Davutlar Nerede, Davutlar’a Nasıl Gidilir?

Aydın’ın Kuşadası ilçesine bağlı bir mahalle olan Davutlar, özellikle yaz aylarında artan popülerliği ile biliniyor. Masmavi denizi ve yemyeşil doğası ile dikkat çeken Davutlar, tatilcilerin gözde destinasyonlarından.

Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Davutlar; kumu, denizi ve doğal güzellikleriyle öne çıkıyor. Birbirinden hareketli kafe ve restorana sahip Davutlar’da gündüz saatlerinde denizin tadını çıkarabilir, akşam saatlerinde ise yaz gecelerinin keyfine varabilirsiniz.

Davutlar, Kuşadası’nın en popüler tatil merkezlerinden biri

Davutlar nerede? 📍

Davutlar; Aydın’ın Kuşadası ilçesine bağlı bir mahalle. Aydın kent merkezine 62 km uzaklıkta bulunan Davutlar’a yaklaşık 1 saat içinde ulaşabilirsiniz.

İzmir kent merkezine 121 km uzaklıkta bulunan Davutlar’dan İzmir’e ulaşım ise 1 saat 30 dakika sürüyor. Kuşadası ile Davutlar arasında ise 18.7 km’lik bir mesafe bulunuyor. Yaklaşık 24 dakikalık bir seyahat ile Kuşadası’ndan Davutlar’a gidebilirsiniz.

Davutlar’a Nasıl Gidilir? 🚖

1. Özel araçla Davutlar’a ulaşım 🚗

➡️ İzmir’den Davutlar’a Nasıl Gidilir?

Davutlar ile İzmir arasında 121 km’lik bir mesafe bulunuyor. İzmir’den Davutlar’a gitmek için 1 saat 30 dakikalık bir yolculuk yapmanız gerekiyor. İzmir-Aydın Otoyolu’na kullanarak Davutlar’a ulaşabilirsiniz. Eğer özel aracınız ile şehir içinden Davutlar’a gitmeyi tercih ederseniz; Gaziemir, Menderes, Cumaovası, Ahmetbeyli rotasını takip etmeniz gerekiyor.

İzmir-Aydın Otoyolu şehir içi ulaşımına göre daha hızlı bir alternatif. İzmir-Aydın Otoyolu’nun Selçuk-Kuşadası çıkışından çıkarak Selçuk, Pamucak, Kuşadası Çevre Yolu rotasını takip ederek Davutlar’a ulaşabilirsiniz.

➡️ İstanbul’dan Davutlar’a Nasıl Gidilir?

İstanbul ile Davutlar arasında 581 km bulunuyor. İstanbul-İzmir Otoyolu’nu kullanarak 6 saat 30 dakika içinde İstanbul’dan Davutlar’a ulaşabilirsiniz

➡️ Ankara’dan Davutlar’a Nasıl Gidilir?

Ankara ile Davutlar arasında 670 km’lik mesafe bulunuyor. 8 saatlik bir yolculuk ile Ankara’dan Davutlar’a gitmek mümkün. Ankara’dan yola çıktıktan sonra Afyonkarahisar, Uşak, Kula, Salihli, Turgutlu, Torbalı ve Selçuk yolu üzerinden Davutlar’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Ankara- Davutlar arasında özel aracınızla uzun bir yolculuk sizi bekliyor.

2. Uçakla Davutlar’a ulaşım ✈️

Davutlar’a en yakın havalimanı İzmir Adnan Menderes Havalimanı. Adnan Menderes ile Davutlar arasında 105 km’lik bir mesafe var. Türkiye’nin pek çok noktasından Adnan Menderes Havalimanı’nda gidebilir ve buradan da Davutlar’a transferinizi sağlayabilirsiniz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Davutlar’a gitmek için araç kiralayabilir ya HAVAŞ otobüsleri ile ulaşım yapabilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan kalkan ve Kuşadası’na giden HAVAŞ otobüsleri 01.45, 05.00, 07.30, 09.30, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 20.00 ve 22.30 saatlerinde hareket ediyor.

İzmir- Aydın Otoyolu üzerinden Kuşadası’na giden HAVAŞ otobüsleri ile yolculuk 90 dakika sürüyor. 285 TL ödeyerek Kuşadası Otogar’a ulaşabilirsiniz. Kuşadası’na ulaştıktan sonra ise kısa bir yolculuk sizi bekliyor. Kuşadası Devlet Hastanesi önünden kalkan 272 numaralı belediye otobüsü ile Davutlara gidebilirsiniz.

