City Point Boutique Hotel, Sakız Adası

City-Point-Otel-Chios

Yunanistan‘ın beşinci en büyük adası Sakız (Chios), İzmir‘in Çeşme ve Karaburun ilçelerinin tam karşısında, Çeşme’den feribotla 45 dakika gibi bir sürede ulaşılabilen uzaklıkta. Kolay ulaşım imkanı ve ekonomik tatil seçenekleri Sakız Adası’na giden Türk turist sayısını artırıyor. Adanın en yeni otellerinden City Point Boutique Hotel, Sakız Limanı’na yalnızca 5 dakikalık yürüme mesafesinde. Ferah odaları, liman manzarası ve güleryüzlü personeliyle otel, adada konaklamak isteyenler için iyi bir alternatif.

Sakız Adası seyahatimde 2 gece konakladığım City Point Boutique Hotel, Point Tours grubunun bir üyesi. Aynı grupta Twins Point Apartments, Mastic Point Studios, Point Rent A Car, Point Rent A Moto, Point Rent A Bike ve Point Insurance firmaları da bulunuyor. Bu firmalar aracılığıyla araç, motor ya da bisiklet kiralamak, sigorta yaptırmak ya da apart konaklama seçeneklerine göz atmak mümkün.

Sakiz-City-Point-Boutique
City Point Boutique Hotel, Chios

Adanın Türkiye‘den giriş kapısı olan gümrüklü limandan yürüyerek 5 dakika uzaklıktaki otel, bir giriş, bir de giriş üzeri olan binanın giriş üzerindeki katında kurulu. Tüm alanlarında ücretsiz internet bağlantısının sunulduğu otel odalarında düz ekran televizyon, mini buzdolabı ve su ısıtıcısı bulunuyor. Havlu ve kişisel bakım ürünleri de oda dahilinde sunuluyor. Bazı apart odalarda ise set üstü ocak, kendi yemeğini hazırlamak isteyen konuklar için kullanılabilir durumda. Kahvaltı hizmet ise ekstra ücretle alınabiliyor.

City-Point-Otel-Chios
City Point Boutique Hotel standart oda

Otelin çok yeni olması nedeniyle odalardaki temizlik ve şıklık dikkat çekici. Gayet sade bir tasarımla hazırlanan odalar klima ile ısıtma ve soğutma imkanına sahip. Sakız Adası Bizans Müzesi, Kale ve değirmenler yürüme mesafesinde.

Point Tours bünyesinde hizmet veren kiralık bisikletler otel müşterilerine ücretsiz sunuluyor. Bu otelde konaklamasanız bile otelin bisikletlerini kiralayabilirsiniz. Limana olan yakın konumu nedeniyle özellikle otelden çıkış yaptıktan sonra bavulunu elinde taşımak istemeyenler için otelin resepsiyonu emanet de alıyor.

Chios-City-Point-Hotel
City Point Boutique Hotel manzarası

City Point Boutique Hotel, Sakız Adası, Yunanistan

Adres: Tsitsekli 2 82100 Sakız (Chios), Yunanistan
Telefon: +30 2271 306724 Faks: +30 2271 306757 Türk GSM: +90 553 124 27 27
E-Posta: Info@travel2chios.gr | Web: travel2chios.gr

Sakiz-City-Point-Hotel
City Point Boutique Hotel girişi

Oteli ziyaret edip bilgi almak isteyenler Point Group Yöneticisi Kostas Moundros’tan Keşfetsek ismiyle indirimli fiyatları öğrenebilir. Sakız Adası’nda ekonomik konaklama alternatifi arayanlara, limana ve şehir merkezine olan konumuyla City Point Boutique Hotel, önerilerim arasında.

  1. Umarım bu yazım yayınlanır. Kostas’la bağlantınız nedir bilmiyorum, herşey çok güzel yazılmış fakat madalyonun bir diğer yüzü de var. Güleryüzünün yanında, denk getirdiği müşteriyi dolandırmaya çalışmaktan çekinmeyecek derecede kurnaz ve adamına göre muamele yapan bir sahibi var. Araba ya da motosiklet kiraladığınızda, sizden kaynaklanmayan problemlere siz sebep olmuşsunuz gibi, adadan ayrılır ayrılmaz hesabınızdan size açıklama bile yapmadan ekstra masraf parası çeken, hakkını aramaya kalkınca da terbiyesiz bir üslupla bağırıp çağırılan bir durumla karşılaşmanız olası. Yaşanan durumlar çok fazla, internette araştırabilirsiniz, odadaki eşyalara zarar verilmiş gibisinden hesabınızdan ödeme düşülürse şaşırmayın. Türk telefon hattı alarak, Türk-Yunan dostluğu yaratma, hizmette sınır tanımama tavırları var, yemezler.

  2. Gökçe Kırtıloğlu says:

    Butik oteller hem kaliteli hem de daha uygun bütçeli olabiliyor. Sakız’a giderken aklımızda olsun burası da.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like