Her Şeyi Geride Bırakıp Keşif Perisi’ne Dönüştü

Derya-Korkmaz

Keşfetsek Sohbetleri‘nin konuğu Derya Korkmaz, 9 yıl kurumsal hayatta çalıştıktan sonra her şeyi geride bırakıp yeni bir pencere açtı hayatında. Hayatını yeniden kurgulayan Korkmaz, Keşif Perisi ismini verdiği web sitesinde yeme içme organizasyonları, seyahat ve butik turlar konusunda danışmanlık veriyor.

Seyahat etmeyi, yeni yerler keşfetmek için lezzetleri deneyimlemeyi yaşam tarzı olarak kabul eden Derya Korkmaz, tam 9 yıl boyunca kurumsal hayatta çalıştıktan sonra her şeyi geride bıraktı. 1,5 yıldır KesifPerisi.com web sitesinde deneyimlerini paylaşan Korkmaz, yeme-içme organizasyonları, seyahat ve butik turlar yaparak markalara tanıtım, danışmanlık ve sosyal medya konusunda destek sunuyor. Lezzet, mekan ve seyahat odaklı yazılar yazan Korkmaz, sitesindeki ‘Mekan Sihirbazı’ bölümünden talepte bulunanlara ücretsiz mekan önerisi yapıyor.

Derya-Korkmaz
Derya Korkmaz

Sizi çok kısa tanımak istesek?

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler Tanıtım mezunuyum. 9 Yıl büyük emekler vererek kurumsal hayatta çalıştıktan sonra yaklaşık 1,5 yıldır www.kesifperisi.com sitem aracılığı ile yeme-içme organizasyonları, seyahatler ve butik turlar yaparak markalara tanıtım, danışmanlık ve sosyal medya konusunda destek sunuyorum.

Seyahat etmek yeni yerler keşfetmek yeni lezzetler deneyimlemek benim için bir yaşam tarzı bunu aynı zamanda sevdiğim bir iş olarak da yaptığımı söyleyebilirim.

Deneyimlerini Keşif Perisi ismiyle yapıyorsun, bu fikir nereden çıktı?

İletişim okuyan tipik bir ikizler burcu olunca ister istemez; yeme-içme, yeni lezzetler, mekanlar, yeni yerler, ülkeler ve şehirleri keşfetme çabası kendiliğinden filiz veriyor. Bloggerlık ile tanışmam tam bu aşamada gerçekleşti, o filizler blogum sayesinde çiçeğe dönüşüp zamanla farklı mekanlar, tatlar ve güzel dostluklar olarak meyvesini vermeye başladı. İnsanlar genelde kendi gibi olan insanlarla birlikte olmaktan haz alırlar, bende kendim gibi olan yaşamaktan, farklı bir tattan, yeni yerler keşfetmekten, farklı bir mekanlardan hoşlanan farkındalığı olan insanların arasında olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Blogumun adını belirlerken birçok isim arasında gidip-geldim ama en son yeme-içme seyahat, keşif ve life style tarzına uyabilecek ‘’kesifperisi’’ isminde karar kıldım.

Kesif-Perisi
Pamukkale Şarapları Bağ Bozumu, Güney-Denizli

Genellikle yalnız mı seyahat ediyorsun?

Yalnız çok nadir seyahat ederim. Genelde ortak zevklere sahip arkadaşlarımla yaşanılan anları paylaşmak daha çok keyif veriyor.

[button color=”” size=”” type=”square” target=”” link=””]

En’leri & İlk’leri

En sevdiği yurt içi destinasyon: Kaş ve Bozcaada kendimi huzurun kollarına ve denizin berraklığına bırakabildiğim yerler

En sevdiği yurt dışı destinasyon: Karadağ rüya gibi bir ülke masallardan çalınmış olmalı bir parçası

Şu an bileti olsa gideceği ilk yer: Sri Lanka-Maldivler

İlk yurt dışı seyahati yaptığı yer: Hırvatistan / Dubrovnik

En son seyahat ettiği yer: Pamukkale

[/button]

KesifPerisi.com adresinde deneyimlerinizi paylaşıyorsunuz. Blogunuza girenleri neler bekliyor?

Lezzet, mekan ve seyahat odaklı yazılar yazarak deneyimlerimi okuyucularımla paylaşıyorum. Bunun yanı sıra sitemde yer alan “mekan sihirbazı” bölümünden talepte bulunanlara ücretsiz mekan önerisi yapıyorum.

Kesif-Perisi-Derya-Korkmaz
Derya Korkmaz’ın seyahat ettiği yerler arasında Kıbrıs da bulunuyor

Daha çok yeme-içme ve mekan paylaşımlarınızı görüyoruz, gideceğiniz mekanları nasıl seçiyorsunuz?

Seyahat ettiğim her ülke ve şehir benim için yeni kültürlere lezzetlere açılan bir yol. Hiçbir seyahat lezzet olmadan düşünülemez. Bu nedenle seyahate çıkmadan önce kapsamlı bir araştırma yaparak bölgeye ait yöresel tatlar ve ünlü yemekleri deneyebileceğim mekanları ziyaret etmeye özen gösterirken, yeni açılan mekanları da deneyimlemeyi ihmal etmiyorum.

Son olarak söylemek istedikleriniz?

Çok özlü sözler söylemeyi sevmem ama hayatınızda yeni bir pencere açmak için seyahat edin, yepyeni insanlara dokunun, yeni lezzetler tadın ve en önemlisi ruhunuz keyif alsın.

  1. Onur Karadere says:

    kesifperisi.com’un çok sıkı bir takipçisiyim.Derya Hanımefendi gerçekten alanının en iyisi, bu alanda bir ekol.Onun gezi yazılarından aldığım keyfi hiç bir yerde almadım.Muhteşem estetik ve yaratıcı fotoğraflarıyla süslediği yazılarını okuduğumda adeta o yerleri kendim gezip görmüş gibi oluyorum.
    Derya Hanımefendi’ye gerçekten çok büyük saygı ve hayranlık duyuyorum.Hergün yeni bir yazı veya fotoğraf paylaşmış mı acaba diye günde birkaç kez sitesini ve sosyal medyadaki kanallarını takip ediyorum.İyi ki varsınız Derya Hanım ve iyi ki kesifperisi.com’u açtınız.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like