Joy White Kayak ve Snowboard Okulu, Sarıkamış, Kars

2
1794

Sarıkamış Kayak Merkezi, ülkemizin en özel pist ve tesislerine sahip kış turizm destinasyonlarından. Dünyada Alplerle birlikte yalnızca Sarıkamış’ta görülen kristal kar, bölgeyi daha da önemli hale getiriyor. Sarıkamış Kayak Merkezi çevresindeki oteller ve kayak okulları bölgeye gelenleri en iyi şekilde ağırlıyor.

Sarıkamış kayak okullarından Joy White Kayak ve Snowboard Okulu, Habitat Otel bünyesinde hizmet veriyor. Kars ziyaretimde konaklama şansı bulduğum Habitat Otel, benim için bir ilk anlamı taşıyan kayak deneyimine de ev sahipliği yaptı.

Sarikamis-Kayak-Dersleri
A.Buğra Tokmakoğlu, Fatih Gündüz, Kemal Kaya

Joy White Kayak ve Snowboard Okulu’nun deneyimli hocalarından Fatih Gündüz’ün bire bir dersiyle kayak sporu ile tanışmış oldum. Sarıkamış’ın etkileyici doğası, doğanın muhteşem sesleri ve bembeyaz örtünün üzerinde heyecanlı dakikalar geçirdim.

Joy White Kayak ve Snowboard Okulu

Sarıkamış Habitat Otel’de bulunan Joy White Kayak ve Snowboard Okulu, kayak, snowboard dersleri veriyor. Okulun hocalarından temel eğitim seviyesinden teknik taktik ve yarışçı seviyesine kadar farklı seviyelerde eğitim almak mümkün.

Fatih-Gunduz-Sarikamis
Fatih Gündüz

Fatih Gündüz, Osman Taylan Atilla ve Murat Koçak’ın eğitim verdiği okulda benim gibi temel seviyede eğitim almak isteyenlerin 7 saatlik derse katılmaları gerekiyor. Bir ders 50 dakika sürüyor. Ders saat ücreti her yıl Kayak ve Snowboard Öğretmenleri Derneği tarafından belirleniyor. Temel seviyede ayakkabı giyme, duruş-dönüş, düşüş-kalkış ve parkur eğitimi veriliyor.

Sezonun kasım sonunda başladığı Sarıkamış’ta nisanın ikinci yarısına kadar kayak yapılabiliyor. Kars’a direkt uçak seferlerinin olması nedeniyle İzmir, İstanbul ve Ankara’dan kayak merkezine yoğun ilgi var. Sarıkamış Kayak Merkezi’nin bir başka avantajı ismini sıkça duyduğumuz popüler kayak merkezlerindeki yoğunluğun olmaması. Ayrıca kar kalitesi, pist uzunluğu ve genişliği ile misafirperverlikte de bir hayli iddialılar.

Sarikamis-Kayak-Okullari
İlk kayak deneyimim, Sarıkamış

Joy White Kayak ve Snowboard Okulu

Fatih Gündüz: +90 505 646 02 34
Osman Taylan Atilla:
+90 505 664 21 91
Murat Koçak: +90 532 749 23 75
Adres: İnönü Mah. Bayraktepe Kayak Merkezi Hançerli Mevkii No: 30 Sarıkamış, Kars

Temiz havası, kristal karı, doğa güzelliği ve kolay ulaşımı ile öne çıkan Sarıkamış Kayak Merkezi’nde hangi seviyede olursanız olun kayak dersi almak, kayak ekipmanı kiralamak ya da satın almak için Joy White Kayak ve Snowboard Okulu‘nu kullanabilirsiniz.

2 Yorumlar

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz