Geç ilklerin, ilk deneyimi

0
99

İnsanların hayatında olmazsa olmazları kadar, hiç yapmayacakları şeyler de vardır. Kırmızı çizgilerle örülü hayatta keskin kural koyucular kendilerini bu kurallar üzerinden anlamlandırır, ona göre atarlar adımlarını. Çoğu zaman duygularını, hislerini bile gizlemeye neden olan bu adımlar kapana kıstırır bedenleri.

Engel oldukça kapan daralır, insan sonsuz bir yalnızlığın içine hapseder kendini.

Bir de inat uğruna girenler vardır hayata.

Duyguları uçlarda yaşayanlar pire için yorgan yakar, hiç olmadık bir anda “hayatta, asla yapmam” dediklerini bir anda gerçekleştiriverir.

Bu gerçekleştirme bazen birine adanır, bazen duygu patlamasıyla eyleme dönüşür kontrolsüzce.

deneyim

Bazılarının tesadüf dedikleri gibi sürükleniverirsiniz olmanız gereken yere. Yıllar yılı merak ettiğiniz o tesadüf anında çemberine alır sizi. Karmakarışık kafalarda yükseklere çıkarken, ne yaptığınızı anlamlandırma şansınız olmaz.

Başkalarına tutunarak yaşanan zihin bulanıklığının en iyi çözümü yakın hissettiklerinizle yapılan paylaşımdır.

Beklediğiniz telefon gelmeyince, aradığınız kişi sizi reddedince, bindiğiniz otobüsle eve giderken bir anda dürter gelen o mesaj. O anda inip karşıdan gelen ilk otobüse binilir. Geç ilklerin ilk deneyimi kapıyı çalar işte!

25 yıllık merak, acabalar ve endişeler birkaç destekle çözüme ulaşsa da bundan sonrası için ne kadar belirleyici olabilir?

Anlatacak yeni bir şeyler bulmanın heyecanıyla yürürken o birbirine yakın evlerin olduğu sokakta, kıskançlıkla karışık samimi duygular hiç silinmez ki kalpten. Beraber olma isteği tavana çıkarken, keşke sen de olsaydın bu deneyimde diye sorar insan.

Keşfetmenin, dokunarak sonuna kadar gitmenin karmaşık duygularıyla mücadelede en iyi çözüm o yüz vermeyen limana dönmek belki de.

Geç ilklerin, ilk deneyiminde bir araya gelenlerin şehveti kadar sahte değil mi yaşananlar…

Gerçek duyguların masumiyetinde buluşmak istiyor insan sonsuza kadar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here