Sapanca Bungalov Ev Tatili ile Harika Bir Deneyim

1
63

Sapanca bungalov ev tatili, son dönemlerin en popüler tatil seçenekleri arasında yer alıyor. Dört mevsim boyunca huzurlu tatili mümkün kılan bu bungalovlar, eşsiz bir deneyim vadediyor. Yediden yetmişe herkese uygun olan bungalov evler, doğa ile iç içe zamanlar geçirmenize izin veriyor.

Sapanca Bungalov Ev Herkese Uygun

Bir apartman veya tatil evinin aksine, bungalovlar genellikle bağımsızdır ve bir bina ya da bina kompleksi içinde düzenlenmez. Tatil daireleri genellikle çok katlı bir binada diğer dairelerle birlikte bulunur. Aynı şekilde, bir bina içinde birkaç daire düzenlenmiştir.

Kökeninde bir bungalov, düz çatılı veya başka bir şekle sahip, tek katlı müstakil bir evdir. Bungalov İngilizce kökenlidir ve Bengalce anlamına gelir. Hindistan’ın Bengal eyaletinin evleri, dönemin İngiliz işgalcilerine ilham kaynağı oldu. Bunlar, kır evi veya tatil evi olarak kullandıkları benzer binalar inşa ettiler.

Bu nedenle bungalovların zemin seviyesindeki mimarisi günümüzde hala tatil evleri için kullanılmaktadır. Daha önceki Bengal evleri gibi, modern binalar da tek katlıdır ve genellikle geniş bir sundurmaya sahiptir. Ancak günümüz bungalovlarının yapılışı çok farklıdır. Sapanca bungalov ev, bir kulübe gibi inşa edilse de olanakları pek fazladır.

Sapanca Bungalov Ev ile Huzurlu Bir Tatil

Sapanca bungalov ev, zemin seviyesindeki yapıları ile karakterize edilir. İçlerinde merdiven yoktur. Kat planları çoğunlukla dikdörtgen veya kare şeklindedir ve görsel olarak binalar düz bir görünüme sahiptir. Düz, kırma veya eğimli çatı gibi özel çatı şekilleri de vardır.

Bungalovlar, tatilcilerin engelsiz yaşamasına izin verir ve kısıtlı hareket kabiliyetine sahip yaşlı insanlar için olduğu kadar tekerlekli sandalye kullananlar için de uygundur. Geniş alanları nedeniyle tatilcilere çok çeşitli seçenekler ve kısa mesafeler sunarlar. Küçük çocuklu aileler, çocuklarına daha iyi göz kulak olabilir. Bununla birlikte, tatil bungalovları bireysel inzivalar da sunmaktadır.

1 Yorum

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz