Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler

1
26762

Yurt dışında yaşamak isteyenlerin sayısı her geçen yıl daha da artıyor. Avrupa ülkeleri, ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi ülkeler Türklerin yurt dışında yaşamak istediği ülkelerin başında.

İyi eğitimli, iyi derecede yabancı dil konuşan ya da ciddi anlamda geliri olanlara kapılarını açan bu ülkeler verdikleri oturma izni ile vizesiz seyahatin önünü açıyor. Belirli süreyi geçen oturma izinleri çifte vatandaşlığa dönüşüyor. Parayla vatandaşlık veren ülkeler ve bu ülkelerin istediği koşulları merak edenler için sıraladım.

Parayla Vatandaşlık Veren Ülkeler

1İngiltere

Ingiltere-Vatandasligi

İngiltere’de yaşamak isteyenlerin ülkeye en az 2 milyon sterlin tutarında sermaye girişi sağlaması gerekiyor. Bu meblağ ile devlet ya da belirli şartları taşıyan özel sektör şirketlerinin tahvillerinin alınıp, 5 yıl süre boyunca yatırımın saklanması ön koşul. Yatırım tutarı 5 milyon sterlin ise bu süre 3 yıla, 10 milyon sterlin ise 2 yıla iniyor. Tüm bu geçen sürenin ardından İngiltere’de kalıcı oturma izni alınıyor. 1 yıllık ek süreyi geçirenler vatandaşlığa başvurabiliyor.

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz