Erken Rezervasyon Nedir? Avantajları Nelerdir?

0
29

2022 yaz tatili planlarını henüz yapmaya başlamayanlar için her bütçeye hitap eden birçok otel ve tur seçeneği TatilBudur’da sizi bekliyor!

Erken Rezervasyon Nedir?

Ülkemizde son yıllarda çok fazla ilgi gören Erken Rezervasyon, sezonda gitmek istediğiniz tatilinizi aylar öncesinden çok uygun fiyatlar ve alternatif ödeme seçenekleri ile planlamanıza imkan sağlayan bir sistemdir. Hayalini kurduğunuz o tatili bütçenize uygun fiyatlarla Erken Rezervasyon döneminde aylar öncesinden planlayarak, gitmek istediğiniz otelde yer bulamama ihtimalinin önüne geçebilirsiniz.

Böylelikle ‘acaba yer bulabilecek miyim’ stresine girmeden tamamen tatilinize konsantre olabilir ve unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Ayrıca tatilinizi Erken Rezervasyon’un indirimli fiyatları ile satın aldıktan sonra arta kalan bütçenizi tatil alışverişinize ayırabilirsiniz!

Erken Rezervasyon Ne Zaman Başlar?

Genellikle Kasım-Aralık aylarında acenteler ve oteller Erken Rezervasyon iletişimlerine başlarlar. Yıl içerisinde en yüksek indirim oranlarının uygulandığı Erken Rezervasyon döneminde, sezonda oldukça pahalı olan birçok otel neredeyse yarı fiyatına düşmektedir. Sonbahar aylarında başlayan Erken rezervasyon fiyatları yaz aylarının başına kadar ancak indirim oranları düşerek devam etmektedir. Tatilinizi en yüksek indirimlerden faydalanarak planlamak almak için Erken Rezervasyon döneminin başlarında almanızı öneririz.

Erken Rezervasyon döneminde indirimlerin yanı sıra çeşitli ödeme alternatifleri de mevcuttur. Dilediğiniz otelde yılın en uygun fiyatları ile yerinizi aylar öncesinden ayırtarak hem bütçenizi hem kendinizi mutlu edebilirsiniz.

Erken Rezervasyon Avantajları Nelerdir?

Erken Rezervasyonun birçok avantajı bulunmaktadır; öncelikle hem bütçenizi hem de vaktinizi en uygun şekilde planlamanıza imkan sağlar, sezonda yükselen otel fiyatlarından etkilenmezsiniz ve istediğiniz otelde yer kalmaması ihtimali ortadan kalkar. Özellikle özel gün ve resmi tatillerde otellerde yer bulunma sorunu ülkemizde sıklıkla yaşanmaktadır, Erken Rezervasyon fırsatı ile bu engelinde önüne geçmiş olursunuz.

Erken rezervasyon sonrası bir sorun olur ve tatile gidemezseniz veya tatile gitmekten vazgeçerseniz, cüzi bir ücret karşılığında koşulsuz iptal hakkından faydalanabilirsiniz. Tatil paketinizi satın aldığınızda yetkili kişiye bu paketten yararlanmak istediğinizi söyleyebilir ve tatilinizi aylar öncesinden içiniz rahat bir şekilde beklemeye başlayabilirsiniz. Unutmayın, söz konusu tatilse TatilBudur!

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz