İstanbul’a Yakın En İyi 10 SPA Oteli

SPA, Latince’de Selus Per Aqua yani sudan gelen sağlık anlamına geliyor. Bedenini rahatlatmak ve yorgunluğunu atmak isteyen kişiler için spa en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Spa yapılırken suyun yanı sıra özel esanslara sahip yağlarla yapılan masaj da yer alıyor. Spanın bu rahatlatıcı etkisi sebebiyle, konuklarına keyifli bir tatil sunmak isteyen ve tüm konuklarının tüm yorgunluklarını unutturmak isteyen oteller, bünyesinde spa olanakları sunuyor.

Özellikle büyük şehirlere yakın birçok otelde spa olanakları daha sık karşılaşılan bir durum haline gelmiştir. Hem ruhu hem de bedeni dinlendiren spa, İstanbul’a yakın birçok tatil noktasındaki otellerde yer alıyor.

Dilerseniz sizin için seçilen İstanbul çevresindeki en iyi on spa otelini inceleyebilir, oteller hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Richmond Nua Wellness-Sapanca

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde konumlanan Richmond Nua Wellness, Türkiye’nin en sayılı spa otelleri arasında yer alıyor. Otel, ormanın içinde sakin ve huzurlu bir noktada yer alıyor. Ayrıca otelin eşsiz bir göl manzarası bulunuyor. Otel sahip olduğu lüks hizmet anlayışı ile öne çıksa da ziyaretçilerine eşsiz bir spa deneyimi yaşatıyor.

Otel bünyesindeki spa olanakları oldukça fazladır. Doğal aromaterapi masajları başta olmak üzere, doğal taş tedavisi ve birbirinden farklı masajlar bulunuyor. Otel bünyesindeki terapistlerin tamamı alanlarında uzman kişiler olarak öne çıkıyor.

Richmond Nua Wellness bünyesinde Türk ve Fin hamamları başta olmak üzere özel havuzlar yer alıyor. Ayrıca otel bünyesinde Bali masajı, özel saunalar, ve özel masaj terapileri de bulunuyor.

Gazelle Resort&Spa-Bolu

Bolu’nun Karacasu mevkiinde bulunan Gazelle Resort&Spa İstanbul’a yakın spa otelleri arasında başı çekiyor. Oldukça geniş bir alana kurulan bu otel, konuklarına sessiz ve sakin bir alanda dinlenme imkanı sunuyor.

Otelin spa olanakları arasında özel havuzları bulunuyor. Ayrıca otel bünyesine gelen konuklar için özel masaj terapileri yer alıyor. Otelde ilgi gören masaj terapileri arasında anti selülit masajı ve aromaterapi masajı yer alıyor. Gazelle Resort& Spa’da Türk hamamı da yer alıyor. Ayrıca tuz terapi odası, gül sauna, buz odası ve ısıtılmış su yataklı dinlenme odası da otelin spa kısmında yer alan diğer seçenekler arasında yer alıyor.

Venüs Termal Butik Otel-Sapanca

Balıkesir’de yer alan Termal Venüs, hem termal hem de spa olanakları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Büyük bir arazi üzerine kurulan bu otel, konuklarını sakin ve huzurlu bir noktada ağırlıyor. Venüs Termal Otel bünyesinde birçok spa olanağı da bulunduruyor. Hem termal sulardan faydalanmak hem de spa hizmetlerinden yararlanma olanağını bulabilirsiniz. Otelin spa ve wellness alanında özel havuzlar, çamur terapisi, masaj terapileri ve Türk hamamı yer alıyor. Ayrıca otelde bulunan jakuzili havuzlarda dinlenme imkanınız bulunuyor. Venüs Otel bünyesinde bulabileceğiniz diğer spa olanakları arasında; süt banyosu, eros cilt bakımı, volkanik taş masajı, kahve peeling ve yüz maskesi bulunuyor.

NG Sapanca

Sakarya Sapanca’da bulunan NG Sapanca bir spa oteli olmanın hakkını fazlasıyla veriyor diyebiliriz.  Otel doğa ile iç içe kalarak dinlenmek isteyen konuklarına konforlu bir tatil imkanı sunuyor. Otel,  adeta ziyaretçilerinin yorgunluklarını üzerinden atabileceği bir şekilde dizayn edilmiştir.

NG Sapanca bünyesindeki spa olanakları arasında 3 özel spa havuzu bulunuyor. Bu havuzlarda suyun dinlendirici ve iyileştirici etkisinden faydalanabiliyorsunuz. Otelin havuz kısmında ise macera duşları bulunuyor.  Otel, vücut dinlendirici sauna ve buhar odası çeşitlerine de sahip. Bio sauna ve Fin hamamı çeşitler arasında sayılabilir.

NG Sapanca masaj odaları ile dikkat çekiyor. Vücudunuzu rahatlatabileceğiniz özel masaj terapilerinden dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Masajlar alanında uzman olan uzakdoğulu terapistler tarafından yapılıyor. Ayrıca cildiniz için cilt bakım odaları da bulunuyor.

