Hayali Gerçekleşti Hayatı Değişti

Sebnem-Demirel

Uzun yıllar beyaz yakalı olarak çalıştıktan sonra profesyonel iş yaşamını geride bırakan Şebnem Demirel, seyahat tutkusunu işe dönüştürdü. Deneyimlerini BerryDewblog.com adresinde paylaşan Demirel, sokaklarda özgürce dolaşarak kaybolmayı seviyor.

Çocukluğu Almanya’da geçen İzmirli Şebnem Demirel, uzun yıllar İstanbul’da çalıştı. 2011 yılında hobi olarak blog yazmaya başlayan Demirel, seyahat deneyimlerini ve gündelik yaşamdan önerilerini blogunda paylaşıyor. Seyahat edeceği yere gitmeden önce bol bol araştırma yapan Demirel’in en büyük keyfi özgürce dolaşıp sokaklarda kaybolmak.

Sebnem-Demirel
Şebnem Demirel

Seni çok kısa tanımak istesek?

Ben Şebnem Demirel nam-ı diğer Berry. İzmirliyim ama çocukluğum Almanya’da geçti. Daha sonra tekrar İzmir‘e taşındım ve orada Ege Üniversitesini bitirdim. Üniversiteden sonra iş için İstanbul’a taşındım. Önce PR ve reklam ajanslarında çalıştım ve daha sonra uzun yıllar bir global firmada satış konusunda farklı farklı görevler aldım. 2011 yılında bloguma hobi olarak başlamıştım ama sonra hayatımın önemli bir parçası oldu. Son 1,5 yıldır da tamamıyla blogumla ilgileniyorum.

Seyahat tutkusu hobiden daha öteye nasıl geçti?

Çocukluğumdan beri yeni yerleri görmeyi, farklı tatları keşfetmeyi ve değişik kültürleri öğrenmeyi çok seviyorum. Bir başka tutkum da fotoğraf çekmek, zaten blogumu açma nedenim de fotoğraflarımı paylaşmak içindi. Bloguma başladığımda seyahat sevgim farklı bir boyuta taşınmış oldu. Gezme tutkumu bir işe dönüştürdüm.

Berry-Dew-Blog

Deneyimlerini Berrydewblog ismiyle paylaşıyorsun. Bu isim nereden çıktı?

‘Dew’ İngilizce’de Şebnem demek. Ama söylenmesi zor olduğu için başına daha kolay ve akılda kalıcı bir kelime eklemek istedim ve aklıma Berry geldi. Bir Berry sevimli, renkli ve insanı gülümsetiyor bunlar da blogumu okuyanlara vermek istediğim mesajları içeriyor. Berry adı benimle o kadar örtüştü ki tanıştığım birçok insan adım yerine bana artık Berry diye hitap ediyor.

Berrydewblog.com adresine girenleri neler bekliyor?

Çok renkli, neşeli ve bol fotoğraflı bir dünya onları bekliyor. Ben öyle sayfalarca yazmayı ve konuyu çok uzatmayı sevmiyorum. Az ama öz olsun yazdıklarımdan çok insanlar fotoğraflara bakıp neler anlattığımı görsünler istiyorum. Berrydewblog sadece seyahat önerilerini kapsamıyor aynı zamanda da bir lifestyle blog ve hayatımın kesitlerini de içeriyor.

Sebnem-Berry-Dew

Seyahat planı yaparken neye göre hareket ediyorsun?

Gitmeden önce araştırma yapıp, bol bol gideceğim yerlerle ilgili yorumları okuyorum ve fotoğraflara bakıyorum. Ama bu seyahatlerimin sadece bir bölümünü kapsıyor. Asıl sevdiğim kısım sokaklarda özgürce dolaşıp kaybolmak ve karşıma çıkan yerlerin tadını çıkartmak oluyor.

[button color=”” size=”” type=”square” target=”” link=””]

En’leri & İlk’leri

En sevdiği yurt içi destinasyon: İstanbul’da yaşayan bir İzmirli olarak beni en mutlu eden yer hep İzmir olmuştur.

En sevdiği yurt dışı destinasyon: Ben her gittiğim yerde kalbimin bir parçasını bıraktığım için ayırt etmek zor ama sanırım denizin olduğu yerleri bir tık daha çok seviyorum.

İlk yurt dışı seyahati yaptığı yer: Almanya 2,5 yaşındayken gitmiştim, zaten bu seyahat sevgisi de böyle başladı.

Şu an bileti olsa gideceği ilk yer: En büyük hayalim Küba idi onu 2015’te gerçekleştirdim, ikinci hayalim Kuzey Kutbu.

En son seyahat ettiği yer: En son bir Fransa turu yapmıştım. Paris, Deauville ve Bordeaux çevresini dolaşıp hayatımda ilk kez bir şatoda konakladım, çok keyifliydi.

[/button]

Seyahatlerinde yaşadığın en ilginç ve unutamadığın bir anı paylaşabilir misiniz?

Bir seyahatimde uçağa binmek için çok gecikmiştim panik halinde koşarak uçağa gittim ve bir baktım arkamdan 2-3 güvenlik görevlisi de koşuyor. Meğerse uçak rötar yapmış ve kapılar daha açılmamış ben de geciktiğimi zannedip uçağa dalmış oldum (skandal!) Tam o sırada hostesler pilota bir yer sorunu için danışıyorlardı. Pilot bana bakıp ‘Bu bayan uçuşu konusunda çok heyecanlı onu o zaman öne alalım’ demişti ve business class yolculuk etmiştim.

Sebnem-Demirel-Kuba

Son olarak söylemek istediklerin?

Çok yakında hem blogumda hem de hayatımda çok önemli değişiklikler olacak. Yeni bir ülkeye taşınıyorum ve ilk yıllarda olduğu gibi tekrar İngilizce de yazmaya başlayacağım. Yeni bir ülke yeni keşifler anlamına geliyor. Umarım bu taşınma ile birlikte yine keyifli yazılar ve paylaşımlar çıkar, daha çok seyahat ederim ve hayatı Berry tadında yaşamaya devam ederim.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like