Gökçetepe Tabiat Parkı, Edirne

1
3960

Mavi ile yeşilin buluşma noktası Gökçetepe Tabiat Parkı, dünyada kendi kendini temizleyen 5 körfezden biri olan Saros Körfezi’nde, Edirne‘nin Keşan ilçesi sınırlarında yer alıyor. Ege ile Marmara denizlerinin birleştiği noktada, Gökçeada ve Semadirek adalarının tam karşı noktasına denk gelen Saros Körfezi’nin doğal güzellikleri ve oksijen zengini atmosferi ile kampçıları ağırlayan Gökçetepe Tabiat Parkı, bölgede en çok ziyaretçi ağırlayan tatil merkezlerinden biri.

İstanbul‘a yakın kamp alanları arasında yer alan Gökçetepe Tabiat Parkı, İstanbul şehir merkezinden 3,5 saat gibi bir sürede ulaşılabiliyor oluşu nedeniyle, İstanbulluların gözdesi. Karmaşık su altı akıntıları ile yılın her dönemi temiz ve berrak bir deniz suyunun olduğu Saros Körfezi, çevresinde yerleşim ve sanayi tesislerinin olmaması nedeniyle bu özelliğini koruyor.

Gokcetepe-Parki

Gökçetepe Tabiat Parkı, Keşan, Edirne

Mayıs 2013’te ziyaretçilere açılan Gökçetepe Tabiat Parkı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Milli Parklar Genel Müdürlüğü denetiminde özel bir işletme tarafından yönetiliyor. Girintili çıkıntılı koyları, sık ve yemyeşil ormanları ile İstanbul’a yakın kamp alanları arasında bulunan Gökçetepe Tabiat Parkı’nda çadır kampı, karavan konaklaması ya da kıl çadırlarda konaklama imkanı var.

Gökçetepe Tabiat Parkı’nda dalış eğitimi, su sporları, zipline, survivor parkuru, paintball, trekking, yaz okulu etkinlik alanları gibi aktiviteler yapılıyor. Gökçetepe Tabiat Parkı işletmesi bünyesinde kafe, restoran, market, elektrik, su, tuvalet, banyo, duş ziyaretçilerin kullanımına sunuluyor. Dileyenler kendi çadırları ile gelebildikleri gibi, tesisteki çadırlardan da yararlanma şansı var.

Gokcetepe-Nasil-Gidilir

Gökçetepe Tabiat Parkı giriş ücretleri

Gökçetepe Tabiat Parkı’na giriş ücretleri (2018): Araç girişi 25 TL, müşteri çadırı 45 TL, çadır tesisten 120 TL (bayramda 150 TL), kıl çadır 150 TL. Çadır kampı ve konaklama fiyatlarına elektrik, su, duş, banyo ve tuvalet de dahil.

Gökçetepe Tabiat Parkı nerede 

Gökçetepe Tabiat Parkı’na nasıl gidilir

Gökçetepe Tabiat Parkı, Edirne’nin güneyinde Keşan ilçesi Gökçetepe Köyü, Zeytindere Mevkii’nde bulunuyor. İstanbul’dan gelişte Keşan’dan sonra Erikli, Enez ve Bahçeköy tabelalarını takip etmek gerekiyor. Güneyden İzmir, Bursa, Çanakkale yönünden gelenlerin Gelibolu üzerinden Edirne karayolunu takip etmeleri, Adilhan, Sazlıdere, Gökçetepe tabelalarını takip etmeleri şart.

Gökçetepe Tabiat Parkı Keşan’a 31 km, Edirne’ye 141 km, Tekirdağ’a 113 km, İstanbul’a 261 km, İzmir’e 433 km, Bursa’ya 305 km, Ankara’ya 708 km uzaklıkta. Şehirlerarası otobüslerle ulaşım için Türkiye’nin farklı yerlerinden Edirne Keşan’a ulaşmak, Keşan’dan Gökçetepe dolmuşlarını kullanmak gerekiyor. Gökçetepe’ye en yakın havalimanı Tekirdağ Çorlu ve Çanakkale’de.

Gokcetepe-Tabiat-Parki

Gökçetepe Tabiat Parkı iletişim bilgileri

Adres: Gökçetepe Köyü, Zeytindere Mevkii Keşan, Edirne
Telefon: 444 4 527 +90 (530) 762 99 61 Web: http://www.gokcetepetabiatparki.com/

İstanbul’a yakın gezilecek yerler arasında bulunan Gökçetepe Tabiat Parkı, doğayla buluşmak, huzurlu ve sakin zaman geçirmek isteyenler için harika bir nokta.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz