Otobüsle Avrupa Turu Neden Yapmalı

2
1227

Türkiye‘de yurt dışı seyahat planı yapanların ilk aklına gelen rota Avrupa ülkeleri oluyor. Farklı kültürleri bir arada barındıran, coğrafi olarak birbirine yakın Avrupa şehirleri, gezilecek görülecek yerleri, hareketli şehir yaşamı, oturmuş sistem ve düzeni ile seyahat konusunda endişesi olanların içini rahatlatıyor.

Avrupa ülkelerini keşfetmenin en kolay yöntemlerinden biri de otobüsle Avrupa turu. Son yıllarda özellikle gençlerin tercih ettiği otobüsle Avrupa turları kısa sürede Avrupa’nın büyük bir bölümünü keşfetmek için iyi bir seçenek.

Avrupa-Otobusle-Tur
EYOBUS, Avrupa’ya otobüsle tur yapan ilk resmi Türk şirketi

Otobüsle Avrupa turu neden yapmalı

Avrupa ülkeleri ve şehirleri coğrafi olarak birbirine oldukça yakın konumda. Türkiye’de karayoluyla İstanbul-İzmir güzergahında 7-8 saatlik bir yolculuk yapar gibi Orta Avrupa’da 3-4 ülkeyi ve bu ülkelerin başlıca şehirlerini 1-2 günde görmek mümkün.

Türkiye’den Avrupa’ya farklı hava yolu şirketlerinin onlarca seferi olmasına rağmen gidiş-dönüş uçak bileti alıp, konaklama ve diğer yan masrafları da düşününce uçakla ve her türlü programı bireysel hazırlayarak bir organizasyon yapmanın maliyeti giderek yükseliyor. Özellikle resmi tatil, bayram ve özel günler ile hafta sonu seyahat etmek isteyince uçak bileti ve otellerin maliyetleri artıyor. Yeni yerler görmek, keşfetmek isteyen gençlerin katıldığı otobüsle Avrupa turu ile yeni arkadaş edinme şansının yanında, eğlenceli ortamda birbirinden farklı ülke ve şehirler keşfediliyor.

Otobusle-Avrupa-Turu
Kuzey Avrupa rotasında yer alan Helsinki, Finlandiya’nın başkenti

Avrupa’nın birçok ülkesini bireysel, arkadaş grubu ya da paket turla ziyaret eden biri olarak otobüsle Avrupa turunun en büyük artısının popüler Avrupa şehirleri hakkında genel bir fikir sahibi olmak için altyapı sunması olduğunu düşünüyorum.

Kısa süreli tatil ya da izin dönemlerine sıkıştırarak her şeyiyle organize edilen bir Avrupa seyahati için en başta güzergah belirlemek büyük sorun. Otel, popüler noktalar, yeme-içme, gidiş-dönüş organizasyonu derken işler içinden çıkılmaz bir hale geliyor. 18 günde 18 ülke, 11 günde 9 ülke gibi farklı temalarla düzenlenen Avrupa turları kıtada görülmesi gereken birçok ülke ve popüler şehri düzenli bir programla kısa süre içerisinde görmeyi sağlıyor. 2 ya da 3 gecede bir otel konaklaması sağlanan yolculuk sırasında bir sonraki Avrupa programını yapmak için düşünmeye zaman kalıyor.

Hiç yurt dışına çıkmamış ya da hiç Avrupa’ya gitmemiş biri için otobüsle Avrupa, bir sonraki yolculuğu daha iyi planlamak için güzel bir fırsat. Bu etkinlik otobüsle minimum masrafla gezilen görülen rotalardan en çok hoşa giden ya da akılda kalan yerlere başka bir zamanda daha geniş bir programla yeniden gelmek için pilot bir gezi olarak da düşünülebilir aslında.

Otobusle-Avrupa-Seyahati
Otobüsle Avrupa turunda Barcelona da var

Otobüs içi eğlence, rehberli ön anlatımlar ve genç ekibin enerjisi otobüste bulunmak için diğer nedenler arasında. Bir de hiç yurt dışı tecrübesi olmayanların soru işaretlerini, endişelerini geride bırakmak için en uygun ortamlardan biri otobüsle yolculuk. ‘Kendi biletimi kendim alamam, dilime güvenmiyorum, şehirler arası yolculuklar beni endişelendiriyor’ diyenler için hazır bir programa dahil olmak özgüven sağlıyor.

Eyobus otobüsle Avrupa turu konusunda Türkiye’de marka olan ve bu işin hakkını veren şirketlerden. İstanbul çıkışlı otobüsle Avrupa turu ve İstanbul çıkışlı uçak gidiş-dönüşlü Kuzey Avrupa turu denemeye değer. Uzun süre otobüsle yolculuk yapma konusunda kendine güvenemeyenler için uçak gidiş-dönüşlü seçeneği özellikle vurgulamak gerek.

Seyahat etmek isteyen, nereden başlayacağını bilemeyen, yaş-ilgi grubu belli olmayan bir paket tura dahil olup kötü sürprizlerle karşılaşıp keyfini kaçırmak istemeyenler için otobüsle Avrupa turu, Avrupa’yı keşfetmek için harika bir başlangıç.

2 YORUMLAR

  1. Eyobus; parayı veren herkesin katılamaması sebebiyle kalitesinden ödün vermeyen gerçek bir şirket. harika bir hizmet aldık, teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz