Esnek Tur’la Özgür Seyahat

1
1047

Seyahat, yeni kültürleri tanımak, yepyeni deneyim ve anılar demek. Seyahat fikri, teknoloji ve sosyal medyanın etkisiyle hepimizin zihninde daha da fazla yer alır oldu. Geçmişte seyahate dair gözümüzde büyüttüğümüz birçok adım artık yalnızca parmaklarımızın ucunda.

Dünyanın farklı yerlerinde seyahat eden milyonlarca kişi için paket turlar önemini koruyor. Birçok kişi için her aşaması ciddi plan, emek ve özen isteyen yurt dışı seyahati için her adımı iyi planlanmış hazır paket turlar hayat kurtarıcı.

Kitlenin büyük bölümünün seyahat planı yaptığı yüksek sezonda uçak bileti, konaklama gibi seyahat bütçesinin önemli kısmını oluşturan bu kalemlerin maliyeti bir hayli yükseliyor. Bağımsız seyahat planı yapanlar için bu kalemlerdeki ufak bir artış bile seyahat planının en baştan kurgulanmasına neden oluyor.

Geçmişte hem çok emek vermeyeyim hem de bütçemi sarsmayayım düşüncesiyle Avrupa’nın birçok ülkesine paket turlarla katılan biri olarak paket turların artısını, eksisini görme şansım oldu.

Belli bir süreden sonra paket turlarla seyahate dair beklenti ve isteklerimin örtüşmediğini fark etmiş oldum. En basit anlatımla seyahat özgürlüğümle çelişen paket tur anlayışının yerini bireysel olarak planladığım seyahatler almaya başladı.

esnek tur
Avrupa’nın en güel köylerinden Giethorn, Hollanda

Hem paket tur hem de özgür seyahat mümkün mü?

Paket tur organizasyonunun her adımı önceden planlı programına uymaya çalışmak, grupla seyahat etme ve grupla adım adım yolculuk yapmak beklentilerime pek uygun değil. Klasik grup turlarının verdiği sınırlı hizmet, ekstra tur dayatması ve koşturmalı keşifler gidilecek destinasyonun ruhunu özümsemeyi zorlaştırıyor.

Seyahat tarihine birkaç gün kala yeteri kadar başvuru olmaması nedeniyle iptal edilen turlar hayal kırıklığı yaratırken; tüm zamanını tura göre organize eden, planı, programını buna göre netleştirenler için üzücü bir durum ortaya çıkıyor. Turun iptali olmasa bile yaş, beklenti, ilgi alanı gibi farklı düşünen kalabalık bir grupla hareket etmek keyifle beklenen seyahat sürecini kocaman bir balona dönüştürüyor.

Seyahatin tüm adımlarını kendi planlamak istemeyen, paket turların dayatmasına karşı çıkan ve seyahat sürecinde özgür olmak isteyenler için Café Tur’un Esnek Tur modeli güzel bir seçenek. Café Tur’un yılın 365 günü kesin hareket garantisi sunduğu Esnek Tur’da istenilen gidiş-dönüş tarihinde, istenilen hava yolu şirketi ile istenilen havalimanından hareketle uçak bileti, vize, Türkçe rehberlik hizmeti ve transfer alınarak taksitle ödenebiliyor.

Kendi turunu kendi planlamak isteyenler için oldukça esnek bu programla tek bir adresten ihtiyaç duyulan her şeye ulaşmak ve kurumsal bir firmanın güvencesiyle tatili garanti altına almak mutluluk sebebi.

esnek turlar
Amsterdam, Hollanda

Esnek Tur’un avantajları

Klasik paket turlarda tur şirketlerinin belirlediği tarih, destinasyon ve programa göre kendimizi ayarlayıp tüm planımızı önceden belli olan bu programa göre uydurmak gerekiyor. Tura yeterli başvuru olmaması halinde, seyahat tarihinden iki gün önceye kadar iptal riski olan bu programın yaratabileceği endişeye gerek kalmadan kişiye özel hizmet alınan Café Tur Esnek Tur ile kaygı duymadan seyahat planı yapmak mümkün.

Bireysel planlamada uçak bileti, konaklama, vize ve diğer tüm detaylarla ilgili ciddi bir hazırlık ve araştırma süreci gerekirken Esnek Tur’da tüm bu süreçler Café Tur tarafından kişiye özel biçimde organize ediliyor.

Her gün kesin hareketli olarak planlanan Esnek Tur ile dünyanın dört bir yanında 440 destinasyona istenilen tarihte, istenilen havalimanından (Atatürk ve Sabiha Gökçen), istediğiniz hava yolu şirketi ile seyahat edebiliyorsunuz.

Paket tur şirketlerinin daha ekonomik olması nedeniyle tercih ettiği şehir dışındaki oteller yerine Esnek Tur’da şehir merkezinde ya da görmek istediğiniz noktalara yakın olan otelleri seçebilme özgürlüğü de var.

Gece yarısı ya da sabaha karşı olan uçak saatleri yerine istediğiniz saatte uçma fırsatı sunulan Esnek Tur’da rezervasyon onayının ardından hiçbir iptal riski olmadan yola çıkacağınızı bilmek en güzeli. Kişiye özel tur modeli olan Esnek Tur’da başkalarının ne istediği, ne beklediği ya da rezervasyon yaptırıp yaptırmadığı önemli değil. Siz rezervasyonunuzu yaptırdığınız anda iptal ihtimali sıfır.

esnek tur nedir
Temel Reis Köyü, Malta

Esnek Tur’un paket içeriğinde otel, uçak, transfer ve 40’a yakın destinasyonda Türkçe rehberlik hizmeti bulunuyor. Türkçe rehberlik hizmetinin sunulduğu destinasyonlarda bireysel hareket etmek istemediğiniz anlarda istediğiniz ekstra turu satın alarak rehber eşliğinde keşfetme ayrıcalığını da sahipsiniz.

Paket turlarda tura katılan bir kişinin gecikmesi, kahvaltıdan geç kalkması ve otobüse gecikmesi halinde yaşanan aksaklıklar nedeniyle meydana gelen gerginlikler Esnek Tur’da yok. Bir gruba bağlı kalmadan dilediğiniz şekilde özgürce seyahat etmek ve önceliklerinize göre şekillendirebileceğiniz programla keşfetmek için Café Tur’un Esnek Tur seçeneği aklınızda bulunsun.

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz