İngilizce Öğrenmek İçin İdeal Rota: Malta

1
291

İngilizce, Türkiye’de genç yaşlı birçok kişi için hayat boyu aşılması gereken bir sorun olarak görülüyor. Her ne kadar ilkokuldan itibaren İngilizce dersi almaya başlasak da çoğu zaman gramer ezberlemekten öteye geçmeyen eğitim sistemiyle üniversitede hazırlık eğitimi alan kişiler bile üniversiteden mezun olduktan sonra İngilizce konusunda özgüven sorunu yaşıyor.

‘Derdimi anlatacak kadar İngilizce biliyorum’, ‘Anlıyorum ama konuşamıyorum’ gibi sıklıkla duymaya alıştığımız cümleler İngilizce bilinirliği noktasında nerede olduğumuzu özetliyor aslında.

Avrupa İstatistik Kurumu Eurostat’ın verilerine göre Türkiye, Avrupa’da hiç yabancı dil bilmeyen nüfus oranında yüzde 81’le zirvede yer alıyor. İstatistik, yabancı dilde temel seviyede kendini ifade edecek kadar hakimiyeti ifade ediyor. ‘What is your name?’, ‘Fine, thanks and you’ gibi kalıplar İngilizce bilmek için yeterli değil maalesef.

Ülkemizde özellikle büyük şehirlerde hızla yaygınlaşan onlarca İngilizce dil kursu varken ve bu kurslara her yıl yüzbinlerce kişi dil öğrenmek için binlerce lira öderken bir türlü aşamadığımız şu İngilizce konusunda çözüm bulmak sanıldığı kadar da zor değil.

İngilizce öğrenmek için dünyanın dört bir yanından Malta’ya, Malta dil okullarına giden öğrenciler Malta’nın bu alanda sunduğu ayrıcalıklı fırsatlardan yararlanıyor.

İngilizce Dil Okulu İçin Neden Malta?

1. Malta’nın resmi dili İngilizce

İtalya’nın güneyinde, Sicilya Adası’nın yanı başında bulunan Malta, Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri. 160 yılı aşkın süre İngiliz sömürgesi olarak yönetilen Malta’nın iki resmi dilinden biri İngilizce.

Adada temel iletişim dilinin İngilizce olması, bu ülkeye dil öğrenmek için giden öğrencilerin sosyal yaşamda İngilizce pratik yapmasına olanak sağlıyor. Ana dili İngilizce olan bir ülkede kurs dışındaki zamanlarda İngilizce konuşma fırsatını hayatın doğal akışında bulmak önemli bir fırsat.

2. Uygun iklim şartları ve doğa

Nitelikli dil okullarıyla dünyanın dört bir yanından binlerce öğrenciyi ağırlayan Malta’da uygun iklim ve hava şartlarının olması da büyük avantaj. Yılın büyük bölümünde yüzünü esirgemeyen güneşli bir havayla birlikte zengin tarihi ve kültürel geçmişi, doğal güzellikleri ve Akdeniz kültürünün yansıması olan atmosferiyle boş zamanlarda onlarca alternatif etkinlik ve gezi rotasına sahip.

3. Ekonomik dil okulu seçenekleri

Yurt dışında İngilizce öğrenmek için birçok kişinin araştırma yaptığı Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’ye göre çok daha ekonomik ve nitelikli dil okulları ile daha uygun fiyatlı konaklama seçeneklerine sahip olan Malta, bu alanda bütçe ayırmak isteyenler için çok avantajlı.

Malta’da faaliyet gösteren en başarılı dil okullarından Maltalingua Dil Okulu, sıcak ve samimi ortamının yanı sıra öğrencinin ihtiyaç duyacağı her türlü detayın düşünüldüğü öğrenme ortamıyla Malta’da İngilizce öğrenmek isteyenler için doğru seçenek.

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz