Bir Seyahat Blog Yazarı Olmak İçin İhtiyacınız Olan Her Şey

0
107

Ücretsiz bir seyahat bloguyla başlayın ve ardından özel bir alan adı eklemeye hazır olduğunuzda JimdoPro veya JimdoBusiness’a yükseltin. Blogging, hosting, sosyal medya paylaşımı, fotoğraflar, video, mobil uyumlu, hızlı ve kolay destek dahildir, bu nedenle sürpriz olmaz. Seyahat zaten yeterince şaşırtıcı 😉

Bir Seyahat Blogunun Nasıl Yazılacağına Dair İpuçları

Seyahat etmek ve blog yazmak da pratik gerektirir. Bu nedenle, bu seyahat blog yazarlığı ipuçlarıyla size yardımcı olmak için buradayız.

Bir Seyahat Blogu Adı Seçin

Seyahat blogunuz için hatırlaması kolay ve insanların dikkatini çekecek bir isim seçin. Ayrıca, yazmaya devam etmek için size ilham veren bir isim olmalıdır.

Oldukça iyi bir hosting paketi seçin

Blogunuz binlerce ziyaretçi almaya son verebilir, bu nedenle paylaşımlı web hosting gibi ucuz bir hosting çözümü seçmemeniz hayati önem taşır. VPS gibi biraz daha pahalı ama daha kullanışlı hosting seçenekleri bulmak için bu sayfayı ziyaret edin.

Güzel Seyahat Fotoğrafları Ekleyin

En iyi seyahat blogları, her şeyin fotoğraflarla ilgili olduğunu bilir! Seyahat fotoğrafı klişelerinden kaçının (Eğik Pisa Kulesi‘ni tutan mı var gibi) ve alışılmışın dışında benzersiz bir açı yakalayın.

Seyahat Yazınız için Pratik Yapın

Seyahat blogunuz için bir hedef kitle oluşturmanın en iyi yolu, düzenli bir şekilde yazmaktır. Ne kadar çok yazarsanız o kadar iyi olursunuz. Pratik yaptıkça kişiliğinizin öne çıkmasına izin vermek daha kolay hale gelir ki bu da okuyucularınızın tam olarak istediği şeydir. Düzenli olarak paylaşım yapmak, insanları seyahatlerinizin sizi nereye götürdüğünü görmek için sık sık kontrol etmeye teşvik edecektir.

Sosyal Medyayı Kullanın

Seyahat blogunuz, tüm sosyal medya hesaplarınıza güç sağlayan bir motor olabilir. Her gönderi paylaştığınızda, yazınızı Facebook, Instagram, Twitter ve daha fazlasında paylaşabilirsiniz ve blog gönderileri yayınlama arasında harika fotoğraflarınızı ve maceralarınızı göndermeye devam etmeyi de unutmayın. Bu şekilde zaman içinde sadık bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz.

SEO’nuzu Hatırlayın

Kulağa teknik geliyor ama işi kolaylaştırıyoruz! Arama motoru optimizasyonunuzu (SEO) artırmak için web sitenizde kullanabileceğiniz temel adımları size göstereceğiz. Bu, arama motorlarının blogunuzu bulmasını kolaylaştıracak ve yeni okuyucular ve takipçiler kazanmanıza yardımcı olacaktır. Zaman içindeki ilerlemenizi takip edin ve blogunuzun nasıl büyüdüğünü izleyin.

Diğer Blog Yazarlarıyla Bağlantı Kurun

Seyahat arkadaşlarla daha eğlencelidir ve bu aynı zamanda seyahat blogları için de geçerlidir. En başarılı seyahat blog yazarları, diğer yazarlarla bir topluluk oluşturur ve birbirlerinin gönderilerini paylaşır ve yorumlar. Beğendiğiniz blog yazarlarıyla etkileşime geçerek başlayın ve insanların içeriğini paylaşarak ve çalışmalarını destekleyerek itibar kazanın.

Mobil ile hareket halindeyken bir Seyahat Blogu Yazısı yazın!

Seyahatin tüm amacı bir masaya bağlı olmamaktır, böylece seyahat blogunuzu gittiğiniz her yere götürebilirsiniz! Blog hosting hizmetinizin seyahat blogunuzu oluşturmayı, sosyal medyada gönderileri paylaşmayı ve hatta mobil uygulamalarınızla hareket halindeyken seyahat blog gönderileri yazıp yayınlamayı kolaylaştırdığından emin olun. Seyahat blogunuz ayrıca mobil uyumlu olmalı ve herhangi bir cihazdan okunması kolay olmalıdır.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz