Dünya’nın Tepesinde Bulunan 10 Havuz

3
1768

Son 10 yılın en yüksek trendlerinden biri de çatı katlarında bulunan havuzlu barlar. Ancak rekabet çok sıkı olunca sadece manzara ve kokteylden daha fazlasını sunmanız gerekiyor. Çatı katında yer alan havuzlu mekanlar genellikle çok fazla insanın yaşadığı kent merkezinde plaj aktivitesi sınırlı olan Rio ve Barselona gibi şehirlerde bulunuyor.

Hem güneşlenip hem de yüzebildiğiniz ve ayrıca muhteşem bir şehir manzarası görebildiğiniz bir yerde kimin plaja ihtiyacı olur ki? Doğal olarak devasa gökdelen oteller misafirlerine bu imkanları sunmaktan geri kalmıyorlar.

Dünya’nın En Yüksekteki Havuzları

10. Ledra Marriot Hotel, Atina

Otelin havuzu diğer standart havuzlar gibi gözüküyorsa ne olmuş? Buradan Akropolis’in 360 derecelik manzarasını görebilirsiniz ve yaz akşamlarında özel partilere katılabilirsiniz.

9. Molino Stucky Hilton, Venedik

Gondol ile kanallarda gezmek Venedik’de su ile ilgili yapabileceğiniz tek etkinlik değil. Molino Stucky Hilton’un tepesinde şehrin nefes kesen panoramik manzarası karşısında yüzebilirsiniz.

8. Grand Hotel Central, Barselona

Barselona’da bir değil iki tane mükemmel çatı katı havuzu bulunuyor. Bu deniz kıyısında değil ancak merkezi Gothic mahallesinde bulunuyor. Misafirler eski dünya ile modern tasarımın birleştiği bu binanın tepesinde yüzmenin keyfini çıkarıyor.

7. Thompson Hotel, Toronto

Kanada’nın havasını düşündüğünüzde bir çatı katı havuzu pek iyi gelmiyor kulağa ama burayı gördüğünüzde fikriniz değişecek. 2010 yılından beri 16. katta bulunan ve sonsuz havuz diye nitelendirilen görüntüsüyle sıcak ayların vazgeçilmez mekanı.

6. Soho House, New York

Büyük Elma’nın en önde gelen havuz hizmetlerinden biri halen en fazla rağbet gören yerlerden biri. New York’da bu hizmeti veren çok fazla otel olmasına rağmen buranın neden halen bir numara olduğunu anlamak çok zor değil.

5. Intercontinental Hotel, Hong Kong


İlk gördüğünüzde “vay canına!” diyeceksiniz ve bu sadece Victoria Limanı için olacak. Çünkü havuzun manzarasını gördüğünüzde söyleyecek söz bulamayacaksınız. Terasta bulunan 3 havuz sıcak, soğuk ve ılık olarak derecelerle kontrol ediliyor.

4. Hotel Fasano, Rio De Janeiro

Rio dünyanın en güzel plajlarından bazılarına sahip fakat Copacabana ve Ipanema’ya alternatif olarak Philippe Starck tarafından Hotel Fasano’nun tepesine yapılmış olan havuz güzel bir alternatif. Madonna, P. Diddy gibi ünlüler de bu havuzda dünyanın en güzel şehirlerinden birinin manzarasının tadını çıkarmış.

3. Hotel Unique, São Paulo

Oteli ilk ziyaret ettiğimizde Yeni Yıl arefesiydi ve Brezilya’da yaz sezonu olmasına rağmen havuzda kimse yoktu. Ancak havuzun orada olma sebebi yüzmekten çok dekor amaçlı. Şehrin ufuk çizgisini yansıtıyor ve gece muhteşem ışıklandırmasıyla harika bir görüntüye sahip oluyor. Ayrıca su altı ses sistemi de bulunuyor.

2. Hotel Arts, Barselona

44 katlı Barselona’nın sahil kıyısındaki otel çarpıcı mimarisinin dışında tepesindeki havuzla da öne çıkıyor.

1. Marina Bay Sands, Singapur

Dünya’nın en muhteşem havuzu 200 metre yükseklikte, 55. katta Singapur’a tepeden bakıyor. 3 futbol sahası büyüklüğünde dünyanın en büyük çatı katı havuzu ünvanını elinde bulunduruyor ve 3 gökdelen sayesinde orada durabiliyor. Ne yazıkki sadece Marina Bay Sands otel misafirleri bu havuzun tadını çıkartabiliyor.

Önceki İçerikEn Güzel 5 Norveç Fiyordu
Sonraki İçerikİkinci Bahar’da Görülmesi Gereken 7 Yer
Keşfetsek
Her yeni gün keşfetsek dileğiyle başlar

3 Yorumlar

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz