İzmir Otogar’dan Gaziemir’e Nasıl Gidilir?

Tarihi geçmişi beş bin yıl öncesine dayanan Gaziemir, bölgeye hüküm süren birçok devletin izlerini taşıyan şirin bir ilçe. İzmir’in metropol olarak adlandırılan kent merkezindeki en hızlı gelişen ilçelerinden biri olan Gaziemir genç nüfusuyla öne çıkıyor.

Kentin tarihi ve kültürü üzerinde ağırlıklı bir etkiye sahip olan Gaziemir, çevresinde birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapıyor.

Tarihi yapıları, tarihi, kültürü ile önemli bir merkez olan Gaziemir ziyaretçilerine çok sayıda doğal güzellik sunuyor. Şehrin büyük alışveriş merkezlerinden bazılarına ev sahipliği yapan Gaziemir hem yetişkinlerin hem de çocukların keyifle vakit geçirebileceği güzellikler sunuyor.

Adnan Menderes Havalimanı Gaziemir sınırları içerisinde bulunuyor. Yeşil dokusu ile dikkat çeken Gaziemir, gelişmiş sanayi bölgeleri, düzenli kentleşme alanları, gelişmiş sanayi bölgeleri ile dikkat çekiyor. İlçe sınırları içerisinde bulunan Fuar İzmir ile Gaziemir ülkenin en büyük ve nitelikli fuar merkezine sahip.

İzmir Otogarı’ndan Gaziemir’e Nasıl Gidilir? ℹ️

İzmir Otogarı ile Gaziemir arasında 23 km’lik bir mesafe bulunuyor. Otogardan Gaziemir’e özel aracınızla yaklaşık 20 dakikada gidebilirsiniz. İzmir Otogarı’ndan Gaziemir’e İZBAN, dolmuş ve taksiyle de seyahat edebilirsiniz.

1. İzmir Otogarı’ndan Gaziemir’e belediye otobüsü ile ulaşım 🚍

İzmir Otogarı’ndan Gaziemir’e ulaşmak için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplu ulaşım firması ESHOT otobüslerini kullanabilirsiniz Otogardan Gaziemir’e otobüs ile direkt ulaşım imkanı bulunmuyor. Ancak aktarma yaparak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Otogar-Gaziemir arasında seyahat etmek için 2 otobüs değiştirmeniz gerekiyor. Öncelikli olarak otogardan Konak yönüne giden 302 numaralı otobüse binmelisiniz. Konak’ta indikten sonra ise Gaziemir yönüne giden 152 numaralı belediye otobüsünü kullanmalısınız. İzmirim Kart kullanan yetişkinler 13 TL, öğrenciler 5 TL, 60 Yaş Kartı sahibi olanlar ise 11,52 TL ödüyor.

İzmirim Kart sahibi değilseniz; kısıtlı biniş hakkı tanıyan Bilet 35 satın alabilir ya da kredi ve banka kartınızla temassız olarak ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu seçeneklerde indirimli aktarma hakkı bulunmuyor. Konak-Gaziemir hattı sabah 06.00 ile 24.00 saatleri arasında hizmet veriyor

2. İzmir Otogarı’ndan Gaziemir’e İZBAN’la ulaşım 🚆

İzmir Otogarı’ndan Gaziemir’e gitmek için İZBAN kullanabilirsiniz. Fakat öncelikli olarak İZBAN’a aktarma yapmak için otogardan Halkapınar (555) ya da Kemer (54) otobüsüne binmeniz gerekiyor. Aktarma yapacağınız durağa geldikten sonra buradan Gaziemir yönüne giden İZBAN’a binerek kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. İZBAN sabah saat 05.52’den akşam 01.16’ya kadar hizmet veriyor.

Bir aktarma yaparak İzmir Otogarı’ndan Gaziemir’e ulaşmanın bedeli İzmirim Kart ile yolculuk yapan yetişkinler için 13 TL iken, öğrenciler 5,00 TL, 60 Yaş Kart sahipleri 11,52 TL ödüyor. ESHOT’un sefer tarifesini görmek için web sitesini tıklayabilirsiniz.

3. İzmir Otogarı’ndan Gaziemir’e dolmuşla ulaşım 🚌

İzmir Otogarı’ndan Gaziemir’e ulaşmak için bir diğer alternatif ise Gaziemir dolmuşları. Otogardan kalkan Gaziemir dolmuşlarının düzenli seferleri bulunuyor. Otogar-Gaziemir dolmuş ücreti 18 TL.

4. İzmir Otogarı’ndan Gaziemir’e taksiyle ulaşım 🚖

Otogardan Gaziemir’e taksiyle kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogar önünden günün her saati taksi bulmak mümkün. Taksi ile Gaziemir’e yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Taksi ile Gaziemir’e gitmek için ortalama 520 TL ödemeniz gerekiyor.

5. İzmir Otogarı’ndan özel araçla Gaziemir’e ulaşım 🚗

İzmir Otogarı’ndan Gaziemir merkeze gitmek oldukça kolay. Çevre yolunu kullanarak Buca/Havalimanına giriş yapabilir ve ardından Gaziemir/Adnan Menderes Havalimanı yönündeki Gaziemir çıkışına girerek yolu takip edebilirsiniz.

Çevre yolu dışındaki seçenek ise Kamil Tunca Bulvarı’nı takip ederek Atatürk Stadı’ndan sonra Yeşildere ve Yeşillik Caddesi üzerinden.

İzmir Otogarı ile Gaziemir arasında 23 km’lik mesafeyi özel araç ile 20 dakikada gidebilirsiniz.

Gaziemir nerede? 📍

İzmir’in şirin ve planlı ilçelerinden biri olan Gaziemir, kentin en hızlı gelişen yerleşim yerlerinden. Doğusunda Buca, güneyinde Menderes ve batısında Karabağlar bulunan Gaziemir, şehir merkezine ise 14 km uzaklıkta bulunuyor.

Gaziemir aynı zamanda İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ev sahipliği yapması nedeniyle de kentin Türkiye’nin farklı şehirleri ve başlıca ülkelere olan hava yolu bağlantısında da önemli bir konumda bulunuyor.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like