Burun Estetiği Ameliyatı İle İlgili Merak Edilenler

Burun estetikleri genellikle burnunun görünüşünü beğenmeyen kişiler tarafından yapılan estetikler olarak nitelendirilir. Bu estetik ameliyatları Vanity Estetik sayesinde oldukça başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Kimi zaman insanlar burunlarının yapısını ve şeklini beğenmemektedir. Bu gibi durumlar ortaya çıktığı zaman ameliyatlı ya da ameliyatsız burun estetiği yapılabilmektedir. 

Şartlar ve koşullar kişinin burun yapısına göre değişir. Nefes almayı kolaylaştıracak şekilde solunumu rahatlatma amacıyla da burun estetiği yapılır. Oldukça başarılı olan bu estetik hastanesi sayesinde hastalar memnun kalacak şekilde ayrılabilir. Yüzde ilk bakışta dikkat çeken ve göze çarpan bölge olarak nitelendirilir.

Burun Estetiği Nedir?

Burnun yeniden şekil almasını sağlayan kıkırdak ya da kemik yapılarının değişikliğe uğratılmasına sebep olan operasyonel olarak bilinir. Bu aynı zamanda bir cerrahi operasyon olarak geçmektedir. 

Burunda genetik ya da sonradan oluşan şekil bozuklukları meydana gelmektedir. Bu kimi zaman hastalarda doğru nefes alamamaya bile sebep olmaktadır. Bu gibi durumların düzeltilmesi adına çeşitli operasyonlar yapılır. Sonrasında ise hasta rahat bir süreç yaşamaktadır.

Burun Estetiği Operasyonunda Doktor Seçimi Neden Önemli

Operasyonun boyutu ne olursa olsun burun estetiği konusunda doktor ne kadar iyi olursa süreç o kadar hızlı olmaktadır. Burun şekillendirme işlemi oldukça hassas bir işlem olarak bilinir. 

Bundan dolayı Vanity Estetik hastanesinde gerçekleşecek olan tüm operasyonlar sağlıklı bir şekilde sonuçlanır. Burun dokuları fazlasıyla hassas olduğu için cerrah ne kadar iyi olursa sonuç o kadar güzel olmaktadır. Bundan kaynaklı cerrahın uzmanlığı çok önemli olmaktadır. Hastanın bilgilendirilmesi güzel bir operasyon geçirmesi adına muhakkak iyi bir doktora başvurulması gerekir.

Burun Estetiği Ne Kadar Sürer?

Operasyonun süresi genellikle hastanın burnunun yapısına göre değişiklik gösterir. Bu estetik komplike bir operasyon olarak bilinir. Burun estetiği ameliyatı genellikle 2 ya da 3 saat aralığında geçmektedir. Burnun tam oturması ve tamamen kendini tamamlama süresi ise 6 ile 12 ay arasında tamamlanır. 

Sürecin uzunlukları buruna yapılacak olan operasyonun büyüklüğü ve dokuların yapısına göre değişir. Sorun ne kadar ciddi olursa operasyon süreci o kadar uzamaktadır. En kısa sürecek olan operasyonlar genellikle küçük dokunuşlar olmaktadır. Bu yüzden hasta burun estetiği olmaya karar verdikten sonra cerrah onu gerekli ölçüler ile birlikte bilgilendirmektedir. Böylece işlemlerde başarı potansiyeli de artmış olmaktadır.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası dönem çok önemli olmaktadır. Estetik müdaheleye başlamadan önce hastanın bu estetik için uygun olup olmadığı araştırılmalıdır. Sonrasında hekimle birlikte nasıl bir burun yapısına sahip olacağı değerlendirilmektedir. Hastanın ameliyattan önce kesinlikle grip ya da enfeksiyonel bir hastalığı bulunmaması gerekir.

Gerçekleşecek olan fizik muayenesinden sonra hasta estetik için uygun yere alınır. Verilen anestezi ile birlikte operasyon sürecine başlanır. Semptomlar değerlendirilir ve bunun hemen ardında bu bölgedeki problemler giderilir.

Burun Estetiği Sonrası

Bu estetik yapıldıktan sonra hasta belli başlı konulara muhakkak dikkat etmelidir. Özellikle burnuna kesinlikle uzun bir süre darbe almamalıdır. Hareketlerine ve yatış pozisyonuna çok dikkat etmelidir. Birkaç gün şişlik olacağı için buz kompleksi yapması tavsiye edilir. 

Genellikle sırt üstü yatmaya özen göstermelidir. Belirli periyodik aralıklar ile birlikte hekime kontrole gitmelidir. İlk olarak iç pansuman yapıldıktan sonra hasta taburcu edilir. Cerrah kontrolü ise 7 gün sonra yapılır. Şişliklerin bir süre sonra azaldığı görülmektedir.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like