İstanbul Havalimanı’na ‘5 Yıldızlı’ İki Ödül

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı, ülkemizin en büyük havalimanı İstanbul Havalimanı, uluslararası arenada en önemli havacılık kuruluşlarından biri olarak kabul edilen Skytrax’in değerlendirmesine göre iki ayrı ‘5 Yıldızlı Havalimanı’ ödülüne layık görüldü.

90 milyon yolcu kapasitesine sahip terminali ile 3.5 yılda tamamlanan İstanbul Havalimanı, ülkemizin havacılık endüstrisinde öncü konumda. Hizmete başladığı günden itibaren milyonlarca yolcuya hizmet veren, dünyanın en prestijli havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı bugüne kadar aldığı ödüllerine bir yenisini ekledi.

Geçmişte Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından düzenlenen ”16th ACI Europe Award” kapsamındaki Dijital Dönüşüm kategorisinde ”En İyi Havalimanı”, yine sağlık alanında Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından verilen ”Havalimanı Sağlık Akreditasyonu” sertifikasını alan İstanbul Havalimanı, uluslararası havacılık kuruluşu Skytrax tarafından ”5 Yıldızlı Havalimanı” ve ”5 Yıldızlı Covid-19 Önlemli Havalimanı” ödüllerini aldı.

Havacılık dünyasında referans gösterilen Skytrax değerlendirmesine göre Covid-19 salgınına karşı aldığı önlemler sayesinde “5 Yıldızlı Kovid-19 Önlemli Havalimanı” ve ‘’5 Yıldızlı Havalimanı’’ ödüllerini alan İstanbul Havalimanı dünya çapında aldığı ödüllerle Türk havacılığının ve ülkemizin gururu olmaya devam ediyor.

Global aktarma merkezi havalimanları arasında Doha, Hong Kong, Münih, Seul Incheon, Şanghay, Singapur ve Tokyo’nun ardından dünyada ‘5 Yıldız’ alan 8. hub havalimanı olan İstanbul Havalimanı, her iki unvanı dünyada aynı anda taşıyabilen ikinci havalimanı oldu.

Kovid-19 salgını ile mücadele ettiğimiz, tüm seyahat ve sosyal yaşam pratiklerimizin değiştiği böyle bir dönemde İstanbul Havalimanı’nın iki ayrı ödüle hak kazanması uçak yolculuğu ile ilgili endişe ve soru işaretlerine sahip olan seyahat severler için güven artırıcı bir gelişme.

İstanbul Havalimanı’nın uluslararası alanda kazandığı bu başarıyla ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: https://www.igairport.com/tr/basin-bultenleri/istanbul-havalimani-5-yildiz-ile-dunya-lideri-oldu

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

There are no posts to show right now.