Bavullarınızı Hazırlayın İzmir Sizi Bekliyor

Güzelliklerini ve tarihini anlatmakla bitiremeyeceğimiz İzmir, Ege Bölgesinin en büyük şehri konumunda. Birbirinden güzel koyları, lezzetleri ve eşsiz doğa manzarasına sahip. Eğer şimdiye kadar İzmir’i ziyaret etmediyseniz daha fazla beklemeyin derim. Gidenin pişman olmadığı bu güzel şehrimizi ziyaret etmekten siz de pişman olmayacaksınız. Her yaşa ve kesime hitap etmesinden dolayı, yıl içerisinde farklı dönemlerde farklı nedenlerden dolayı ziyaret ediliyor.

İzmir’i sadece yazın denize girmek için değil; evlendikten sonra eşinizle balayına, eğitim hizmetlerinden yararlanmak için üniversitesine ve sunmuş olduğu sağlık imkânlarından faydalanmak içinde ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz. Çok önceden planlamış olduğunuz fakat sürekli ertelediğiniz İzmir seyahatinizi daha fazla ertelemeyin derim. Hayatın karşınıza ne çıkaracağını bilemezsiniz.

Gitmek istediğiniz hangi şehir olursa olsun bir an önce bu düşüncenizi gerçekleştirmek adına somut adımlar atın. Planınızı somutlaştırmak adına yapacağınız ilk iş İzmir uçak bileti almak olacak. Bu işlemi yaptıktan sonra sürecin daha hızlı bir şekilde geliştiğini göreceksiniz. Eğer seyahat sürenizi kısa tutacaksanız yanınıza gereksiz eşyalar almamanızı tavsiye etmekte fayda var.

Eşyalarınızı küçük bir çanta veya bavula koyarsanız daha hızlı hareket edebilirsiniz. İzmir uçak bileti almadan önce İzmir hakkında belli başlı araştırmalarda bulunabilirsiniz. Bu durum sizin gideceğiniz şehir hakkında bilginizin olmasına katkı sağlayacaktır. Daha önce İzmir’i hiç ziyaret etmediyseniz önceliğiniz hoşlandığınız ve merak ettiğiniz yerleri planınıza dâhil etmek olacaktır. Gelin birlikte İzmir de gidebileceğiniz yerlere göz atalım.

 • Tarihi Kemeraltı Çarşısı
 • Smyrna Antik Kenti
 • Kadife Kale
 • İnciraltı
 • Kordon Boyu
 • Tarihi Asansör

İzmir’e gidecekseniz saydığım bu yerleri muhakkak görmenizde fayda var. İnsanın ruhuna işleyen manzarası ile cana yakın insanı ve sebze ağırlıklı mutfağı ile sizlere tarifsiz duygular yaşatacaktır. İzmir merkeziyle olduğu kadar sahip olduğu ilçeleri ile de önemli bir şehrimizdir. Özellikle yaz sezonun da her yıl milyonlarca yurt içi ve yurt dışı ziyaretçi akınına uğrayan İzmir, ülkemizin önde gelen turizm şehri olmayı başarmıştır. ‘Selçuk, Şirince, Urla, Seferihisar, Çeşme’ gibi pek çok önemli turistlik yere sahip.

Efes Antik Kenti, Selçuk, İzmir

Adana İzmir Uçak Bileti

Hangi sebepten olursa olsun gitmek istediğiniz yere saatler içerisinde ulaşabilirsiniz. Özellikle günümüzde hava ulaşımının hızlı bir şekilde gelişim göstermesinden dolayı, seyahat planlaması yapanların büyük bir kısmı hava ulaşımı ile seyahatlerini gerçekleştiriyor.

Yaşadığımız coğrafya da o kadar görülmesi gereken ve tadılması gereken lezzet var ki hepsini yapmak belki yıllar alıyor. Eğer bu yaşına kadar yaşadığın şehrin dışına hiç çıkmadıysan, o şehirde tıkanıp kaldıysan dert etme. Hiçbir şey için geç değil. Hemen yaşadığın şehre yakın yerleri ziyaret etmeye başla. Daha sonra emin ol devamı gelecektir.

Akdeniz bölgesinin önde gelen şehirlerinden olan Adana, kendine has kültürü ve mutfağıyla ülkemizin önemli şehirlerinden biri. Adana da yaşıyorsanız ve yazı farklı bir şehirde geçirmeyi planlıyorsanız, sizin için en uygun şehirlerden birisi İzmir olacaktır. Seyahat tarihinizi ve tatil planınızı netleştirdikten sonra alacağınız Adana İzmir uçak bileti ile tatil planınızın ilk aşaması gerçekleşmiş olacaktır.

Kendinizi tatil için hazırlamaya başlayabilirsiniz. Erken yapacağınız otel rezervasyonu ile otel biletini ucuz bir fiyata denk getirebilirsiniz. Satın alacağınız Adana İzmir uçak bileti erken bir tarihte alınabilirse maddi açıdan size katkı sağlayacaktır. Adana mutfağı ve İzmir mutfağını karşılaştıracak olursak arada farklar olduğunu görebiliriz. Bir taraf et ağırlıklı diğer taraf ise sebze ağırlıklı yemekleri tercih etmektedir. Aradaki bu farka rağmen her iki yörenin de yemekleri birbirinden lezzetlidir.

Ucuz Uçak Biletinle Dünya Turu Yapmaya Var Mısın?

Gezmeyi sevmeyen insan yoktur diye düşünüyorum. Dünyanın hızlı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi, toplumların da kaynaşmasında etkili olmuştur. Dünyayı merak ediyorsanız, farklı yerleri ve insanları tanımak sizin için tarifsiz duygular yaşatıyorsa o halde çözüm belli: Gezmek.

Aylar öncesinde hatta yıllar öncesinde gerçekleştireceğiniz bilet satın alım işlemi ile kendinizi dünya turunun içerisinde bulabilirsiniz. Takip edeceğiniz kampanyalar ile ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Hangi şartlara sahip olursanız olun fırsatları takip ederseniz bütçenize uygun bilet alma şansınız artacaktır. Eğer öğrenci iseniz gitmek istediğiniz ülkede ki havayolu firmalarının çekilişlerine girebilir, sezonluk indirimlerini takip edebilirsiniz. Bu durum sizin ucuz uçak bileti almanıza, hatta çekilişten çıkarsa bedava bir bilet sahibi olmanıza neden olacaktır.

Yeni evli bir çift iseniz yaz kış fark etmeksizin ülkemizde veya dünya balayınızı gerçekleştirebileceğiniz çok güzel yerler mevcuttur. Yazın yapacağınız balayı için kışın alacağınız biletler, ekonomik anlamda sizi ciddi bir kâra sokacaktır. Tuttuğunuz takımın maçını izlemek için İngiltere’nin başkenti Londra’ya gitmeniz mi gerekiyor? O halde gidiş dönüş bilet alırsanız sizin için daha uyguna denk gelecektir. Londra’ya gitmişken meşhur müzelerini, sokaklarını ve kendine has yemeklerini tatmayı unutmayınız.

Rotamız Avrupa

Rotanızı oluşturmadan önce en çok merak ettiğiniz şehirleri bir köşeye yazın. Önceliğiniz bu şehirleri ziyaret etmek olmalı. Avrupa’nın pek çok önde gelen şehri vardır. Bu şehirler hem mimari düzeni ile hem de tarihi ve kültürü ile her yıl milyonlarca insanlar ağırlamaktadır. Seyahatten önce yapacağınız bir ön hazırlıkla bu şehirler hakkında okumalar yaparsanız gezdiğiniz yerler daha kalıcı olabilir.

Hafta sonu yola çıktınız ve iki günlük bir geziniz olacak diye düşünelim. Sabah Berlin’de kahvaltı yapıp akşamı Paris’te lezzetli yemekler yapan restoranlar da, geceyi ise Brüksel de otelinizde geçirebilirsiniz. Gezdikçe anılarınız ve güzel hatıralarınız çoğalacaktır. Yeni insanları tanımanız, yeni kültürler tanımanız siniz çok yönlü bir kişilik kazanmanız da etkili olacaktır. Avrupa özellikle Türk tarihi açısından da önemi bir kıta.

Atalarımız Avrupa’da, günümüzdeki pek çok devlette geçmiş yıllarda hüküm sürmüştür. Özellikle mimari anlamda günümüze kadar ayakta kalan çok önemli eserler görülmektedir. Avrupa’yı ziyaret edecekseniz bu bölgeleri görmenizde kültürünüz ve tarihiniz açısından oldukça önemli bir durumdur. Özellikle tarihe ilginiz varsa özellikle Osmanlı döneminden kalma yapıları ziyaret etmenizde fayda var.

 • Drama Köprüsü
 • Blagay Tekkesi
 • Gül Baba Türbesi
 • Mostar Köprüsü
 • Belgrad Bayraklı Cami
 • Sofya Banyabaşı Cami
 • Rezgard İbrahim Paşa Cami
 • Üsküp Çarşısı

Yüzyıllar boyunca egemenlik sürdüğü Avrupa da çok sayıda eser bırakan Osmanlı Devleti, sadece bıraktığı eserlerle değil kültürel anlamda da bu coğrafyayı etkilemiş durumda. Seyahat edeceğiniz ülkelerin hemen hepsinde Türklerle karşılaşma olasılığınız oldukça yüksek. Anadolu mutfağına benzer yemeklerin görülme olasılığının da yüksek olması bu coğrafya ile sıkı bir etkileşim halinde olduğumuzu gösteriyor.

Ülkemizi her yıl milyonlarca Avrupalı turistin ziyaret etmesi ve bizlerin her yıl milyonlarca vatandaşımız Avrupa’yı ziyaret etmesi aramızdaki etkileşimi artırmaya devam etmektedir. Eğitim için ve farklı nedenlerden dolayı her sene milyonlarca turist ağırlayan Avrupa, günümüzde Dünyanın önde gelen kıtasıdır. Eğer sizin de Avrupa’yı ziyaret etmek gibi bir planınız varsa bu planınızı mutlaka gerçekleştirin.

İleri bir tarihe ertelemeniz, planınızın bir daha gerçekleştirememe şansını da doğurabilir. Kendinize bir yol haritası belirleyin. Takip edeceğiniz uçak biletleri ile ucu uçak bileti fırsatı yakalama şansınız da olabilir. Ulaşım maliyetiniz ne kadar az olursa seyahat sonrası harcayacağınız para ve yapacağınız alışveriş o kadar artar. Hadi daha fazla erteleme planını, şimdi güzel anılar biriktirmenin tam vakti.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like