Kuşadası ile Davutlar arasında yapılan seyahatlerde tam bilet 22,00 TL, indirimli bilet ise 13,60 TL. Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait ulaşım kartınızın olması gerekiyor. Kullan-at kart ile de biniş yapabilirsiniz ancak ulaşım kartı ile binişe göre bir miktar daha pahalı. Kuşadası’ndan Davutlar’a kalkan dolmuşlar da bir başka seçenek. Dolmuşlar Otogar ve Devlet Hastanesi önünden geçiyor.

Aydın Efeler ile Kuşadası, Kuşadası ile Davutlar arasında Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin otobüs seferleri bulunuyor

3. Trenle Davutlar’a ulaşım 🚆

İzmir Basmane Garı’ndan kalkan TCDD taşımacılığa ait trenler ile Aydın’a gelebilir, Aydın’dan da Davutlar’a transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Basmane Garı’ndan kalkan tren her gün karşılıklı olarak sefer yapıyor. Basmane’den kalkan Basmane-Denizli trenine binerek Aydın istasyonunda trenden inebilirsiniz. Tren ile İzmir- Aydın arası 2 saat 40 dakika sürüyor. Trenler; 07.05, 10.40, 12.30, 14.15, 16.40, 18.40, 23.05 saatlerinde hareket ediyor.

Aydın Otogar’dan Davutlar’a gitmek için ise dolmuşları kullanabilirsiniz. Aydın’dan kalkan ilk dolmuş; 07.15’te son dolmuş ise 19.00’da hareket ediyor.

Tren ile Davutlar’a ulaşım için bir diğer alternatif ise Selçuk’ta inip Kuşadası yönündeki dolmuşlara binmek.

Aydın’ın merkez Efeler ilçesi ile diğer ilçeler arasındaki belediye otobüs seferleri haritası Kaynak: Aydın Büyükşehir Belediyesi

4. Şehirlerarası otobüsle Davutlar’a ulaşım 🚍

Türkiye’nin pek çok yerinden Kuşadası Otobüs Terminali’ne gelerek Davutlar’a ulaşabilirsiniz. İzmir, İstanbul ve Ankara’dan Kuşadası’na hemen hemen her gün sefer bulunuyor.

Özellikle yaz aylarında Kuşadası şehirlerarası otobüs seferleri oldukça yoğun oluyor. Bilet fiyatları geldiğiniz şehre göre farklılık gösteriyor. İzmir- Kuşadası arası yapılan seferlerde otobüs bilet fiyatları 230-250 TL iken, İstanbul- Kuşadası arasında yapılan seferler 700-1.000 TL arasında, Ankara-Kuşadası arasında yapılan seferler ise 750 ile 1.000 TL arasında değişiyor.

Kuşadası Otobüs Terminali ile Davutlar arasında 10 km’lik mesafe bulunuyor. Yaklaşık 7 dakikalık bir yolculuk ile terminalden Davutlar’a ulaşabilirsiniz. Kuşadası Otogar’dan kalkan 272 numaralı otobüsü kullanarak Davutlar’a gidebilirsiniz. Kuşadası ile Davutlar arasında yapılan seyahatlerde tam bilet 22,00 TL, indirimli bilet ise 13,60 TL. 

Kuşadası’ndan Davutlar’a dolmuşla ulaşabilirsiniz

6. Belediye otobüsü ile Davutlar’a ulaşım

İzmir kent merkezinden Davutlar’a direkt belediye otobüsü bulunmuyor. İzmir kent merkezinden Davutlar’a gitmek için öncelikli olarak İzmir Otogarı’na gitmeniz gerekiyor.

Konak’tan 302 numaralı belediye otobüsüne binerek Otogar’a gidebilir, buradan kalkan Kuşadası şehirlerarası otobüsleri ile Davutlara ulaşabilirsiniz. Günün her saati kalkan şehirlerarası Kuşadası otobüsleri ile Kuşadası Terminale ulaşabilirsiniz. İzmir ile Kuşadası arasında yapılan seyahatler otobüs ile 1 saat 10 dakika sürüyor. Ücret ise 230-250 TL.

Kuşadası Otogarı’ndan Davutlara giden 272 numaralı otobüsü kullanarak Davutlar’a ulaşmak mümkün. Ayrıca Aydın merkezden belediyeye ait halk otobüslerine binerek Kuşadası’na gidibilmek mümkün. Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kampüs’ten kalkan 403 numaralı (ADÜ-Kuşadası hattı) otobüs ile Kuşadası’na gidebilirsiniz. Aydın ile Kuşadası arasında yapılan seyahatlerde tam bilet ücreti 44,00 TL, indirimli bilet ücreti 27,25 TL.

Kuşadasına vardığınızda tekrar otobüse binerek Davutlar’a gitmeniz gerekiyor. 272 numaralı Davutlar belediye otobüsü ile kısa süre içinde istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Kuşadası ile Davutlar arasında yapılan seyahatlerde tam bilet 22,00 TL, indirimli bilet ise 13,60 TL. 

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like