İslami Otel Arayışınızda İşinize Yarayacak İpuçları

İslami koşullara uygun olarak hizmet veren oteller, muhafazakar yaşam şekline sahip olanların öncelikli tercihidir. Bu otelleri iyi araştırmak ve sunulan hizmetler hakkında da mutlaka bilgi sahibi olmak gerekir.

Peki, İslami otel arayışında nelere dikkat edilmelidir? Hangi bilgilere göz atmak önem taşıyor? İşinize yarayacak bazı ipuçlarını hemen sizin için aktaralım.

Yiyecekler Helal mi?

Öncelikle bu sorunun yanıtına dikkat etmeniz gerektiğini belirtelim. Özellikle yurt dışında hizmet veren bir otelde konaklayacaksanız inançlarınızdan ödün vermeden, helal yiyecek sunan otel bulmak önemli bir kıstas. Elbette otelleri tek tek arayarak bu soruyu yöneltmenizin imkanı yok.

Türkiye’de ya da dünyanın çeşitli ülkelerinde helal yiyecek sunan otelleri HalalBooking.com’da görebileceğiniz gibi önceden talep ederek helal yiyecek bulabileceğiniz otelleri bile kolaylıkla görebilirsiniz.

Alkol Servisi Var mı?

Dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur da alkolsüzlük kuralının uygulanıp uygulanmadığıdır. Bazı otellerde alkolsüzlük kuralı sadece belirli restoranlarda ve kafelerde geçerli oluyor.

Bazı otellerde ise tüm tesiste alkolsüzlük kuralı uygulanıyor. Eğer tüm tesiste alkol servisinin yapılmamasını istiyorsanız buna yönelik bir tercihte bulunmalısınız.

Havuzlarda Mahremiyet Konusu

Kadınlar için ayrı bir havuzu olan muhafazakar oteller genellikle daha konforlu bir seçenek oluyor. Ancak ailece çıkılan tatillerde eşler havuz keyfini de birlikte yaşamak isteyebilir.

Bu durumda karma havuz seçeneği sunan bir otele yönelmenizde fayda olacaktır. Bazı otellerde kadın havuzu, erkek havuzu ve karma havuz olmak üzere 3 farklı havuz seçeneği de tatilcilere sunulabiliyor. Beklentilerinize ya da ihtiyaçlarınıza uygun olacak şekilde otel seçimi yapabilirsiniz.

Çocuklar için Oyun Alanları

Bu konu çocuklu aileleri yakından ilgilendiriyor. Çocuklar için özel oyun alanları sunabilen oteller, ailelerin daha rahat zaman geçirmesini sağlayacaktır. Aksi halde çocuklar tatilde sıkılabiliyor ve bu da ailelerin tatil keyfine olumsuz yansıyor. Özellikle çocuk havuzu olan bir otelin seçilmesi, çocuklu aileler için daha doğru olacaktır.

İbadet için Alanlar

İslami otel seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da ibadet için kadın ve erkeklere özel alanların olup olmadığıdır. Mescit ve abdest almak için ayrı alanların sunulması, ibadetinizi de gönül rahatlığı ile yapmanızı sağlar.

Tüm bu kriterleri karşılayan otellere HalalBooking.com adresi üzerinden rahatlıkla ulaşabilir, beklentilerinize uygun oteli en kısa sürede bulabilirsiniz!

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like