Osaka’da Yapılacak En Güzel Aktiviteler

2
350

Japonya‘da başkent Tokyo’nun ardından ülkenin ikinci en büyük şehri olan Osaka, Batı Japonya’nın başkenti. Dünyanın dört bir yanından gelen turistleri ağırlayan şehir, çok sayıda büyüleyici cazibe merkezine ev sahipliği yapıyor. Neon ışıklarıyla rengarenk bir görsel şölen yaşatan şehir manzarası, leziz yerel yemekler, modern ve şık alışveriş caddeleri, dünyanın en büyük eğlence parkı ve daha fazlası sizi Osaka’da bekleyenler arasında.

Asya’nın sıra dışı ülkesi Japonya seyahatinde mutlaka rotanıza eklemeniz gereken Osaka’da konaklama süreniz ne kadar kısa olursa olsun şehirde yapılması gereken olmazsa olmaz aktivitelere göz atarak zamanınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.

Osaka’da Yapılacak En Güzel Aktiviteler

1. Universal Studios Japan’a uğrayın

Universal Studios Japan (USJ), Tokyo Disney Resort (Tokyo Disneyland ve DisneySea) ile birlikte Japonya’da en çok ziyaret edilen tema parkı. Dünyanın 9 farklı kentinde ziyaretçilerine unutulmaz, eğlenceli bir deneyim sunan Universal Studios, yıl boyunca gerçekleştirilen tematik etkinlikler ve partileriyle Osaka’nın en eğlenceli cazibe merkezlerinden.

Minyonlar, Susam Sokağı, Hello Kitty ve onlarca farklı popüler karakterin sınırlı ürünlerinin satıldığı parkta karakter temalı yiyecek ve içecekler de sunuluyor. Parktaki adrenalin yükselten oyuncaklara binip zamanın nasıl geçtiğini unutabilirsiniz.

2. Osaka yemek turlarına katılın

Seyahat edilen şehri en iyi tanımanın yollarından biri yerelde yaşayan halkın gündelik hayatına dahil olmak. Osaka yemek turları, Osaka’yı ve şehrin yemek kültürünü deneyimlemek için muhteşem bir fırsat sunuyor. Seyahat severleri yemek dersleri, yemek turları, yemek deneyimleri ve tadım etkinlikleri gibi deneyim temelli etkinliklerde bir araya getiren ByFood‘un düzenlediği yemek turlarına katılıp Osaka’nın yemek kültürü konusunda bilgi sahibi olma şansınız var.

Her ay farklı bir sivil toplum kuruluşu ile çocuklara yönelik projeler düzenleyen ByFood’un yemek turlarına katılarak katılım ücretinizin bir kısmının bu projelere bağış olarak gitmesine siz de katkıda bulunabilirsiniz.

3. Osaka’nın renkli mahallesi Dotonbori’yi keşfedin

Osaka’nın Minami bölgesinde bulunan en turistik mahallesi olan Dotonbori, geceleri rengarenk ışıldayan gösterişli neon ışıkları ve dikkat çeken sıra dışı mağaza vitrinleriyle turistlerin uğrak noktası. Çok sayıda restorana ev sahipliği yapan bu bölge karnınızı doyurmak ve yerel lezzetleri deneyimlemek için tercih edebileceğiniz yerler arasında.

4. Osaka Kalesi’ni ziyaret edin

Osaka’nın sembol yapısı Osaka Kalesi, Japonya’nın en büyük kalelerinden biri. 1583 yılında Japon tarihinin en ünlü birleştirici isimlerinden biri olan Hideyoshi Toyotomi’nin emriyle inşa edilen yapı, Azuchi-Momoyama döneminin büyük tarihini temsil eden önemli bir tarihi eser. Osaka Kale Parkı içerisinde yer alan kaleyi kiraz çiçeği mevsiminde ziyaret ederseniz birbirinden güzel fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.

5. Osaka Akvaryumu’nda deniz yaşamına tanık olun

Osaka Akvaryumu Kaiyukan, yunuslar, penguenler, deniz aslanları ve 500’den fazla farklı türü görebileceğiniz, dünyanın en büyük akvaryumlarından biri. Osaka’nın körfez bölgesindeki Tempozan köyünde yer alan akvaryumda serbestçe yüzen 2 balina ve köpekbalığının da bulunduğu 15 balık tankı bulunuyor. 2013 yılından beri ziyarete açık olan akvaryumda ziyaretçiler deniz canlılarını yakından görebiliyor ve bazı türlere dokunmaya izin veriliyor.

6. Tempozan Dönme Dolabı’nın ışıltısını izleyin

Japonya’nın en büyük dönme dolaplarından biri olan Tempozan, 112.5 metre yükseklik ve 100 metre çapa sahip. Kaiyukan Akvaryumu’nun yanında, Tempozan köyünde yer alan dönme dolaptan hava açık olduğunda Osaka, Mt Ikoma, Akashi Kaikyo Köprüsü, Kansai Havalimanı ve Rokko Dağı da olmak üzere çevrenin manzarasına bakabilirsiniz. Dönme dolap, renkli LED ışıklarla geceleri aydınlatıldığında eşsiz bir görünüme kavuşuyor.

7. Osaka’nın eski şehir merkezi Shinsekai sokaklarında yürüyün

Osaka’ın eski şehir merkezi Shinsekai, şehrin gerçek atmosferini hissetmek için en doğru adres. Renkli ve retro vitrinlerle bezeli mağazaların sıralandığı sokaklarda yürüyebilir, 1912 yılında Paris’teki Eyfel Kulesi’ne benzer şekilde inşa edilen Tsutenkaku Kulesi’nden manzarayı seyredebilirsiniz.

8. Amerikan Köyü’nde dinlenme molası verin

Amerika Mura ya da Amerikan Köyü olarak anılan bölge Osaka’da genellikle gençlerin zaman geçirdiği, şık mağazaları, kafe ve restoranlarıyla öne çıkıyor. Tokyo’daki Harajuku bölgesi ile karşılaştırılan bölgenin ara sokaklarında grafitiler ve murallar hoş fotoğraf kareleri yakalamak için görmeniz gerekenlerden.

9. Kuromon Pazarı’nda sokak lezzetlerini deneyin

Kuromon Pazarı (Kuromon Ichiba), 180 tezgahtan oluşan kapalı pazar yeri. Osaka’nın en büyük pazar yeri olan Kuromon’un 190 yıllık tarihi geçmişi bulunuyor. Her türlü taze gıda ürününü bulabileceğiniz pazar yerel halk tarafından Osaka’nın mutfağı olarak adlandırılıyor. Birçok profesyonel şefin kaliteli ve taze malzemeler almak için ziyaret ettiği pazar, otantik sokak yemeklerini denemek için de ideal.

10. Mozu Mezarları’nda zamanda yolculuk yapın

Mozu Mezarları, Osaka’nın Sakai bölgesinde 3. ve 6. yüzyıl arasında inşa edilen höyük tipindeki mezarların bulunduğu antik bir yerleşim. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alan bölgede 50’ye yakın mezar yerleşimi bulunuyor. Osaka’nın zengin tarihi geçmişine tanık olmak ve zamanda yolculuk yapmak için aklınızda olsun.

2 Yorumlar

  1. Buğra Osaka benim hayalim. Eğer bir gün gitme fırsatım olursa sadece bir günümü oyuncak mağazalarında geçirmek istiyorum. Çok iyi çizgi film karakterleri üretiyor bu Japonlar. Renkli sokakları, kendilerine özgü sıradışı duran yazı fontu, geleneklerine bağlı oluşları ve aynı zamanda teknolojideki üstünlükleri bambaşka bir ülke. Seviyorum Japonya’yı.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz