Doğayla Baş Başa Konaklama: Olimpos Çamlık Pansiyon

Olimpos-Camlik-Pansiyon

Yemyeşil doğası, uçsuz bucaksız sahili, tarihi izler taşıyan antik kentiyle Olimpos özellikle doğayla baş başa bir tatil hayali kuranlar için Türkiye‘de ilk akla gelen yerler arasında. Tüm dünyada ismi duyulan ağaç evleriyle tanınan Olimpos, doğası bozulmayan, kendine özgü turizm anlayışı ile hizmet veren bir destinasyon.

Bölgede ağaç ev mantığını ilk uygulayan işletmeler arasında yer alan Olimpos Çamlık Pansiyon, Olimpos’ta konaklamak isteyenler için en iyi seçenekler arasında. Bir kez konaklayanın bir sonraki yıl için rezervasyon yaparak ayrıldığı bu güzel pansiyonda ben de doğayla, huzurla, keyifle 2 gece geçirdim.

Kaldığım süre boyunca bölgenin yerlisi Karataş Ailesi’nin yıllardır işlettiği pansiyonda Fuat ve Suat Karataş kardeşlerin ilgisi ve güleryüzlü hizmetinden memnun olmayana rastlamadım.

Olimpos-Camlik-Pansiyon

Türkiye’nin dört bir yanında görülen 5 yıldızlı ya da her şey dahil konaklama mantığının aksine Olimpos genelindeki işletmeler yarım pansiyon hizmet veriyor.

Oda fiyatına sabah kahvaltısı ve akşam yemeğinin dahil olduğu bu anlayış sizi doğayla baş başa, çevreyi keşfettiren ve harekete geçiren bir çerçevede şekillenmiş. Zaten Olimpos’a gelen kitlenin her şey dahil gibi bir beklentisi de yok.

Olimpos Çamlık Pansiyon oda seçenekleri

Aile odaları, küçük standart oda, büyük standart oda ve delüks ağaç evler olmak üzere 4 farklı oda sunan Olimpos Çamlık Pansiyon’da kalacağınız gün, kişi sayısı ya da beklentinize uygun olarak oda tipinizi seçebilirsiniz. 2, 3 ya da en fazla 2 yetişkin 2 çocuğun kalabileceği odalar nar, limon ve portakal ağaçları ile çevrili doğayla baş başa bir arazide kurulu.

Rahatından taviz vermeyenler için delüks ağaç evler hem büyüklük hem de konfor açısından bir adım önde. Her odada klima, tv, banyo tuvalet mevcut. Ayrıca çadırla seyahat edenler için çadır alanı, ortak tuvalet ve duş da bulunuyor.

Olympos-Camlik-Pansiyon

Olimpos Sahili ve Olimpos Antik Kenti’ne yürüyerek 10-15 dakika mesafede bulunan pansiyon yürümeyi sevmeyen konukları için her iki saatte bir denize giden bir servis ayarlamış. Pansiyonun hemen karşısındaki kiralık bisiklet ofisinden bisiklet kiralamak da mümkün. Olimpos’a kadar gelmişken antik kent başta olmak üzere sahil boyunca yürümek, Yanartaş, Çıralı ve Adrasan’ı da ziyaret etmeyi unutmayın.

Olimpos Antik Kenti’nin bulunması nedeniyle doğal sit alanı ilan edilen Olimpos çevresi bu sit kararının sıkı uygulamalarıyla turizmde kendince bir çıkış yolu bulmuş. Vahşi yapılaşma örneklerinin görülmediği, doğayla bütünleşen bu model günümüzde dünyanın birçok noktasında benzer şekilde uygulanıyor.

Olimpos-Konaklama-Pansiyon

Olimpos Çamlık Pansiyon, Olimpos, Antalya

Adres: Yazır Mahallesi, Olimpos, Kumluca, Antalya
Telefon: +90 242 892 12 57 GSM: +90 543 573 31 10
E-Posta: olympos_fuat@hotmail.com | Web: https://www.olimposcamlik.com/

Olimpos Çamlık Pansiyon nerede? 📍

Olimpos Çamlık Pansiyon’a Nasıl Gidilir? 🚌

Pansiyona ulaşmak için Antalya-Kumluca Karayolu üzerinde Kemer’den Finike-Kaş istikametine giden güzergahta 29. km’den sonra sol tarafa, Olympos yol ayrımından girilmesi gerekiyor. Yol ayrımından itibaren 11 km ilerledikten sonra Olimpos merkeze ulaşılıyor. Çamlık Pansiyon Olimpos merkezde denize 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde konumlanıyor.

Olimpos bölgesindeki en güzel konaklama tesislerinden olan Olimpos Çamlık Pansiyon, yılın her dönemi açık. Erken rezervasyon yaptıran konuklara özel indirim uygulayan işletmede Keşfetsek referansı ile ulaşanlara da yardımcı olunuyor.

  1. abbas yolcu says:

    Merhaba abbasyolcu com ilan sitemiz var. sitemizin amacı konaklama için uygun yer arayanların istedikleri yeri bulmalarını sağlamak ve ayrıca gidecekleri bölge ile ilgili ön bilgi sunmak gezilecek görülecek ve kültürel bilgiler bu konuda bize bir yardımınız dokunursa mutlu oluruz.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like