Limak Termal Otel-Yalova

Yalova’da bulunan Limak Termal Otel, oldukça köklü bir tarihe sahiptir. Tarihiyle dikkat çeken otelin konukları arasında Atatürk de bulunuyor. Otel, daha yıllar içinde, aslına uygun bir şekilde tekrardan inşa ediliyor. Limak Termal Otel, İstanbul’a yalnızca birkaç saatlik mesafede yer alıyor. Otele, karayolu haricinde deniz yolu ile ulaşmak da mümkün.

Limak Termal Otel, şifalı termal suların çıktığı Yalova’da bulunuyor. Otelde termal havuzlar bulunsa da otel sahip olduğu spa seçenekleri ile daha da öne çıkıyor.  Otel bünyesindeki masajlar ile rahatlama imkanına sahip olabilirsiniz. Bali masajı, özel chiva masajı, aromaterapi masajı, derin doku masajı ve kakao masajı başta olmak üzere birçok seçeneğe kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Bu masajların yanı sıra otel bünyesinde ilginizi çekebilecek birçok farklı masaj seçeneği de bulunuyor.

Otelde geleneksel Türk hamamı bulunuyor. Hamamda köpük ve kese seçenekleri ile vücudunuzu rahatlatabiliyorsunuz. Spa olanakları arasında deniz tuzu vücut kesesi ve yosun uygulaması da bulunuyor.

Wellborn Luxury Hotel

İstanbul’a oldukça yakın bir konumda bulunan Wellborn Luxury Hotel, Kocaeli Başiskele’de yer alıyor. Özel aracınız ile İstanbul’dan otele yaklaşık iki saatte ulaşabiliyorsunuz. Otel deniz kıyısında sakin bir konumda bulunuyor. Sahip olduğu lüks spa olanakları ile konuklarının dinlenmesine ve rahatlamasına yardımcı oluyor.

Otelin spa olanakları arasında özel terapiler ve Türk hamamı bulunuyor. Konukların sıklıkla tercih ettiği masajlar arasında aromaterapi masajı geliyor. Ayrıca otelin spa bölümünde sauna ve buhar odası bulunuyor. Otel, çiftlere özel hamam ve buhar odası imkanı da sunuyor. Ayrıca otel bünyesinde sıcak taş masajı yaptırarak tüm yorgunluğunuzu üzerinizden atabilirsiniz.

Elite World Sapanca Hotel

İstanbul’un arka bahçesi sayılan Sapanca’da bulunan Elite World Sapanca Hotel, İstanbul’un gürültüsünden bir nebze olsun uzaklaşmak isteyenler için uygun bir ortama sahiptir. Otel, dinlendirici atmosferinin yanı sıra sunduğu özel ve trend spa hizmetleri ile de öne çıkıyor.

Otelde vücuda esneklik kazandıran Thai masajı yer alıyor. Bu masaj aynı zamanda yoga ile birlikte yapılarak tamamlanıyor. Ses titreşim terapi masajı ise Tibette bulunan ve çanak ile yapılan bir masajdır. Otelde özel cilt bakım kürleri de uygulanıyor. Genel cilt bakımı olduğu gibi bölgesel cilt bakımı da yer alıyor. Otelde hamam ve özel masaj havuzları da konuklara sunuluyor.

Almila Hotel Thermal Spa& Convention Center

İstanbul’a yakın bir diğer il olan Bursa’da konumlanan Almila Hotel, Bursa’nın termal sularını ve spa hizmetini bir araya getiriyor. Otele İstanbul’dan ulaşmak kara ve deniz yolu ile mümkündür. Almila Termal Otel, konuklarına lüks bir konaklama deneyimi sunuyor. Otel şifalı su ve spayı bir araya getirerek konuklarına dinlendirici bir tatil imkanı sunuyor.

Almila Hotel termal havuzlara ve Türk hamamına sahiptir. Termal havuzlarda aile seçeneği bulunuyor. Hamamda köpük masajı ve kese hizmeti bulunuyor. Otelde, Bali masajı, Shiatsu masajı, Myoterapi masajı, altın masajı, aromasaj ve ılık mum masajı seçenekleri bulunuyor. Masajların tamamında özel esanslar ve ekipmanlar kullanılıyor.  Masaj seansları alanında yetkin terapistler tarafından yapılıyor.

Büyük Abant Oteli

İstanbul’a yakın illerin başında gelen Bolu’da konumlanan Büyük Abant Oteli, güzelliği ile bilinen Abant Oteli’nin tam kıyısında bulunuyor. Otelin bulunduğu alan sayesinde İstanbul’un karmaşasını geride bırakabilirsiniz.

Büyük Abant Oteli’nin konukları otel içinde birçok spa olanağına ulaşabiliyor. Otelde Türk hamamı ve bununla birlikte kese ve köpük masajı seçenekleri bulunuyor. Otelin wellness bölümünde ise çeşitli masaj seçenekleri yer alıyor. Otelde masaj havuzu da bulunuyor.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like