Gezi Evreni Gezi Yarışması’nda Kazananlar Belli Oldu

Gezi-Evreni-Gezi-Yazisi

Singapur Havayolları ana sponsorluğu ve Turna.com desteğiyle hazırlanan Gezi Evreni Gezi Yazısı Yarışması’nda dereceye girenler belli oldu. ‘Jambo! Mambo! Zanzibar’ yazısıyla birinci olan Çiğdem Tura, YoldaOlmak.com Kurucusu Kemal Kaya ile Singapur, Avustralya seyahati kazandı.

Régie Ottoman İstanbul’un yenilenen 150 yıllık binasının altında bulunan Sirkeci Hayal Kahvesi’nde düzenlenen ödül törenine Singapur Hava Yolları Dijital Satış ve Pazarlama Sorumlusu Derya Pekruh Gerçeker, Singapur Hava Yolları Dijital Satış ve Pazarlama Görevlisi Natali Damar, Turna.com CEO’su Abdülkadir Kırmızı, Otorento.com.tr Genel Müdürü Şehnaz Kırmızı, Bahar Akıncı (Hürriyet), Tuğçe Yılmaz (Gezimanya), Murat Özbilgi (Gezimanya), Özgür Gezer (T+ Leisure), Oya Yıldız (Benimlegez), Fatoş Pur (Sabah Gazetesi), Melih Bildiren (Dünya Büyük), Duygu Sar (Biz Evde Yokuz), Bilgehan Çelik (Biz Evde Yokuz), Osman Kurt (Çok Gezen Adam), Erkut Özen (Keşfet TV), Fatma Ölçücü (Hayat ve Seyahat) ve 80’e yakın konuk katıldı.

Gezi-Evreni-Gezi-Yarismasi
Kemal Kaya

450’den fazla yazı katıldı

Gezi Evreni Gezi Yarışması’na 450’yi aşkın yazı gönderildiğini söyleyen YoldaOlmak.com Kurucusu, Seyahat Yazarı ve Blogger Kemal Kaya, başkalarının hayatına dokunabilmenin en iyi yolunun yazmak olduğunu söyledi. Seyahat eden çok sayıda kişi olmasına rağmen deneyimlerini yazmayı tercih edenlerin azınlıkta kaldığını belirten Kaya, yarışma ile yazma ve deneyimlerini paylaşma konusunda motive edici bir adım atmak istediklerini ifade etti. Seyahat eden herkesi yazmaya davet eden Kaya, “Yazmak benim hayatımı değiştirdi. Yolda olduğum ilk andan itibaren yazmaya devam ediyorum” diye konuştu.

Gezi-Evreni-Gezi-Yazisi
Natali Damar, Derya Pekruh Gerçeker, Çiğdem Tura, Kemal Kaya, Peril Cantürk, Fatma Ölçücü, Abdülkadir Kırmızı, Şehnaz Kırmızı

Birinciye Singapur Avustralya seyahati

Ön elemeyi geçen en iyi 10 yazı, içlerinde Bahar Akıncı (Hürriyet), Özgür Gezer (T+Leisure), İzim Bozada (kucukoteller.com.tr), Reyan Tuvi (Seyahat Yazarı), Sevil Deniz (Seyahat Yazarı), Fatoş Pur (Sabah Gazetesi), Abdulkadir Kırmızı (turna.com), A. Buğra Tokmakoğlu (Gazeteci), Natali Damar’ın (Singapur Havayolları) da olduğu jüri değerlendirmesi ile sıralandı.

Gezi-Evreni-Yarisma
Ödül gecesine 80’i aşkın konuk katıldı

Jambo! Mambo! Zanzibar yazısıyla birinci olan Çiğdem Tura’nın Kemal Kaya ile Singapur ve Avustralya seyahati ödülünü Singapur Hava Yolları Dijital Satış ve Pazarlama Sorumlusu Derya Pekruh Gerçeker; Karadeniz’in Kayıp İncisi: Batum yazısıyla ikinci olan Peril Cantürk’ün yurtiçi gidiş dönüş uçak bileti ödülünü Turna.com CEO’su Abdülkadir Kırmızı ve Hint Okyanusu’nda Parlayan Bir Yıldız: Sri Lanka yazısı ile üçüncü olan Fatma Ölçücü’nün yurtiçi gidiş dönüş uçak bileti ödülünü Otoranto.com Genel Müdürü Şehnaz Kırmızı verdi.

Dereceye girenler

  1. Çiğdem Tura “Jambo! Mambo! Zanzibar”
  2. Peril Cantürk “Karadeniz’in Kayıp İncisi: Batum”
  3. Fatma Ölçücü “Hint Okyanusu’nda Parlayan Bir Yildiz: Sri Lanka”
  4. Derya Deniz “Güneşin ve Devrimin Doğduğu Şehir: Santiago de Cuba”
  5. Öykü Çelik “İki Nehrin Şehri Torino”
  6. Eda Yeşim “Tarih Kokan Romantik İngiliz Kenti: Bath”
  7. Refia Nilüfer Yazar “Rüya Şehir Prag”
  8. Elif Vural “Kaybolmadan Dönmediğimiz Şehir: Venedik”
  9. Güneş Pekyalçın “Günbatımında Bir Masal Diyarı: Gölyazı”
  10. Ahenk Köroğlu “Nürnberg”

Diğer değerli yazı gönderen ikinci 10 kişi ise Küçük Oteller sitesi kurucusu İzim Bozada’nın hazırladığı Butik ve Küçük Oteller kitabı kazandı. İlk 20 kişi aynı zamanda düzenlenecek çeşitli etkinliklere ve gezilere ilk davet edilenler arasında olacak.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like