Otel Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
43

Uzun çalışmaların, yoğun geçen günlerin üzerine iyi bir tatil yapmak istiyorsunuz. Peki, her yönüyle sizi memnun eden bir tatil için otel seçiminin ne kadar önemli olduğunu biliyor muydunuz? Doğru seçilmiş bir otel en kısa ifade ile rüya gibi bir tatil yapmanızı sağlar.

Size ve beklentilerinize uygun olmayan bir otel ise olumsuz deneyimlerle sonuçlanabilir. Böyle bir olumsuzluk ile karşılaşmamak için detaylı inceleme yapmak size pek çok avantaj sağlar. Burada değinilen noktalara dikkat ederek size uygun oteli kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

Otelin Konumu

Otel seçiminde alternatiflerinizi büyük ölçüde daraltacak nokta konumdur. Şehrin gezilecek yerlerine, alışveriş merkezi ve benzeri noktalara, havaalanı gibi ulaşım yerlerine daha yakın olmak için merkezi konuma sahip otelleri tercih edebilirsiniz. Kalabalıklardan uzak, doğa ile iç içe olabileceğiniz bir tatil istiyorsanız, şehir merkezi dışında kalan bölgeler sizin için daha uygundur.

Ekstra Ücretler

Otel seçimi yaparken önemli olan bir husus, alacağınız hizmetler için ekstra ücret ödeyip ödemeyeceğinizdir. Dolayısıyla herhangi bir rezervasyon yaptırmadan önce bu konuya dikkat etmelisiniz. İnternet, spor salonu, havlu değiştirme ve diğer hizmetler fiyata dahil olarak mı yoksa ilave ücret karşılığında mı veriliyor; bunu öğrenebilirsiniz. Eğer bu tip hizmetlerin dahil olduğu bir sistem değilse, diğer hizmetler karşılığında ne kadar bir maliyet olacağını da hesaplamalısınız. Böylece bütçenizi uygun şekilde ayarlayabilirsiniz. Tatilinize başlamadan önce ne kadar bütçe ayıracağınızı belirlemek fazla masraf olmaması yönünden size fayda sağlar.

Otelin Yıldız Sayısı

Otelin yıldız sayısı, hizmet kalitesi ile ilgili önemli bir kriterdir. Yıldız sayısı arttıkça verilen hizmet çeşidi ve doğru orantılı olarak fiyat aralıkları da yükselir. Dolayısıyla daha kapsamlı bir hizmet için 5 yıldız ve üzerindeki otellere yönelebilirsiniz. Daha az kapsamlı hizmet ve aynı zamanda daha az ücret için de 3 yıldızlı oteller seçilebilir. Ancak yıldız sayısını otel seçimi yaparken tek başına bir kriter olarak değerlendirmemeye özen göstermelisiniz. Yıldız sayısı otelin hizmet kalitesini ve sunduğu imkanları tek başına belirten bir unsur değildir.

Otel Otoparkı Olup Olmaması

Eğer arabanız ile seyahat ediyorsanız veya araç kiralamayı düşünüyorsanız, otelde otopark olması oldukça önemlidir. Otel içinde otopark olması aracınıza kolay bir şekilde ulaşmak veya racın güvende kalması açısından önem taşır.

Otelin Sunduğu İmkanlar ve Ek Hizmetler

Seçtiğiniz otele göre alacağınız ek hizmetler de değişiklik gösterebilir. Bu noktada tatile kimlerle çıktığınız da önemlidir. Örneğin bebekli veya çocuklu aileler için tesiste park, çocuk havuzu benzeri alanlar olması önemlidir. Çocukların eğlenceli vakit geçirebileceği atölyeler olması da sunulan hizmetler arasında bulunabilir.

Arkadaşlarınız veya sadece çift olarak çıkacağınız tatillerde ise spor sahaları, spor salonu gibi ek hizmetler olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer evcil hayvanınız ile seyahat ediyorsanız, bu duruma uygun hizmetler veren otellere öncelik vermeniz faydalı olur.

Otel seçiminde dikkat edilmesi gerekenler konusunda edindiğiniz bilgiler ile bütçenize ve beklentilerinize en uygun oteli belirleyebilirsiniz. Genel anlamda tatile gideceğiniz kişiler, bütçeniz, tatilden beklentiniz gibi temel noktaları göz önünde bulundurmalısınız. Bu aşamadan sonra ihtiyaç ve isteklerinize uygun kriterleri taşıyan oteller arasından daha rahat seçim yapabilirsiniz. Otel dışında da vakit geçirmek isterseniz yarım pansiyon ve benzeri konsepte sahip otelleri, tüm vaktinizi otelde geçirmek isterseniz de her şey dahil konsepti tercih edebilirsiniz.

Holimax’de erken rezervasyon otelleri fırsatlarını da değerlendirerek, daha indirimli bir şekilde rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. İsteklerinize ve bütçenize uygun otel seçeneklerini dilediğiniz gibi inceleyebilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz