Balayında Kıbrıs’a Gitmek İçin 5 Neden

Kibris-Balayi-Turlari

Kıbrıs, yılın büyük bölümü kendini gösteren sımsıcak güneşi, eşsiz kumsalları, etkileyici doğal güzellikleri, tarihi ve turistik yerleri, lüks otelleri, huzurlu ve sakin ortamı, aşk kokan romantik tatil imkânları ile balayı planı yapanlar için en güzel seçeneklerden biri.

Yoğun ve stresli geçen düğün hazırlıkları, evliliğin ilk günlerinin tadını çıkarmak için, baş başa geçirilecek tatilin önemini artırıyor. Bu yüzden ‘balayını nerede geçirsek’ sorusu yeni evli çiftlerin üzerinde uzun uzun düşündüğü bir konu. Balayında Kıbrıs’a gitmek birçok açıdan avantajlı. Yeni evli çiftlerin balayını Kıbrıs’ta geçirmek için çok sayıda nedeni var.

Kibris-Balayi-Turlari

Kıbrıs’ta Balayı Yapmak İçin 5 Sebep

1. Kolay ulaşım imkanı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) Türkiye’nin birçok şehrinden direkt ulaşım imkanı bulunuyor. Ercan Havalimanı’na en fazla 2 saatlik uçuşla ulaşılabiliyor olması, Kıbrıs seyahatini planlamak için en önemli sebepler arasında. Türk vatandaşlarının kimlikle giriş yapabildiği ülke, pasaport ihtiyacı olmadan yurtdışı yolculuk yapılabilen az sayıdaki ülkeden biri.

2. Muhteşem doğa ve tarih

Akdeniz’in en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kıbrıs adası, farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan antik şehirleri, etkileyici sivil mimarisi, yemyeşil ormanları, narenciye bahçeleri, kilise, katedral, camileri, kale ve surlarıyla, dört bir yanında doğayla baş başa zaman yolculuğu hissi yaşatıyor.

Kibris-Balayi-Tatili
Nuh’un Gemisi Deluxe Hotel & SPA, Kıbrıs

3. Romantik ve lüks oteller

Kuzey Kıbrıs’ın en önemli değeri turizm. Birbirinden güzel, şık ve kaliteli oteller, muhteşem bir hizmet anlayışıyla konuklarını ağırlıyor. Kıbrıs otelleri, paket turlar ile transfer ve uçak bileti dahil seçenekler sunuyor. Özellikle balayı turlarında huzur, keyif, mutluluk, romantizm ve eğlence bir arada yaşanılıyor. Balayını Kıbrıs’ta geçirmek isteyenler için benim önerim Karpaz Yarımadası sahilinde bulunan romantik otel Nuh’un Gemisi Deluxe Hotel & SPA.

4. Kumsallar ve deniz

Altı ayı aşkın süre boyunca deniz sıcaklığının ortalama 20 derece olduğu Kıbrıs’ta, yılın büyük bölümünde güneşli bir hava görülüyor. Sımsıcak güneş keyifli bir tatil yapmayı sağlıyor. Otellerin yüzme havuzları ve aqua parklar, deniz ve kumsalın yanında eğlenmek isteyenler için güzel bir alternatif.

Kibris-Tatili-Balayi

5. Harika lezzetler

Kıbrıs adası coğrafi konumu ve tarihi geçmişi nedeniyle farklı kültürlerin etkisinde olan bir yer. İlk çağlardan bu yana yerleşimin aralıksız devam ettiği adada farklılıkların birlikteliğinden muhteşem lezzetler ortaya çıkmış. Zeytinyağlı Akdeniz yemeklerinin yanında, kebap çeşitleri, her biri dünyaca ünlü peynirler, sütlü, şerbetli ve meyveli tatlılar, unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

Keyifli bir balayı tatili için gidecek yere karar veremeyenlere Kıbrıs otelleri, birçok açıdan avantaj sunuyor. Keyifli, eğlenceli, romantik bir deneyim için Kıbrıs, harika bir seçenek.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There are no posts to show right now.