Norveç’te Peri Masalını Andıran 10 Muhteşem Yer

8
72619

Kuzey Avrupa’da, İskandinav Yarımadası’nın en batısında konumlanan Norveç, muhteşem doğasıyla insanoğlunun yeryüzünde görebileceği en güzel manzaralara sahip. Binlerce fiyortla çizilen kıyılarında, dünyada eşi benzeri olmayan coğrafi oluşumların yer aldığı ülkede, yeşil ve mavinin her tonuna birlikte rastlanıyor.

Dünyanın refah seviyesi en gelişmiş ve yüksek ekonomik standarda sahip ülkesi olan Norveç, aynı zamanda çevre ve sürdürülebilirlik alanlarında da hassasiyetlere sahip. Ülkenin dört bir yanında gezginlerin keşfedeceği el değmemiş rotalar, nehir, göl, orman ve tepeler bulunuyor.

Norveç’te Masalları Andıran 10 Etkileyici Yer

10Borgund Stave Church

Günümüzde müze olarak kullanılan Borgund Stave Church, 12. yüzyıldan kalma bir yapı. Taş temelin üzerine yerleştirilen ahşap kaplamalar nedeniyle etkileyici bir görünüme kavuşan kilise, ülkenin en etkileyici yapılarından biri olarak kabul ediliyor.

8 Yorumlar

  1. Şubat 2016’da kuzey ışıkları için gittiğim Norveç’e bayıldım, ki sadece Oslo ve Tromso’yu gördüm… Fiyortlar, adalar, dereler hepsi harika… Bergen ‘e gitmek ve nostaljik ahşap trenle gezmek istiyorum…

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz