Etkileyici Tarzıyla Fark Yaratan 12 Hostel

Hostel kelimesi ilk kez duyanlar için vasat görünümde eşyalara sahip, yatakhane tarzı kalabalık odaları akla getirse de bu klişeyi ortadan kaldıracak güzellikte hosteller olduğunu da unutmamak gerek.

Uzun seyahatlerini daha uygun bütçelerle tamamlamak isteyen gezginlerin sıkça kullandığı alışılagelmiş hosteller arasından sıyrılıp, otel konforu ve modern dekorasyonuyla hizmet veren bu işletmeler, etkileyici tarzları ile fark yaratıyor.

Dünyanın farklı yerlerinde adı ‘hostel’ olan ancak birçok kişinin burun kıvırdığı hostel kavramından çok uzakta bir konaklama deneyimi sunan birbirinden etkileyici konaklama tesisi bulunuyor. Önyargıları kıran, dünyanın farklı şehirlerinde yer alan hostellere birlikte bakalım.

Otel Konforunda Hostel Deneyimi Sunan 12 Yer

1. The Bivvi, Breckenridge, ABD

Kolorado Dağları arasındaki The Bivvi, on yatak kapasitesi bulunan ufak bir işletme olmasına rağmen muhteşem doğa manzarası, soğuk kış günlerinde keyif yapabileceğiniz jakuzisi ve modern tasarımıyla kalıpların dışına çıkan bir işletme.

2. Soul Kitchen, St Petersburg, Rusya

Evinizin mutfağında oturuyor hissi uyandıracak kadar sıcak ve samimi bir konseptle hazırlanan Soul Kitchen, renkli ve şirin görünümüyle dikkat çekiyor.

3. Generator Hostel, Barselona

Generator Hostel, İspanya’nın renkli ve hareketli dünyasını yansıtan canlı renklerle döşeli mobilyaları ve modern tarzı ile enerji veren bir yapıda.

4. Arpacay Backpackers Hostel, Prag

16. yüzyıldan kalma tarihi bir bina içerisinde yer alan Arpacay Backpackers Hostel, şehrin etkileyici mimarisiyle bütünleşen sevimli ve iç aydınlatan bir tarzda hazırlanmış.

5. The BIG, Cape Town

Ahşap ağırlıklı malzemelerin modern çizgilerle birleştiği ferah bir yapıya sahip olan The BIG‘in cazip özellikleri arasında fırını ve havuzu olması da yer alıyor

6. Lisbon Lounge Hostel, Lizbon

Lisbon Lounge Hostel, sanatsal çizgiler taşıyan duvar süslemeleri ve tavandan yere kadar uzanan pencereleri ile harika bir görünüme sahip.

7. Lucky Lake Hostel, Amsterdam

İlk bakışta bir festival alanını andıran görüntüsü ile büyüleyen Lucky Lake Hostel, karavanlardan bozma renkli odaları ve ortak kullanım alanları ile şahane bir hostel.

8. Freehand Chicago, Şikago

Retro tarzdan hoşlananlar için oldukça cazip bir konaklama imkanı sunan Freehand Chicago, konuklarını 1920’li yıllara doğru uzanan bir yolculuğa götürüyor.

9. Hostel Casa Kessler, Barselona

Dekorasyonundaki farklı stil ve ferah atmosferi ile kendine hayran bırakan Hostel Casa Kessler, Barselona’da konaklanacak en iyi hostellerden biri.

10. Alfama Patio Hostel, Lizbon

Çocukluk zamanlarında kurulan hayalleri andıran ilginç tasarımlı mobilyaları ile dikkat çeken Alfama Patio Hostel‘in bahçesindeki hamak ise yaz aylarının vazgeçilmezi.

11. The Backpack, Cape Town

Masa Dağı manzaralı havuzu ve ücretsiz kahvaltısıyla cezbeden The Backpack, modern ve dinamik tarzıyla Cape Town’a gelenlerin ilk tercih ettiği hostellerden.

12. Wallyard Concept Hostel, Berlin

Geometrik desenlerin hakim olduğu mobilya ve aksesuarlarının yanı sıra sade görünümüyle de göz dolduran Wallyard Concept Hostel, Berlin‘de oldukça ünlü.

Yeni insanlar ve kültürle tanışmayı kolaylaştıran farklı ve özgür bir dünyayla tanışma fırsatı sunan hosteller arasından, kendiniz için en uygun ve konforlu olanı tercih ederek, keyifli zamanlar geçirme şansını kaçırmayın.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like