Dünyanın En İlginç 5 Otel Lobisi

Otel lobileri, bir zamanlar misafirlerin sadece odalarına çıkmadan önce kullandığı, sönük ve ruhsuz mekânlardı. Günümüzdeyse otel lobileri en az oda konforu kadar önem taşımaya başladı. Artık otel lobilerinde göz alıcı özellikler öne çıkıyor, sıra dışı hizmetlerin sunuluyor, eğlenceli keşifler yapılıyor.

Başka bir deyişle, misafirlerin check-in ve check-out işlemleri hâlâ lobide yapılsa da bu noktalar artık birer sosyal alan olarak da hizmet veriyor. Birbirinden güzel lüks otel lobileri aynı zamanda ilginç tasarımı ve heyecan verici konseptiyle konuklarını ağırlıyor.

Dünyanın Farklı Yerlerinde Öne Çıkan 5 Otel Lobisi

1. Oyun Parkı Lobi

İspanya’nın Malaga kent merkezindeki Barcelo Malaga bir dizayn otel. Otelin en ilginç özelliği ise tasarımda çığır açan lobi alanı. Lobide paslanmaz çelikten yapılmış dev kızak EDHA hemen dikkatinizi çekiyor. EDHA ismi İspanyolcada ‘cesur insanlar için kızak’ anlamına geliyor.

Otel misafirleri bu etkileyici kızakla birinci kattan otelin şık B-Lounge barına inebiliyor. Serinletici bir kokteyl için sabırsızlanıyorsanız, harika bir seçenek. Gecelik 99 euro’dan başlayan fiyatlarla bu otelde oda bulmak mümkün.

2. Yüzme Havuzu Lobisi

Amerika Birleşik Devletleri‘nin New York şehrinde, Midtown Manhattan bölgesindeki Room Mate Grace, kapalı yüzme havuzui saunası ve buhar odasıyla adeta gizli bir cennet. Ama otelin en ilginç yanı, lobisindeki havuzu! İç ısıtan aydınlatması ve minderli kolezyum tarzı koltuklarıyla dikkat çeken havuz 24 saat açık.

NYC bölgesindeki tek havuz içi barın burada olduğunu da hatırlatmak gerek. Havuz partisi sevenlerin dikkatine! Gecelik 150 euro’dan başlayan fiyatlarla bu otelde oda bulmak mümkün.

3. Instagram Lobisi

İlk Instagram oteli olarak bilinen 1888 Darling Harbour, Sidney‘in eski tarz havasını çağdaş ve şık bir tasarımla birleştiren bir butik otel. Lobiye adımınızı attığınız anda Instagram teması dikkatinizi çekiyor. Çünkü misafirlerin check-in işlemleri Instagram üzerinden yapılıyor. Lobideki barın yanında yer alan ‘selfie’ standı, misafirlerin kolayca fotoğraf çekebilmesi için düşünülmüş.

Üstelik çekilen fotoğraflar, otelin renkli Instagram hesabını gösteren ekranlarda hemen görüntüleniyor. Ayrıca 10 binden çok Instagram takipçisi olan misafirler, otelde ücretsiz konaklayabiliyor. Gecelik 135 euro’dan başlayan fiyatlarla bu otelde oda bulmak mümkün.

4. Kahve Erbabı Lobisi

Hint Okyanusu’nun güneybatısında yer alan bir ada devleti olan Mauritius’taki Lux Belle Mare otelinin açık hava lobisine girdiğinizde, kendinizi cennette hissediyorsunuz. Çünkü büyüleyici havuz ve dinlenme alanının yanında, kokusuyla sizi cezbeden meşhur Cafe Lux yer alıyor.

Deneyimli baristaların hazırladığı kahvenizi içerken, adadaki diğer otellere gönderilmek üzere kavrulan kahve çekirdeklerinin dansını da izleyebilirsiniz. Gecelik 205 euro’dan başlayan fiyatlarla bu otelde oda bulmak mümkün.

5. Sanat Galerisi Lobi

Molitor, 60 yıldır, havuzları, galaları ve avant garde atmosferiyle Paris’in en popüler yüzme havuzuydu. 1989 yılında kapatılan bu havuz daha sonra sanatçıların uğrak yeri oldu ve kentsel bir sanat mekânı haline geldi. 2014 yılında bugün bildiğimiz Molitor Otel olarak yeniden doğdu.

Havuz ve sanat bu otelin ana temasını oluşturuyor. Bir grafitti Rolls Royce’un yer aldığı lobi adeta bir pop up sanat galerisi havasında. Gecelik 251 euro’dan başlayan fiyatlarla bu otelde oda bulmak mümkün.

Dünyanın sıra dışı otel lobileri, bugüne kadar gördüğünüz otel lobilerinden çok farklı. Otele giriş ve çıkış işlemlerinin yapıldığı, otel misafirlerinin vakit geçirdiği ortak alanların birer sanat eserine dönüştürüldüğü bu mekanlar aynı zamanda bulundukları şehrin cazibe merkezlerinde dönüşüyor.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like