Kayaköy Kiralık Villa Tatili ile Unutulmaz Bir Tatil Deneyimi Yaşayın

1
55

Kayaköy, Fethiye ilçe merkezine 8 km uzaklıkta olan Anadolu’nun tarihi geçmişine tanıklık eden taş evleriyle ünlü turistik bir ilçedir. Eski bir Rum köyü olan Kayaköy, engebeli bir coğrafyaya sahiptir. Fethiye ilçesinde bulunan Kayaköy Anadolu-Rum kültürüne ait özellikleri içinde barındırır.

Daracık sokaklarında yer alan taş evler, kiliseler ve muhteşem manzarası ile Kayaköy görülmeye değer yerler arasındadır. Kayaköy’e geldiğinizde birkaç gün ya da bir hafta konaklayarak Fethiye’nin tarihi ve eşsiz coğrafyasını burada kalarak gezebilirsiniz. Tam da bu noktada Kayaköy kiralık villa tatili ile bu tarihi ilçeyi gezebilir ve yeni mekanları keşfe çıkabilirsiniz.

Kayaköy Kiralık Villa Tatili: Tarihi Bir Yolcuğun Adresi 

Mübadele öncesinde Levissi adıyla bir tepenin yamaç kısmında yer alan Kayaköy, yapılan restorasyon çalışmaları ile yeniden canlanmaya başlamıştır. Çok sayıda butik otel, restoran ve kafenin bulunduğu bu güzel ilçe heyecan verici hikayesi ve özgün mimarisi ile bölgenin en çok ziyaretçi çeken yerlerinden biridir. Kayaköy kiralık villa tatili sizlere bu tarihi ve doğal güzelliklerle dolu bölgeyi ziyaret etme imkânı sunar.

Bu sayede Kayaköy kiralık villa tercihiniz ile dilediğiniz zaman bir gezintiye çıkabilir herhangi bir zaman kısıtlaması olmadan tekrar villanıza dönerek evinizdeki rahatlığı ve konforu bulabilirsiniz. Ayrıca Kayaköy kiralık villa tercihinizle sevdiklerinizle birlikte taş döşemeli ve eski Rum evlerinin bulunduğu dar sokaklardan geçerken tarihin kokusunu hissedebilir, kendinizi eski bir tarihi mekanın içinde bulabilirsiniz.

Fethiye’de Tarihi Yerleri Keşfedin

Kayaköy kiralık villa tatilinizde çok sayıda kilise, manastır ve sanat kampını ziyaret ederek tatilinize hareket katabilirsiniz. Bölgede bulunan Yukarı kilise (Taksiyarhis Kilisesi) ve Aşağı kiliseyi (Panayia Pirgiotissa) ziyaret ederek tarihi ve özgün mimarileri görebilirsiniz. Ayrıca Yukarı kiliseyi ziyaretinizde gündoğumu ve günbatımı fotoğrafları çekerek tatiliniz için unutulmaz anılar bırakabilirsiniz.

Kayaköy kiralık villa tatilinizde küçük bir gezinti yapmak istiyorsanız Afkula manastırını gezebilir ve Likya yolu üzerinde uzun bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Böylece manastırın tarih kokan mimarisi ve görüntüsünü görebilir hem de kendinize keyifli bir yürüyüş rotası çizebilirsiniz.

Tatilde boş durmayıp her gününüzü dolu dolu ve sanatla geçirmek isterseniz Kayaköy sanat kampına katılabilirsiniz. Kayaköy sanat kampı atölye çalışmaları ve gezi programları ile Kayaköy’ün önemli bir değeri. Kayaköy kiralık villa tatiliniz boyunca Kayaköy sanat kampında bir haftalık atölye programlarına katılarak hem yeteneğinizi geliştirebilir hem de yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşebilirsiniz.

Koy Koy Gezerek Eşsiz Manzaraların Keyfini Sürün

Kayaköy kiralık villa tatilinizde deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz muhteşem manzaralı koylar vardır. Buraya gelerek Akvaryum Darboğaz koyu, Soğuksu Koyu ve Gemiler koyu gibi pek çok koyu gezme fırsatı yakalayabilirsiniz. Darboğaz koyunun eşsiz manzarasında yürüyüşe çıkabilir sonrasında masmavi denizin suyunda serinleyebilirsiniz.

Adını köyün yakınlarındaki soğuk su kaynağı olan mağaradan alan Soğuksu koyunda yürüyüş yaparak doğanın yeşili ve mavisi arasında huzur bulabilirsiniz. Gemiler koyuna gelerek koyun tam karşısında yer alan meşhur St Nicholas adasını sahilde bir kano ya da deniz bisikleti kiralayarak geçebilir ve ziyaret edebilirsiniz.

Fethiye kayaköy kiralık villa seçenekleri ile tatil rotanızı Fethiye’ye çevirerek eşsiz manzara ve tarih kokan birçok yeri görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu noktada Villa Reyonu içerisinde bulunan Kayaköy kiralık villa seçeneklerine göz atabilirsiniz. Kayaköy villa kiralama fiyatları özelliklerine göre geniş bir skalada yer almaktadır. Villa Reyonu’undan size uygun olan villayı tercih edebilir, sevdiklerinizle haftalık ya da aylık tatiller yaparak hem ekonomik hem de lüks ve konforlu bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz