Farklı Bir Tatil Deneyimi: Nesa Palas Kuşadası

Nesa-Palas-Kusadasi

Seyahat kültürünün yaygınlaşmasıyla birlikte daha çok yolculuk yapıyoruz. Eskiden sadece yaz aylarında bir haftaya sıkıştırdığımız tatilleri, yılın farklı dönemlerine dağıtarak tatilin tadını çıkarıyoruz.

‘Tatilin adı değişti’ mottosuyla, farklı bir tatil anlayışı sunan Nesa Palas Kuşadası, hisseli gayrimenkul modeliyle 1 hafta ve katları şeklinde ömür boyu tatil deneyimi yaşatıyor. Kuşadası’nda zeytinliklerin içerisinde, tertemiz havası, sessiz, sakin ve huzurlu bir bölgede kurulu olan tesis, yılın birkaç haftası gidilen yazlıklara ömür boyu yapılan masraftan kurtulmak için en iyi model.

Nesa-Palas-Kusadasi

Hisseli gayrimenkul nedir

Bir mülkün paylı mülkiyet sistemiyle pay edilmiş hisselerinin alınması ya da satılması anlamına gelen hisseli gayrimenkul modelinde, hisse sahipleri 1 hafta ve katları şeklinde kat irtifak ya da kat mülkiyeti tapusuna sahip oluyor.

Hisseli gayrimenkul sisteminin Türkiye’de çokça bilinen devre tatil modelinden en önemli farkı süreli değil ömür boyu olması. Bu modelde hisseli gayrimenkul satın alan kişi tapusunu satmadığı sürece ömür boyu kendisi, vefat etmesi halinde ise mirasçılarının hakkı devam ediyor. Tapu sahibi her yıl kendi döneminde (bahar ya da yaz) dairesinin kullanım hakkını satın almış oluyor. Satın alınan hak yakınlara ya da dilenen kişiye kullandırılabiliyor, kiraya verilebiliyor, şirket aracılığıyla kiralanabiliyor ya da tapu devri yapılarak başkasına satılabiliyor.

Nesa-Palas-Odalari

Nesa Palas Kuşadası imkanları

İki ayrı binadan oluşan Nesa Palas Kuşadası, peyzajı, mimarisi, daireleri, sosyal donatı alanları ile keyifli bir tatil için Kuşadası çevresindeki en iyi seçeneklerden. Birçok insanın hayalini kurduğu yazlık evdeki tüm olumsuzluklara karşın bakım, koruma, temizlik, yemek gibi zaman ve emek isteyen tüm ihtiyaçların karşılanabildiği Nesa Palas, havuz, aqua park, Türk hamamı, sauna ve güneşlenme terası gibi olanaklara da sahip.

Kuşadası seyahatimde bir gece konaklama imkanı bulduğum Nesa Palas, 7/24 hizmet veren resepsiyonu, güleryüzlü ve ilgili çalışanları ile müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor. Tesisin en üst katında yer alan restoran kahvaltı, öğle ve akşam yemeği hizmeti veriyor. Muhteşem manzarasının yanında uygun fiyatlı ve leziz menüleriyle bu restoran mutlaka denenmeli. Özellikle köftesini öneriyorum.

Kusadasi-Nesa-Palas

Hisseli gayrimenkul modeliyle ömür boyu ev konforunda tatil hizmetinin alındığı Nesa Palas’ta hisse almadan konaklama yapmak da mümkün. Klima, LCD televizyon, koltuk takımı, mutfak, buzdolabı, set üstü ocak, çamaşır makinası, banyo ve havlu setinin yer aldığı odalar ev sıcaklığını hissettiriyor. İsteyenler dışarıdan ya da tesiste bulunan marketten alacakları malzemeyle yemeğini odada yapabiliyor.

Nesa Palas Kuşadası, Aydın

Adres: Değirmendere Güzellik İçi Mevki 09400 Kuşadası, Aydın, Türkiye
Telefon: +90 542 647 86 01
E-Posta: info@nesapalas.com | Web: www.nesapalas.com

Nesa-Kusadasi

Kuşadası Yat Limanı’na 4 km uzaklıktaki Nesa Palas, ilçe otogarına 1,8 km, Kadınlar Plajı’na 2,2 km, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ise 52 km mesafede. Kültür turları ve çevre gezilerinin de düzenlendiği tesiste Kuşadası merkeze ücretsiz servis imkanı da sunuluyor.

Tatil anlayışını değiştiren, tatile farklı bir anlam getiren Nesa Palas, Kuşadası otelleri içerisinde benzersiz modeliyle öne çıkıyor.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like