Adelaide Melbourne Rotasında 10 Heyecan Verici Durak

0
1212

10. Torquay

Torquay-Victoria

Avustralya’nın en ünlü rotalarından Great Ocean Road‘un (Büyük Okyanus Yolu) Melbourne yakınlarındaki (doğu) başlangıç noktası olan Torquay, sörf plajlarıyla heyecan verici bir yer. Melbourne’e 100 km uzaklıktaki şehir, tam anlamıyla yazlık tatil beldesi görünümünde. Anzakları anmak amacıyla küçük bir anıtın yerleştirildiği plaj bölgesinde, okyanus dalgaları ile mücadele eden sörfçüleri izlemek heyecan verici; doğa ise muhteşem.

Adelaide ve Melbourne’e Türkiye’den direkt uçuş bulunmuyor. Qatar Airways ile Doha’da aktarma yaparak her iki şehre de uçmak mümkün. Uçuş süresi İstanbul Doha hattında 4 saat 10 dakika. Doha’dan Adelaide 13 saat 5 dakika, Melbourne ise 14 saat 15 dakika sürüyor.

Bakir doğası ile dünyanın en heyecan verici deneyimlerine imkan tanıyan Avustralya, yeni yerler görmeyi ve keşfetmeyi sevenler için tam anlamıyla bir cennet. Adelaide Melbourne rotasında mola verdiğim durakların her biri benim için yeni bir heyecana sahne oldu. Her ne kadar hala Türkiye’ye uzak sayılsa da dünya artık çok küçük ve bir yerden bir yere gitmek oldukça kolay.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here