Cappadocia Cave Suites, Göreme

Cappadocia-Cave-Suites-Goreme-Nevsehir

Kapadokya dünyanın en ilginç yeryüzü şekillerinin bir arada görülebildiği önemli bir çekim merkezi. Her yıl bu büyülü coğrafyayı keşfetmek isteyen çok sayıda insan, dünyanın farklı yerlerinden Kapadokya’ya geliyor.

Yeraltı şehirleri, mağaralar, peribacaları, tarihi ve antik yerleşimler, müzeler, üzüm bağları, Kapadokya’ya gelen ziyaretçilerin deneyimlediği yerler arasında. Kapadokya’nın kalbi konumundaki Ürgüp ve Göreme’de turizme kazandırılan mağara oteller, muhteşem bir atmosferde konaklama deneyimi yaşatıyor.

Goreme-Kapadokya
Cappadocia Cave Suites (sol altta)
Cappadocia-Cave-Suites-Goreme-Nevsehir

Göreme’de bulunan ve bölgede 3 peribacası taşıyan tek otel olan Cappadocia Cave Suites, birbirinden farklı tasarıma sahip 36 odası ile konuklarını ağırlıyor. Mağara içi mekanda kurulu olan otel Hiti, Roma ve Bizans dönemlerinin taş oyma ve mağara içi yerleşim mimarisinin izlerini, günümüz anlayışı ile bütünleştirmiş.

Göreme’nin en merkezi noktasında hizmet veren otel, harika bir şehir manzarasına da sahip. Her bir odanın büyüklük, şekil, dekorasyon olarak birbirinden ayrıldığı tesiste; oda seçimini detaylı bir incelemenin ardından yapmak gerekiyor. Her yeni oda incelemesinde kararsızlık seviyesi artarken, etkileyici atmosfere sahip odalar arasında seçim yapmak gerçekten zor.

Cappadocia-Cave-Suites-Oda
Cappadocia-Cave-Suites-Banyo

Peribacaları ile içiçe romantik, tarihi ve keyifli ortam, dünyanın başka hiçbir yerinde mümkün olmayan bir deneyimi sunuyor. 2001 yılında açılan ve Kapadokya’nın en iyi otelleri arasında gösterilen Cappadocia Cave Suites, çok sayıda ünlü ismi de konuk etmiş. Bunlardan biri de Malezya Kralı.

Zengin kahvaltı ve akşam yemeği menüleriyle, eşsiz manzaraya da sahip olan Historia Restoran, otelin en keyifli noktalarından biri. Lezzetli yemekler, taze ürünlerle hazırlanan kahvaltı ve şarap seçenekleriyle restoran, otantik bir ortama sahip. Restoranın yanı başındaki Gün Batımı Kafe’den vadi ve günbatımı manzarasının tadını çıkarmak benzersiz bir his.

Cappadocia-Cave-Suites-Goreme-Kapadokya
Cappadocia-Cave-Suites-Goreme

Otelle aynı adreste hizmet veren ATT Asil Turizm Seyahat Acentesi sıcak hava balonu uçuşu, semazen gösterisi, çevre ve kültür turları, ata binme, hamam, Türk gecesi, ATV ile safari ve havalimanı transferi konularında konukların taleplerini karşılıyor.

Cappadocia Cave Suites, Göreme, Kapadokya

Adres: Gafferli Mah. Ünlü Sokak No: 19 Göreme, Nevşehir
Telefon: + 90 384 271 28 00 Faks: +90 384 271 27 99
E-Posta: info@cappadociacavesuites.com | Web: cappadociacavesuites.com

Kapadokya’da çıkılan zaman yolculuğunda en iyi duraklardan biri Cappadocia Cave Suites. Otantik atmosferi, merkezi konumu, muhteşem manzarası, misafirperver çalışanları, lezzetli ikramları ve benzersiz deneyimi ile Kapadokya otelleri arasında bir adım öne çıkıyor.

  1. Kapadokya gibi bir coğrafyayı hissetmek için konaklanacak en iyi adreslerden biri. Bu keyifli deneyim benim de pek hoşuma gitti.
    Eline sağlık paylaşım için..

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like