Marmaris’in En Güzel Koyları

Muğla’nın bir ilçesi olan Marmaris, muhteşem plajlara; suyu cam gibi berrak olan koylara ve harika manzaralara sahip. Gündüz denizde ve muhteşem koylarda zaman geçirirken akşam saatlerinde sahil şeridindeki restoranlar sizi bekliyor. Üstelik bölgede kafe ve barlar oldukça canlı.

Gün batımında Ege Denizi’nin panoramik manzarasını görmek için şehrin Arnavut kaldırımlı sokaklarında Marmaris kalesine doğru yürüyebilir, ardından akşam deniz kıyısındaki bir restoranın terasında lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Tabii ki her şeyden önce konaklama önerilerine bakmak gerekiyor. Marmaris otelleri sayfası üzerinden detaylara erişebilirsiniz.

1. Uzunyalı Plajı

Yaklaşık 10 km’lik uzunluğuyla Long Beach şeklinde de geçen Uzunyalı Plajı hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok bildiği Marmaris plajları arasında yer alıyor. Uzunyalı Plajı, Kemal Seyfettin Elgin Bulvarı’ndan İçmeler’e kadar paralel şekilde uzanıyor. Sahil şeridinin arkasında garson servisi de bulunan çok sayıda bar ve restoran olduğunu da ekleyelim. Bu noktalardaki şezlong ve şemsiyeler bar ve restoranlara ait.

2. Kent Plajı

Marmaris Kent Plajı bir anlamda Long Beach’e bağlanıyor. Eski Marmaris şehir merkezine ve marinaya en yakın plaj olması nedeniyle yerli halk tarafından epey tercih ediliyor. Kent plajının arkasında Uzunyalı Plajı’na oranla çok daha az bar ve restoran var. Ancak yine de bu bölgede de epey popüler mekanlar mevcut.

3. İçmeler Plajı

İçmeler, Marmaris’in yalnızca birkaç kilometre batısında kalıyor. En önemli detaylardan biri güzel mesire alanlarına sahip olması. Deniz kıyısında yürümek isteyenler için de yaklaşık 1 – 1,5 saatlik güzel rota sunuyor. İçmeler aynı zamanda çok popüler olan at nalı şeklinde muhteşem bir kumsala sahip. Bölgedeki restoranlar yeme-içme karşılığında gün boyu ücretsiz olarak yararlanılabilecek şezlong imkanı da sunuyor.

4. Turunç Plajı

Turunç Köyü, Marmaris’e yaklaşık 19 km uzaklıkta ve oldukça küçük bir tatil beldesi. Köyde başlıca tur operatörlerinin yer aldığı otellerin yanı sıra güzel manzaralar, bar ve restoranlar bulunuyor. Mavi bayraklı Turunç Plajı da buraya yer alıyor ve İçmeler ya da Kent plajlarına göre daha sakin bir plaj arıyorsanız Turunç Plajı tam size göre.

5. Kumlubük Plajı

Marmaris’in popüler plajlarından bir diğeri ise Kumlubük Plajı. Turunç’a sadece birkaç kilometre mesafede olan Kumlubük aslında küçük bir köye verilen isim. Gün boyu dinginlik içinde denize girip çıkmak ve güneşlenmek isteyenler için ideal. Plajdan sıkılanlar ya da çevreyi keşfetmek isteyenler de köyün arkasındaki tepelerde yürüyüşe çıkıp amfitiyatro kalıntılarını ve Amos Antik Kenti’ni keşfedebilir.

6. Kleopatra Plajı

Özellikle yabancı turistlerin çok fazla tercih ettiği Kleopatra Plajı, ilçe merkezine yaklaşık 20 kilometre mesafede yer alıyor. Altın rengi kumlar, cam gibi parlak denizi ve doğayla iç içe oluşu burayı popüler hale getiren etkenler arasında. Cüzi bir giriş ücretinin ödenmesinin ardından şezlong ve şemsiyelerin ücretsiz olarak kullanılması söz konusu oluyor.

7. Kız Kumu Plajı

Orhaniye bölgesinde yer alan Kız Kumu Plajı, dolmuş ya da tekne turlarıyla gelenler tarafından dolduruluyor. Merkeze yaklaşık 30 dakika mesafede olan plajın en önemli özelliği denizin ortasında yer alan kızıl renkli kumlar. Ayrıca sığ sular nedeniyle yüzme bilmeyen kişiler için tehlike oluşturabiliyor.

8. Cennet Adası Plajı

Karayla herhangi bir bağlantısı olmayan Cennet Adası, şehir merkezine 40 kilometre mesafede ve yaklaşık 25-30 dakikalık bir tekne yolculuğu sonrasında ulaşılabiliyor. Cennet Adası Plajı, ince kumları ve turkuaz renkli deniziyle özellikle tekne turlarının uğrak noktası oluyor.

Marmaris’te tatil yapacak ve bahsettiğimiz 8 farklı plajda muhteşem deneyimler yaşayacak olan kişilerin tek konaklama seçeneği oteller değil. Bunun yanı sıra bölgedeki bölgedeki apart oteller de çok fazla tercih ediliyor. Marmaris apart otelleri sayfası üzerinden ayrıntılara göz gezdirebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like