Avrupa’da Kış Tatili İçin 5 Öneri

Kış aylarında kayak merkezlerini tercih edenlerin sayısı artıyor. Karlarla kaplı dağlar, muhteşem ormanlar, sımsıcak oteller ve kayak keyfinin tadına varmak isteyenler, kış tatili için seyahat rotası arıyor. Kışın soğuk günlerinde tatil yapmak için arayışa girenler için Türkiye‘ye en yakın uçuş mesafesinde olan Avrupa ülkeleri en ideal seçeneklerden.

Her bütçeye uygun kayak tatili seçenekleri sunan Avrupa kayak merkezlerinde en lüks kayak alternatifinden bütçe dostu kış tatiline kadar onlarca farklı seçenek arasından size uygun olanını seçerek unutulmayacak bir kış tatilinin ilk adımını atabilirsiniz.

Avrupa’da Kış Tatili Seçenekleri

1. Saint-Moritz, İsviçre

Saint-Moritz, İsviçre’nin Engadine vadisinde yer alan bir dağ kasabası. Dünyanın en eski kayak merkezlerinden biri olan, Saint-Moritz yılın 322 günü güneş alıyor. Kaplıcaları, donmuş gölleri, kumarhaneleri ve otelleri ile kaliteli bir kış tatili için ideal.

2. Courchevel, Fransa

Kartpostalı andıran manzaralara sahip olan Courchevel, Fransa’nın en ünlü kayak merkezlerinden biri. Lüks kayak tatili yapmak isteyenlere hitap eden bölge, muhteşem otelleri, gurme restoranları, gece kulüpleri, butikleri ve kilometrelerce uzunluktaki kayak pistleriyle cezbedici güzellikte.

3. Val d’Isere, Fransa

Fransa’nın Savoie bölgesindeki Val d’Isere, 300 km’yi aşan pist uzunluğuyla Avrupa’nın en çok ilgi gören kayak merkezlerinden biri. Şelaleleri, restoranları, farklı mimarisi, düşük fiyatlı yeme içme alternatifleriyle tüm gelir gruplarına hitap eden merkez, kış dönemi dışında da rağbet görüyor.

4. Bansko, Bulgaristan

Son yıllarda Avrupa’nın parlayan yıldızı haline gelen Bansko, her bütçe grubuna hitap ediyor. Ekonomik ve lüks tatil seçeneklerini bir arada sunan kayak merkezi, gece eğlenceleri ile de ün yapmış durumda. Özellikle gençlerin tercih ettiği bir destinasyon olan Bansko, festivalleriyle de tanınıyor.

5. Chamonix, Fransa

Fransa, İtalya ve İsviçre’nin sınırlarının kesiştiği Mont Polent’de yer alan Chamonix, Mont Blanc tarafından çevrelenen bir çanağın tam ortasında yer alıyor ve ziyaretçilerine kayak keyfinin yanı sıra büyüleyici doğal güzellikleriyle de göz kırpıyor. Dünyaca ünlü restoran ve butikleriyle tanınan Chamonix, lüks tatil arayışında olanlara hitap ediyor.

Avrupa, kış tatili planı yapanlar için farklı alternatifler sunan bir coğrafya. Lüks ve ekonomik tatil seçeneklerinin bir arada bulunabildiği bölgede, her bütçeye hitap eden tatil planını gerçekleştirmek oldukça kolay.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like