Damak Tadına Uygun Kahve İçin Delungo Coffee Roasters

1
898

Türkiye, her ne kadar çay tüketimi ve alışkanlığı ile dünyada öne çıksa da son yıllarda kahve kültürü konusunda bir hayli yol aldık. Kahve zincirlerinin yaygınlaşmasıyla birlikte kahve çeşitlerine uygun fiyatlarla ulaşabiliyor, hayatımıza sıklıkla kahveye yer veriyoruz.

‘Üçüncü dalga’ ya da ‘üçüncü nesil’ ismiyle hayatımıza giren butik kahveciler, özellikle kahve konusunda seçici davranan ve belirli bir damak tadına sahip olan tüketiciler için oldukça önemli.

delungo-alsancak

İzmir Alsancak’taki Delungo Coffee Roasters, şehrin en yeni üçüncü dalga kahvecilerinden. Kurucusu Fatoş Yiğitel‘in kahve sektöründe önemli bir geçmişi var. Barista ve barista eğitmenliği yapan Yiğitel, aynı zamanda sıkı bir kahve tadımcısı. 2013 yılında gerçekleştirilen Türkiye Tadım Şampiyonası’nda birincilik derecesi olan Yiğitel, hayali olan üçüncü nesil kahveci dükkanını Delungo ile hayata geçirmenin mutluluğu yaşıyor.

Delungo’yu açma sebebinin nitelikli kahveyi geniş kitlelere anlatmak olduğunu söyleyen Yiğitel, her misafirin damak tadına uygun kahveyi servis ediyor. Ağırlıklı olarak sarı-siyah renklerle dizayn edilen kafe, sade ve şık tasarımı ile Alsancak’ın çok hareketli bir noktasında olmasına rağmen huzur veriyor.

delungo-alsancak-coffee

Gündelik koşuşturmadan uzaklaşmak, kendini ya da bir arkadaşını dinlemek, kahve içmek ve kısa bir mola vermek isteyenler için şık bir mekan olmuş Delungo. Kahve tadım etkinliklerinin gerçekleştirildiği kafede önümüzdeki dönemde kahveyi öğrenmek isteyenler için atölye çalışmaları da yapılacak. Barista olmak isteyen ve kahve kültürüne daha yakından bakma amacında olanlar için tam anlamıyla bir okul aslında bu kafe.

Türkiye’de ender bulunan espresso makinelerinden biri de Delungo’da. Eşsiz bir espresso deneyimi yaşatan makine, kahve tutkunları için heyecan verici. Kafede bulunan kahve çekirdekleri tat profillerine bakılarak tek tek seçilmiş. Kahve siparişi vermeden gerçekleştirilen kısa sohbette damak tadına ilişkin sorular sorulup kahve servisi ona göre yapılıyor. Bu koşulsuz müşteri memnuniyeti için adılmış önemli bir adım bence.

delungo-cafe-alsancak

Kahveyle arası çok iyi olmayan ya da kahve dışında alternatif arayanlar da unutulmamış Delungo’da. 23 çeşit yerel gazoz, detoks ve meditasyon da dahil olmak üzere onlarca çay çeşidi siparişi verebiliyorsunuz. Soğuk sandviç ve tatlı çeşitleri de içecek yanında alternatifler arasında.

Delungo Coffee Roasters, Alsancak, İzmir

Adres: 1381 Sokak (İtalya Sokak) No:21/B Alsancak, İzmir

Telefon: +90 (232) 502 43 57 +90 (507) 613 46 10

Nitelikli kahve peşinde olan, hoş bir kahve sohbetine evet diyen ve yeni, keyifli mekanları keşfetmekten hoşlananlar için Delungo Coffee Roasters, doğru adres.

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz