Amsterdam’da Kanal Turu Yapmak İçin 5 Neden

0
366

Hollanda‘nın başkenti Amsterdam, şehrin dört bir yanındaki kanallarıyla Avrupa‘nın en çok turist ağırlayan destinasyonlarından. Amsterdam’ı keşfetmek için en iyi yöntemlerden biri kanal turlarına katılmak.

Amsterdam kanallarında gün boyu farklı rotalarda tur düzenleyen botlara binenler Amsterdam’ın tarihi, sembol yapıları ve kültürü hakkında bilgi sahibi olurken şehrin hoş manzaralarını da deneyimliyor.

Amsterdam Kanal Turları

Kanallar Amsterdam’da bir yaşam biçimi. Şehirdeki 100 km’yi aşan su yolları, Amsterdam’ın sosyal ve kültürel yaşamının kalbinde can damarı konumunda. Kelimenin her anlamıyla su üzerine inşa edilmiş bir şehir olan Amsterdam, kanallardan görülmeye değer.

1. Şehre farklı bir açıdan bakın

Metro ve trafiği tıkanmış caddeler yoluyla başkentleri gezmek çoğu zaman sıkıntı yaratıyor. Bütün gün yeraltında kim tıkılıp kalmak ister? Amsterdam’da cazibe merkezleri arasında yolculuk kendi içinde eşsiz bir deneyim olabilir. Bir Canal Bus’ın içinde UNESCO Dünya Mirası su yollarında süzülürken kanaldan şehrin en iyi halini görün ve daha da fazlasını keşfetmek istediğinizde mola verin.

2. Sesli rehber hizmeti ile bilgi sahibi olun

Ne aradığınızı bildiğinizde, Amsterdam kanallarını gezmek çok daha eğlenceli. Bu sayede, kanalların yanından geçerken görülecek yerler hakkında bilgi edinmek için Canal Bus sesli rehberine kulak verin ve yol boyunca şehrin tarihi ve kültürüyle ilgili etkileyici gerçekleri keşfedin.

3. Yerel yaşama tanık olun

Amsterdamlılar, panjurlarını her zaman kapalı tutarlar. Şehirde kanal turu yaparken evlerdeki yaşam hakkında fikir edinebilirsiniz. Kanallarla çevrili bir şehirde yerel halkın nasıl yaşadığına bir nebze de olsa yakından bakma şansını yakalamak için kanalların etrafındaki yapılara göz atın. Hollandalılar genellikle arkadaş canlısı olduğundan evlere el sallayıp gülümseyin.

4. Görmek istediğiniz yerleri haritada işaretleyin

Amsterdam’ın en önemli müzeleri ve cazibe merkezleri kanal turlarının güzergahı üzerinde. Amsterdam kanal turu yaparken çok sayıda önemli yapıyı ardı ardına görebilirsiniz. Anne Frank Evi, Westerkerk, Merkez Tren İstasyonu, NEMO Bilim Müzesi, Denizcilik Müzesi, Hermitage ve Heineken Experience’ın yanı sıra yürüme mesafesinde daha birçok durak kanal üzerinde bulunuyor. Bu noktalardan görmek istediklerinizi haritaya işaretleyip daha sonra ziyaret edin.

5. Zamandan tasarruf edin

Amsterdam her ne kadar yürüyerek ve bisikletle gezilebilecek kadar küçük bir şehir gibi görünse de bazı yerlere yetişebilmek için zamanla yarışmak gerekebiliyor. Özellikle müze ve önemli meydanlardaki yoğunluktan dolayı bir yerden bir yere yetişmek sıkıntı yaratabiliyor. Amsterdam kanal turlarının en güzel yönlerinden biri de istediğiniz durakta inip, istediğiniz başka bir duraktan ekstra ücret ödemeden teknelere binebilmek. Bir müzeden yemeğe ya da bir meydandan diğerine keyifli bir yolculuk için de kanal turlarını kullanabilirsiniz.

Önceki İçerikMinsk’in En İyi Barları
Sonraki İçerikKiev’deki En İyi Gece Kulüpleri
A.Buğra Tokmakoğlu
Gözlem yapmayı, izlemeyi, yeni yerler keşfetmeyi, şehirlerde insanların içine karışmayı seven biri. Eğitimli muhabir. Gördüklerini, hissettiklerini, deneyimlediklerini yazmaktan keyif alıyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz