Dünyanın En İyi Şehir Plajları

Avrupa şehirlerinde hızla çoğalan insan yapımı kıyıdan uzak sahillerden bahsetmiyoruz. Bu sahiller doğal olarak oluşmuş, okyanuslara yüzü olan ve çevresi şehirle sarılmış yerler. Şehrin fantastik restoranlarından ve gece hayatından uzaklaşmadan bronzlaşabileceğiniz dünyanın en iyi şehir plajlarını görmek için seyahat planınızı netleştirebilirsiniz.

Dünyanın En İyi Şehir Plajları

1. Venedik Sahili, Los Angeles

L.A’ın sahili vücutçular, dövmeciler ve her türden seçilmiş tipler palmiye ağaçlarıyla dolu altın kumsallarını işgal etmiş durumda. Bunlar dışında patenciler, galeriler, yeşil bahçeler, kafeler ve diğerleri gibi okyanus manzaralı yerleri yine görülmeye değer. Venedik Sahili insanları izlemek ve hayatın akışını görmek için cennet gibi bir yer.

2. Bondi Sahili, Sidney

Operası kadar meşhur olan bir diğer yer de sörfçüleri ve yunuslarıyla meşhur sahilleri ve okyanusu. Şehir merkezinden bir kaç dakika içinde altın kumsallara adım atıyorsunuz ve işte bu kumsalın adı da Bondi Sahili. Dünyaca ünlü bir sörf destinasyonu şaşırtıcı derecede rahat, farklı kültürlerin, zengin ve fakirin, genç ve yaşlının bir arada bulunduğu bir yer.

3. Barceloneta, Barselona

Zaten çok etkileyici bir şehir bir de sahili de eklenince daha da iyi oluyor. 92 yılında Olimpiyatlar Barselona’ya geldiğinde sahil şeridine bir çeki düzen verildi ve işte onun adı Barceloneta oldu. Oteller ve restoranlar açılmasının ardından gece ve gündüz şehrin en çok tercih edilen yeri oldu. Palmiye ağaçlarının altından şehir merkezine gidebilir ve modern yapıtların ve kafelerin tadını çıkarabilirsiniz.

4. Tamariz, Lizbon

Lizbon’dan trene atlayıp şehrin deniz kıyısında bulunan Cais do Sodre istasyonuna giderken etrafınızda bir çok plaj göreceksiniz. Etoril’de inin, Targus nehri Atlantik okyanusuna döküldüğünde karşınızda Tamariz Sahili. Hemen karşısında Avrupa’nın en geniş Casino’su bulunuyor ve hemen diğer yanında Monaco kraliyet ailesine ait olan kale bulunuyor.

Bu yapılar kraliyet ailesi üyelerinin sürgüne gönderildiği ve II. Dünya savaşında Avrupalı soyluların yaşadığı yerlerde bulunuyor ve halen solmuş da olsa bir cazibesi bulunuyor. Kumsallarında ise Lizbon’dan gelen kalabalıkla yer kapmaca oynamak durumundasınız çünkü sahil bölümündeki oteller, barlar ve turistik yerlerin çok olması buraya insanları fazla fazla çekiyor. Yaz aylarında tüm kumsal bir gece kulübüne dönüşüyor ve sabaha kadar eğlence devam ediyor.

5. Miami Sahili, ABD

Başka hiç bir şehrin sahili bu kadar meşhur değildir. Miami’de her türlü çılgınlığı, silikonlu vücutları ve güneş-kum severleri bulmak çok kolay. Bunlarla uzun süre geçirip yorulunca rahatlayıp keyif yapabileceğiniz Art Deco kafeler bulunuyor ancak yıl boyunca süren sıcaklar eninde sonunda sizi tekrar okyanusa geri dönmeye zorlayacaktır. Miami mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri ve palmiye ağaçlarıyla sıralı şehirde gece kulüpleri ve enerjik şehir yaşamıyla sizi asla pişman etmeyecektir.

6. Tel Aviv, İsrail

Tayelet, Tel Aviv’in Akdenize bakan cafe ve otellerle dolu sahil bölgesidir. Sık sık gün batımlarında partiler yapılır ve şehirin en cezbedici yerlerinden biridir. Akdeniz güneşi altında geçen bir günden sonra bronzlaşmış bedenler tatlısularda yıkanıp serinledikten sonra Tel Aviv Limanına gece hayatını yaşamak için hareketlenir. Aslında sadece gece hayatı için değil günün her saati çok hareketli bir yer.

7. Ipanem, Rio De Janerio

Rio de Janerio sadece dünyanın en müthiş doğal güzellikleriyle değil, şehir hayatı içerisinde yine dünyanın en güzel sahillerini de bulundurmasıyla göz dolduruyor. Copacabana bunlar arasında en meşhuru olsa da Ipanema şehrin en iyi sahili olarak öne çıkıyor. Altın kumları dolduran muhteşem vücutlar sadece göze ilk çarpan şey.

Gün ve gece boyunca burada parti asla bitmiyor. Caddenin karşısına geçtiğinizde Rio’nun en iyi restoranlarını bulabilirsiniz yada kafe’ye gidip açai suyu yada caipirinha içerek günün tadını çıkarabilirsiniz. Kafede yada kumsalda oturun, uzaktaki tepelere dalıp gidin, müthiş vücutlu patencileri izleyin ve her tarafınızı saran ateşli atmosferin tadını çıkarın.

  1. Adım Adım Seyahat says:

    Venedik’te plaj olduğunu bilmiyordum.
    Çok güzel bir liste olmuş. Yaz aylarında şehirde plaj keyfi yaşamak ayrı bir güzellik.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like