Sadece Havası Bile Ömür Uzatan İzmir Köyleri

4
38619

Türkiye‘nin dört bir yanında yaşayan birçok insanın hayali bir gün İzmir‘e yerleşmek. Kimisi için emekli olduktan sonra bir sığınak, kimisi için profesyonel yaşamda sıkı çalışıp para biriktirdikten sonra huzuru bulmak için doğru adres. Özellikle İstanbulluların her fırsatta kaçıp geldiği İzmir, birbirinden güzel köyleriyle sağlık ve huzur bulmak, doğayla baş başa kalmak için oldukça cazip. İzmir kent merkezinde yaşayanların da emeklilik hayallerini süsleyen İzmir köyleri, her fırsatta keyifli zaman geçirilen birer kaçış rotası.

Ömür Uzatan Güzellikte 5 İzmir Köyü

5Sığacık, Seferihisar

Sigacik-Koyu
“ucuzucuyorum”

Türkiye’nin ilk sakin şehri (Citta Slow) Seferihisar’ın sahil kasabası Sığacık, ev pansiyonları, daracık sokakları, yerel sebze, meyve ve köylülerin el emeği ürünlerinin satıldığı pazarı, marinası, Teos Antik Kenti, balık restoranları ve plajları ile ömür uzatan bir köy. Yunanistan’ın Sisam adasıyla karşılıklı feribot seferlerinin düzenlendiği Sığacık, hafta sonları komşu il ve ilçelerden ziyaretçilerle dolup taşıyor. İzmir şehir merkezinden 52 km uzaklıkta olan Sığacık’a özel araçla bir saat gibi bir sürede ulaşmak mümkün. Sığacık Kalesi, pazar günleri kale içinde kurulan Üretici Pazarı, Teos Marina, Teos Antik Kenti Sığacık’a kadar gelmişken görülmeli. Ata Demirer’in son filmi Olanlar Oldu’nun Sığacık’ta çekildiğini de hatırlatayım.

4 YORUMLAR

  1. İzmir’in bütün kasabalarını gezdim eski Foça bir gün emekli olursam yerleşeceğim bir yer görmenizi tavsiye ediyorum denizi havası mis otantik evleri çok güzel

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz