Haberciliğe Yeni Nesil Bakış Ontrava

0
70

Teknolojik gelişmeler hepimizin hayatını değiştiriyor. Geçmişte saatler süren birçok şeyi artık çok daha kısa sürede hallederek, kendimize daha çok zaman ayırabiliyoruz. Tüm bu gelişmeler gündelik yaşam pratiklerimizi de etkilemiş durumda. Daha çabuk tüketen, daha hızlı düşünen, daha az tahammülü olan ve daha az sabreden bir kuşak geliyor. Tüm bu gelişmeler yaşanırken gündemin yoğunluğu ve sosyal medyanın hızına yetişmek neredeyse imkansız hale dönüşüyor.

Geçmişte bir gazeteye en az yarım saat ayırıp her satırını ayrıntılı bir şekilde inceleyen okuyucuların yerini, günün belirli saatlerinde kısa okumalar yapan ya da yolculukta, çay molasında elindeki telefondan gündemi takip eden okuyucu kitlesi almaya başladı.

Ontrava-Haber-Sitesi

Ontrava.com haber sitesi en fazla 3 dakikada okunan iş ve yaşam haberleri ile haberciliğe yeni nesil bir bakış açısı ile yenilikçi bir anlayış getiriyor. Haber kaynağı ile sosyal medya arasına sıkışan ve çıkış yolu bulamayan okuyucuların hayatını kolaylaştıran bu uygulama temiz ve şık ara yüzü ile sıkıcı haber sitelerinde sağa sola savrulmayı engelliyor.

Mobil uygulama üzerinde sağ alt köşede bulunan kahve sembolü özet haberleri gösteriyor. Gün içerisinde meydana gelen en önemli 10 haberi sıralayan bu sekme #OntravaKahveniz etiketiyle sunuluyor. İş çıkış saatine yakın bir zamanda ‘kahveniz hazır’ bildirimi ile gelen özet haberler kısa sürede gündemden haberdar olmanızı sağlıyor. Habere derli toplu ve doğrudan ulaşmak isteyenler için çok mantıklı bir uygulama.

Türkiye ve dünya gündeminin yoğunluğundan uzaklaşmak isterseniz kategoriler kısmında gülümseten haberler de bulunuyor. Yine en fazla 3 dakikada okunabilen bu haberler tebessüm etmenize yardımcı oluyor.

‘Çekirdek Yazarlık’ adında açılan programa yazılarını düzenli olarak yayınlamak isteyenlere bir fırsat tanıyor Ontrava. Kendi mecrası olmayan ya da yazılarını geniş kitlelerle buluşturmak isteyenler için güzel bir fırsat bence. Bir bakıma sosyal sorumluluk da diyebiliriz. Yeni nesil habercilik konusunda başarılı bir adım atan Ontrava.com’u deneyimlemek için iOS&Android uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here