Gerçek

0
83

Gerçeklere kapatınca gözleri başka zamanlara gidiyor zihinler.

Gerçeğin sıcaklığından uzakta, duyusal hisler, ateşlendiriyor insanı. Tüyleri diken diken eden şarkılar kadar titretiyor bakışları… Bakışlarda kaybolan, gülüşlerde bir yudum daha “bir” olan, tükenmez sohbetler kadar kısa sürüyor geceler.

Hayatın henüz keşfedilmemiş tüm ihtimalleri üzerinden süregelen denemeler sonuca ne kadar yaklaşıldığını hissettirse de insan aklı kabul etmiyor gerçeği. Zihin bir türlü “tamam, bitti”, diyemiyor kendine yüksek sesle.

Kabullenmenin yarattığı yenilgi bunalımına düşmemek için oyalanıyor insan. Ne de olsa hayat sonsuz değil, bir gün her şey sona erecek.

Güçlü olma zamanı, her zaman bir önceki günden daha fazla hayatta. Zayıf görünen kaybediyor, bırakıyor duygularını ortaya. Pes eden nasıl kaybediyorsa, teslim olan da anlamsızlaştırıyor yaşayacaklarını.

O yüzden korkmadan, sonuna gitmek lazım belki de. “Sonu hızlı gelir” endişesi sarmadan etrafı, alevlere dalmak işe yarar bazen.

gercek

Gerçeğe uzak anlar

Hoşgörünün, medeniyetin, farklılıkların buluştuğu o evrende göğe baktığında deli gibi bağırası geliyor, elinden sürükleyerek denize doğru gitmek insanın…

O “alakasız” gece kulübünde seferber ettiriyor, tüm eğlenenleri.

Gecenin dip saatinde merak ettiği o semti gösteriyor, hiç olmadığı kadar enerjiyi de yaratıyor yürüme kuvvetinde.

Öğlen saati başlayan, bir sonraki günün sabahında evde biten kapı kapı dolaşmaların ışığında umutlandırıyor, yüz güldürüyor, her şeye rağmen keyif aldırıyor.

Bütün bu heyecan, aynaya baktığında seninle sanki. Sen yoksan heyecan yok, duygular çok uzak. Keyif “ben” diyebilmekte, “ben” diyebilenin duygularında gizli. “Ben” yokken enerji de yok keyif de…

Tüm bu heyecana rağmen, gerçek ne kadar gerçekse insan aldatmaktan hoşlanıyor kendini.

Aldanarak mutlu olmak kolaysa, kapa gözlerini. Uyanmak istediğinde gerçek nasılsa bilinçaltından ses eder.  Koşturmaktan vazgeçmeden, biraz daha kapasak gözleri zarar görmeyiz herhalde…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here