29 Ekim’de Gidilecek Yerler

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu simgeleyen yurt çapında ve dış temsilciliklerimizde kutlanan ülkemizin en önemli tarihi günü. Aynı zamanda bir tatil fırsatını da ifade eden 29 Ekim’in özellikle hafta başına ya da hafta sonuna eklenmesiyle yıl içerisinde 3 günlük ekstra bir seyahat planı yapılabiliyor.

Bayramda keyifli bir tatili planlamak için de farklı şirketlerin 29 Ekim turlarına göz atmak gerekiyor. Yurt içinde ve yurt dışındaki en özel rotaları, en lezzetli yemekleri, en gizemli yapıları 29 Ekim turları ile keşfetme fırsatını kaçırmayın.

29 Ekim’de Gidilecek Yerler

1. 29 Ekim yurt içi turları

Kapadokya

Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenen turlar yurt içinde Safranbolu, Kapadokya, Pamukkale gibi cazibe merkezlerini kapsıyor. Sonbahara denk gelen bayram tatilinde deniz kum güneş üçlüsünün keyfini çıkartmak isterseniz yurt dışı deniz turlarına da katılabilirsiniz.

Yurt içi programları ile ister Karadeniz’in yemyeşil doğasına karşın, ister beyaz ile mavinin dans ettiği muhteşem Pamukkale travertenlerine yolculuk edin. Eskişehir, İzmir, Bursa gibi turistik illerimiz de 29 Ekim turlarının en çok uğradığı lokasyonlardan.

Ülkemizin güney sahillerinde deniz suyu sıcaklığının hala iyi seviyelerde olduğu düşünülürse, bayram tatilini yaz tatilinin devamı olarak da değerlendirebilirsiniz. 29 Ekim turları Ege ve Akdeniz’in en güzel otellerini ayağınıza getiriyor. Ege ve Akdeniz’in sonbahardaki sakin atmosferi ruhunuza iyi gelecek.

Peri Bacaları Sizi Bekliyor: 29 Ekim Kapadokya Turları

Dünyada eşi benzeri olmayan rengarenk balonları ile nefes kesen Kapadokya, Cumhuriyet Bayramı’nda kırmızı beyaza bürünerek milli duygularınıza da hitap ediyor. Günün ilk ışıklarıyla göğe yükselen balonlarda dalgalanan Türk bayrakları görülmeye değer bir manzara oluşturuyor.

Kapadokya turları sadece peri bacaları ile sınırlı kalmıyor; tarihi kilise ziyaretleri, şarap mahzenleri gezisi ve şarap tadımı ve Türk gecesi gibi aktiviteler de turların olmazsa olmazlarından.

2. 29 Ekim yurt dışı turları

Amsterdam

Sıcak yaz sezonunu Türkiye’nin keyifli sahillerinde geçirdiyseniz ve yurt dışına çıkmak için fırsat arıyorsanız 29 Ekim turları ile yurt dışına da çıkabilirsiniz. Havanın daha sıcak olduğu Avrupa kentlerinde gezebilir, bu kentlerin tarihi ve kültürel mekanlarının tadını çıkartabilirsiniz. İspanya’nın tatil beldelerinde plaj keyfi yapabilir, denizden sonra Endülüs izlerini takip ederek kültür gezileri düzenleyebilirsiniz.

Gözünüz daha uzaklarda ise Maldivler turu ile rüya gibi bir tatil yapabilirsiniz. Tropik adalar bana göre değil derseniz 29 Ekim’i Singapur, Tayland, Endonezya gibi egzotik ülkelerde de geçirebilirsiniz. 29 Ekim’e özel fiyatlarla Afrika turlarına katılabilir, dünyanın en büyük çölü olan Büyük Sahra Çölü’nü keşfe çıkabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There are no posts to show right now.