Dubai Vizesi

9
12053

Birleşik Arap Emirlikleri‘nin başkenti Abu Dabi ve Dubai emirlikleri her yıl çok sayıda Türk ziyaretçiyi ağırlıyor. Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat edecek umuma mahsus pasaport (bordo pasaport) sahibi Türk vatandaşlarının vize alması zorunlu. Hizmet pasaportu, hususi pasaport ve diplomatik pasaport sahipleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerini vize almadan gerçekleştirebiliyor.

Daha çok Dubai vizesi ve Abu Dabi vizesi, olarak bilinen Birleşik Arap Emirlikleri vizesini almak için birden çok yöntem bulunuyor. Ülkeyi ziyaret etmeyi planlayan Türk vatandaşlarının ziyaret amacına uygun vize başvurusu gerçekleştirmesi gerekiyor.

Dubai-Vizesi-Nasil-Alinir

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

1. Dubai vize türleri

Dubai vize başvurusu yaparken vize türünü doğru seçmek vize almayı kolaylaştıran adımlardan biri. Birleşik Arap Emirlikleri seyahati için 3 farklı vize çeşidi bulunuyor. Bunlar; transit vize, kısa süreli turist vizesi, uzun süreli turist vizesi.

Dubai Transit Vizesi: Dubai üzerinden başka ülkelere seyahat edecek ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde kısa süreli konaklamak isteyenler, Dubai transit vizesi başvurusu yapmak zorunda. Bu vize ile yolcuya ülkeye ilk giriş anından itibaren 96 saat konaklama hakkı tanınıyor. Transit vizenin uzatılma imkanı yok.

Dubai Kısa Süreli Turist Vizesi: Birleşik Arap Emirlikleri’ne girişten itibaren en fazla 30 güne kadar konaklama hakkı tanıyan vize tek ve çift girişli olmak üzere 2 farklı biçimde veriliyor. Bu vizenin uzatılması mümkün değil.

Dubai Uzun Süreli Turist Vizesi: Birleşik Arap Emirlikleri’ne ilk girişten itibaren 90 güne kadar konaklama hakkı tanıyan uzun süreli turist vizesi tek ve çift girişli olarak düzenleniyor. Bu vize türünün de uzatılması mümkün değil.

Dubai-Vizesi-Nereden-Alinir

2. Dubai vizesi nereden alınır? 

Dubai vizesi başvuruları için birden fazla yöntem bulunuyor. Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği ya da İstanbul Başkonsolosluğu’na şahsen başvurarak, ülkeye seyahatte kullanılacak havayolu şirketi aracılığıyla online başvuru yaparak ve Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerini tercih ederek vize için işlemleri başlatmak mümkün.

Hava yolu şirketi aracılığıyla Dubai vizesi başvurusu: Ülkeye Türk Havayolları ile seyahat edecek kişilerin THY’nin e-vize sayfasından, Emirates ile seyahat edeceklerin ise bu havayolu şirketinin yetkilendirilmiş aracı kurumu VFS Global e-vize sayfasından gereken bilgi ve belgeleri hazırlayıp, ödeme yapması halinde vizesi ortalama 7-10 gün iş gününde hazırlanıyor. Türk Hava Yolları ve Emirates ile seyahat edecek yolcuların seyahat planına göre biletlerini önceden almaları ve bu biletlerle vize başvurusu yapması şart.

Yetkili kurum aracılığıyla Dubai vizesi başvurusu: İki hava yolu şirketi dışında Dubai vizesi almaya tam yetkili olan aracı kuruma başvurarak ortalama 48 saat içerisinde vize sürecini sonuçlandırmak mümkün. Bu yöntemde Dubai Vizesi web sitesindeki online başvuru formunu doldurmak, vesikalık fotoğraf ve pasaportun kimlik bilgilerinin taranmış sayfasını da ekleyerek başvurunuzu en hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz. Hava yolu şirketlerinin uzun süreçlerine girmektense bu yöntem çok daha kolay.

Dubai-Vizesi

3. Dubai vizesi başvuru evrakları neler 

En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport, pasaportta kimlik bilgilerinin bulunduğu fotoğraflı sayfanın renkli taranmış jpeg dosyası (şahsen başvuruda renkli çıktısı), eksiksiz doldurulmuş başvuru formu, arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf, vize başvuru sahibi adına fatura ya da ikametgah, ibraname, Dubai’ye giriş nedenini bildiren yazı, başvuru ücreti.

4. Dubai vizesi ücreti ne kadar

Dubai vize ücreti başvuru tipine göre değişiyor. 96 saatlik transit vizenin ücreti 67$, Kısa Süreli Çoklu Giriş Vizesi (30 Gün) 184$, Uzun Dönem Çoklu Giriş Vizesi (90 Gün) 464$, 30 Günlük Vize 93$, 90 Günlük Seyahat Vizesi ise 191$.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapabilecek ziyaretçiler için birtakım kısıtlamalar bulunuyor. 18 yaşın altındaki çocuklar için aile izin belgesi gerekiyor. Evli kadınlar için evlilik cüzdanı beyanı istenebiliyor.

Dubai vizesi, istenen evraklar tam ve eksiksiz bir şekilde sunulduğunda en geç 3 iş günü içerisinde çıkıyor. Pasaporta yapıştırılmayan vize, A4 kağıdı ile başvuru sahibine e-posta ya da faksla ulaştırılıyor. Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize alması gerekiyor. Transit yolculuk yapacak ve ülkede konaklamayacak kişilerin ise vize almasına gerek yok.

9 YORUMLAR

 1. Merhaba, Buğra Bey. Sitenize, Dubai’ye gitmeden önce, Google’da araştırma yaparken ulaştım. Yararlı, güzel bir içerik olmuş, elinize sağlık. Vize müracaatımı sayfanızda önerdiğiniz dubaibuyukelciligi.com üzerinden yaptım. Telefonda ön bilgi verdiler, ofislerine gidip sitenizi söylediğimde daha da yakın davrandılar. Size ve vize merkezindeki Meltem Hanıma teşekkür ederim, iki gün içinde vizemi aldım.

 2. Aslında çokta zor olmayan bir vizedir Dubai vizesi başvurunuzu yetkili olan aracı kurumlar üzerinden yapmanızı tavsiye ederim. biz dubaivizeislemi.com sitesini tercih ettik. Hem vize ücretini online olarak kredi kartından ödedik hemde 24 saat bile olmadan vizemiz mail adresimize geldi.

 3. Merhaba dubai vizelerimizi online olarak dubaivizeservisi.com üzerinden alıyoruz. 7/24 hizmet veriyorlar.
  2 evrak ile başvurunuzu yapıp 2 gün içerisinde vizelerimizi gönderiyorlar. Bu firmayı tavsiye ederiz.

 4. Merhaba ben enes . bende dubai vizesi almam gerekiyor fakat tek başıma gideceğim 18 yaşımı 23 mayısta doldurdum . Teyzemin yanında kalacağım.sizce vize alabilir miyim ? Sorun çıkarıyorlar mı?

 5. Merhaba geçtiğimiz yıl Dubai vizesine öncelikle Türk Hava Yolları üzerinden başvurumuzu yapalım dedik ancak Avrupa vizesi gibi evraklar istediler. Evrakları hazırlayıp göndermemiz uzun süreceğinden İnternet’te araştırmalarımız sonucunda dubaionlinevize.com sitesini bulduk ve vize başvurumuzu bu site üzerinden yaptık 24 saat geçmeden vizelerimiz mail adresimize gönderildi.

  İstedikleri evraklar
  1-Pasaport (Renkli)
  2-Resim (Renkli)
  3-Önlü Arkalı T.C. Kimlik (Fotokopi)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz