Pendik Otelleri

Pendik, İstanbul‘un en gelişmiş ilçelerinden biri. Pendik, yüksek hızlı tren garına ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakınlığı nedeniyle konaklama açısından sıklıkla tercih edilen bir bölge. Konumunun yanı sıra parkları, alışveriş ve eğlence merkezleri ve 700 bine ulaşan nüfusu ile İstanbul’un gelişmeye en açık bölgelerinden birinin merkezinde konumlanıyor.

Siz de Anadolu Yakası’nın nispeten gözlerden uzak ve sakin, bir o kadar da canlı ve olanakları bol bir ilçesi olan Pendik’te konaklamayı tercih ediyorsanız, en uygun fiyat garantisi ile Pendik otelleri seçeneklerine göz atabilirsiniz. Konaklayacağınız otelin size en uygun konumda olmasını sağlamak adına, online haritadan yardım alma şansınız da var.

Pendik Otelleri

Pendik otellerinde en iyi fırsatları ne zaman bulabilirim?

Pendik, İstanbul’un her daim ilgi ve rağbet gören bir ilçesi. Pendik’in konaklama açısından popüler olmasının bir diğer sebebi de Yalova, Bursa gibi çevre illere yapılan yolculuklarda sağladığı ulaşım kolaylığı. Ayrıca Pendik’ten İstanbul’un Kadıköy, Caddebostan ve benzeri ilgi gören bölgelerine toplu taşıma ile yaklaşık bir saatte ulaşım sağlanıyor. Bu sebeplerin de etkisiyle, Pendik otelleri yılın her döneminde birçok ziyaretçi ağırlıyor.

Pendik’te yapılacak aktiviteler ve gezilecek yerler

  • Pendik’te inşa edilen ilk yerleşim yerlerinin tarihi günümüzden yaklaşık 3-4 bin yıl öncesine dayanıyor. Özellikle tarihi zenginliklere ilginiz varsa, 2. ve 3. dereceden sit alanı olarak kabul edilen Pendik Höyüğü’nü gezebilirsiniz. İlçe merkezine 1.5 km uzaklıkta olan Pendik Höyüğü, toplu taşıma ve özel araç ile oldukça kolay ulaşılabilir bir bölgede bulunuyor.
  • Sultan Abdülmecit tarafından inşa ettirilen ve Pendik ilçesinin Çamlık bölgesinde bulunan Sultan Konağı, Osmanlı tarihine meraklı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.
  • Keyifli bir yürüyüş yapmak, deniz havasını solumak, alışveriş yapmak ve bir şeyler atıştırmak isterseniz MarinTürk ismindeki marinayı ziyaret edebilirsiniz.
  • Deniz havası alarak yürüyüş yapmak isteyen ziyaretçilerin bir diğer alternatifi ise Pendik sahili. Dilerseniz denize karşı çay ve kahve içeceğiniz birçok kafeye de uğrayabilirsiniz. 

Pendik termal otelleri

Pendik’te hem şifa hem de huzur dolu bir konaklama süreci geçirmek istiyorsanız, Pendik termal otellerini tercih edebilirsiniz. Pendik ilçesinde hamam, masaj, sauna, kaplıca gibi birçok hizmeti bünyesinde barındıran çok sayıda otel bulunuyor. Yaz-kış fark etmeksizin hizmet veren termal otellerde konaklayarak hem şifalı suların keyfini çıkarabilir hem de gözlerden uzak ve sessiz bir tatil geçirebilirsiniz. 

Pendik otelleri için en popüler bölgeler

Pendik otellerinin birçoğu, özellikle şehre yeni ayak basan ziyaretçilerin kolaylıkla ulaşım sağlaması adına Sabiha Gökçen Havalimanı civarında konumlanıyor. Söz konusu çevrede beş yıldızlı otellerden butik apartlara, termal otellerden pansiyonlara kadar birçok farklı olanağa sahip konaklama seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Özellikle konakladığı süre boyunca İstanbul’un diğer ilçelerine sıklıkla yolculuk yapacak ziyaretçilere kolaylık sağlanması adına, Pendik otellerinin birçoğu toplu taşıma olanaklarının rahatlıkla kullanabileceği bölgelerde yer alıyor. 

Pendik otel fiyatları

Pendik otelleri her bütçeden ziyaretçiye en konforlu koşulları sağlayabilecek farklı fiyat politikalarına sahip. Pendik otel fiyatlarının gecelik konaklama ücretleri yaklaşık 850-1000 TL’den başlıyor. Ancak bu fiyatlar otel koşullarına, dönemlere ve rezervasyon durumlarına göre değişiklik gösteriyor.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like