Römork Fiyatları Neye Göre Değişir?

0
26

Römorklar genellikle motorlu araçların arasına takılan, en genel sınıflandırmayla yarı römorklar ve tam römorklar olarak kategorize edilen, yük taşınımı için kullanılan tekerlekli, motordan yoksun araçlar olarak tanımlanmaktadırlar.

Römorklar motorsuzdur ancak motorlu araçların arkasına monte edilmesiyle birlikte araçların yük taşıma kapasitesini büyük ölçüde arttıran, araçlarda iç hacimde yetersizlik yaşanılan durumlarda ilave depo alanı oluşturan; inşaat ve yapı sektöründen tarım sektörüne, lojistik sektöründen seyahat tutkunlarına, ihtiyaç duyulduğu an mobil bir mekan (ofis, ev, yemek yeme alanı ve benzeri) olabilen hemen her yerde kullanılabilen römorklar ağırlıklarına göre farklılık gösterirler.

Römork fiyatlarını en başta etkileyen unsur modelleridir. Taşınılacak yüke ve bu yükün ağırlığına göre römork fiyatları da artmakta ya da azalmaktadır. Diğer bir unsur ise yeni ya da nispeten kullanılmış olup olmaması römork fiyatlarını etkiler. Ekipmanların (şase vesaire) üretim teknolojisinde kat ettiği yol da römork fiyatlarını yükseltir/azaltır.

Römorkunuzu satın alırken alınacak römorku üreten firmanın Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan TİP Onayı alıp almadığını muhakkak kontrol ediniz. Bu belgenin zorunlu olduğunu unutmayınız. Autoline Ana Sayfa üzerinden onaylı ve bütçenize uygun römorkları bulabilirsiniz.

Önceki İçerikBeton Pompalarının Önemi İnşaat Sektörünün Can Damarı
Sonraki İçerikDoruklara Kanat Açın: Uçak Biletiyle Unutulmaz Bir Seyahate Hazır Mısınız?
Keşfetsek
Her yeni gün keşfetsek dileğiyle başlar

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz