Hayıtlı Merada Termal & SPA Hotel ve Tatil Köyü, Dikili, İzmir

hayitli-merada-dikili

İzmir‘in el değmemiş, bakir bölgelerinden Dikili Hayıtlı Koyu’nda bulunan Hayıtlı Merada Termal & SPA Hotel ve Tatil Köyü, devre tatil modeli ve oda kahvaltı konseptinde konuklarını ağırlıyor.

Bademli ile Denizköy arasında henüz çok kişi tarafından keşfedilmemiş Hayıtlı Koyu‘nda bulunan tesis, birinci sınıf doğal bir sağlık merkezi. Termal yüzme havuzu, soğuk yüzme havuzu, hamam, sauna ve plajı ile sağlık turizmi ve klasik tatil anlayışını bir araya getiren Hayıtlı Merada, apart daireleriyle de ev konforu sunuyor.

hayitli-merada-devre-mulk

Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan, Safranbolu evlerinin doğal yapısına uygun olarak inşa edilen daireler, yemyeşil bir doğa, zeytin ağaçları ve termal tesisler huzurlu, keyifli ve sağlık dolu bir konaklama imkanı yaratıyor.

Hayıtlı Merada Termal & SPA Hotel ve Tatil Köyü Oda Seçenekleri

Her biri 62 metrekare büyüklüğünde, 1+1 Amerikan mutfaklı, balkonlu apart dairelerde 5 kişiye kadar konaklama yapılabiliyor. Dairelerin içerisinde ihtiyaç duyulan mutfak ekipmanları ve beyaz eşya bulunuyor.

Dairelerin en önemli özelliği termal suyun kullanılabilir olması. Banyo küvetine termal kaynaktan gelen suyu doldurup tadını çıkarmak mümkün.

hayitli-merada-izmir

Devre tatil seçeneği ile yılda 15 güne kadar konaklama yapılabilen tesiste oda kahvaltı konaklama yöntemi ile kısa süreli tatile gelenler de kabul ediliyor.

hayitli-dikili-termal

Jeotermal Sağlık Kaynağı

Ege Bölgesi’nin jeotermal kaynağı açısından en zengin bölgesi olan Hayıtlı Koyu’nda çıkan termal suyu, litrede 3 gramın üzerinde mineral içeriyor. Bu özelliği ile termal suyun ortopedik, dermatolojik ve romatizmal hastalıklar, bel ve boyun fıtığı rahatsızlıkları ve böbrek, idrar yolları gibi sorunların çözümünde iyileştirici bir etkisi bulunuyor.

hayitli-merada-dikili

Hayıtlı Merada Termal & SPA Hotel, Bademli, Dikili, İzmir

Adres: Hayıtlı Koyu Mevkii, Bademli Mah. 44 sok. No: 111/2 Dikili, İzmir
Tel:+90 232 671 00 77 | GSM: +90 530 306 01 53
Web: http://www.dikilimerada.com/| E-Posta: info@dikilimerada.com

Hayıtlı Merada Termal & SPA Hotel Nerede?

Hayıtlı Merada Termal & SPA Hotel’e Nasıl Gidilir?

İzmir’in Dikili ilçesi Bademli Köyü yakınlarında olan Hayıtlı Merada Termal & SPA Hotel ve Tatil Köyü’ne İzmir yönünden geleceklerin Dikili’ye ulaştıktan sonra sahil yolundan Bademli’yi geçmeleri gerekiyor. Otel Bademli ile Denizköy arasında konumlanıyor.

hayitli-koyu
Hayıtlı Koyu

İstanbul ve kuzeyden geleceklerin Çanakkale-İzmir Karayolu’nu kullanarak Dikili’ye gelmeleri, Dikili’den sonra Bademli sahil yolunu takip etmeleri gerekiyor. Tesis, Dikili’ye 13 km, İzmir merkeze 120 km, Çandarlı’ya 18 km, Bergama’ya 29 km uzaklıkta. Deniz yolu olarak İzmir’e 66 mil, İstanbul’a 288 mil, Midilli’ye 16 mil mesafede.

Asırlık zeytin ağaçlarının sarmaladığı yamaçların üzerine kurulu olan tatil köyü, yılın her dönemi huzur ve sağlık dolu bir tatil için tercih edilebilir. Şehir yoğunluğu, kalabalık ve gürültüden uzak olması, her yaş seviyesine uygun altyapının bulunması avantaj sağlıyor.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like