Okul Hazırlıkları Hız Kazanıyor! Alışveriş Listenizi Hazırlayın

0
109

Okula dönmek için heyecan yaşayan öğrenciler, yeni sezon için alışverişe başladı bile! Okula dönüşe sayılı günler kala siz de eksiklerinizi tamamlamak için kapsamlı bir listeye ihtiyaç duyuyorsanız önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Her İhtimale Karşı Uzaktan Eğitim İhtiyaçları

Uzaktan eğitimle geçen zamanın ardından herkes yüz yüze eğitimin heyecanını duyuyor ancak hala en kötü ihtimale hazırlıklı olmak adına siz de uzaktan eğitim için gereksinimlerinizi tamamlayabilirsiniz. Uzaktan eğitime hazır olmak için gerekli olanlar:

  • Uzaktan eğitimde dersler online yapılacağı için bilgisayar veya tablet sahibi olmanız gerekiyor.
  • Belgeleri düzenli olarak saklamak, ödevleri indirerek kolaylıkla yapmak için bir printer/yazıcı sahibi olmalısınız.
  • Dersleri daha konforla dinlemek için bir kulaklık alabilirsiniz.
  • Mikrofonlu kulaklıklarla derse katılım gösterebilirsiniz. Ders takibinin gözlemlenebilmesi için bilgisayarınızın webcami yani kamerası olmasına özen göstermelisiniz. Uzun çalışma saatleri boyunca rahat hissetmenin sırrını, konforlu bilgisayar sandalyeleri veriyor. Omurganın çalışma sırasında düzgün kalabilmesi için bilgisayar yükseltici aksesuarlar almayı unutmamalısınız.

Yüz Yüze Eğitim İçin Alınacaklar

Okula dönüş alışverişi için bu dönem yüz yüze eğitim ihtiyaçları yeni bir liste oluşturuyor. Uzun zamandır sınıflardan uzak olan öğrencilerin okulda nelere ihtiyacı olduğunu hatırlamakta, eksiksiz bir alışveriş listesi yapmakta zorlanıyorsanız, şu maddeleri takip edebilirsiniz:

  • Öncelikle okul çantası alarak çocukların okul yolculuklarını daha konforlu hale getirebilirsiniz.
  • Okul için kırtasiye ürünlerini almayı unutmamalısınız. Sevimli desenlerle süslü bir kalem kutusu, çizgili ve kareli her ders için ayrı defterler için sipariş vermelisiniz. Uçlu kalemi, silgi, başlık ve işaretleme için renkli kalemleri sepetinize eklemelisiniz.
  • Not almak ve çıktı için fotokopi kağıtları almayı tercih edebilirsiniz.
  • Çocukların yaşına uygun matara, beslenme çantası ve saklama kapları almalısınız.
  • Çocukların yaratıcılıklarını ortaya koyacakları boya kalemleri ve resim defterleri de çocukların çantalarına konacakları günü bekliyor. Resim dersi için alışverişi yapmayı unutmamalısınız.

Okul Kıyafetleri Hazır mı?

Çocukların okulda rahat hissetmeleri, dersleri huzurla dinlemeleri için kıyafetlerinin özel olması gerekiyor. Okul kurallarına uygun üniformaların yanında seçeceğiniz aksesuarlar da konforu belirliyor. Pamuklu çoraplar, spor ayakkabılar, ter emici atletler, saçları kolaylıkla şekillendirecek tokalar çocukların okul kombinlerinin olmazsa olmazlarını oluşturuyor. Ayrıca beden eğitimi dersleri için eşofman, spor çantası, havlu, tişört gibi gerekleri almayı da unutmamalısınız. Tüm bunlara ek olarak çocukların okulda kullanacakları kol saatleri, ihtiyaçlar arasında listeleniyor.

Okullarda Hijyen Artık Daha da Önemli

Okullarda hijyen pandemi sonrasında çok daha önemli bir hale geliyor. Çocukların yanında taşıyabilecekleri küçük kolonya şişeleri, cilde uyumlu ıslak mendiller, kağıt sabunlar, mendiller, dezenfektan ve maskeler, okulun temel ihtiyaçları arasında yer alıyor. Çocuklar için okul alışverişi yaparken masalarını silmeleri için yanlarına ıslak mendil koymalı, ellerini temizleyecekleri kağıt sabunlardan almayı, kurulama için mendil bulundurmayı ihmal etmemelisiniz. Okulda kullanacakları maskeleri sık sık değiştirmeleri gerektiğini ve asla çıkarmamalarını hatırlatmayı da unutmamalısınız.

Çocuklar için okul alışverişi yaparken, onların uzun süre okuldan ayrı kaldıklarını unutmadan okulu yeniden sevmelerine yardımcı olacak detayları düşünmelisiniz. Örneğin okul eşyalarını beraber seçmeli, en sevdikleri kahramanları, renkleri bulunduran alternatifleri tercih etmelisiniz. Onlara alışveriş yaparken yakın arkadaşları için ufak hediyeler alarak okulun ilk günü çocuklara yeniden yakınlaşma vesileleri oluşturabilirsiniz.

Geçen uzun zamanın ardından okula alışmanın zor olabileceğini, bunun normal olduğunu ancak geçeceğini açıkça çocuğunuzla konuşarak yeni okul yılı için heyecan duymasını sağlayabilirsiniz. Okula dönüş için alışverişinizi eksiksiz yaparak gelecek dönemi siz de çocuğunuz kadar heyecanla karşılayabilirsiniz.

Önceki İçerikTürkiye’de Az Bilinen İlginç ve Güzel Yerler
Sonraki İçerikEn Güzel Yunan Adaları
Keşfetsek
Her yeni gün keşfetsek dileğiyle başlar

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz