Seyahat Deneyiminin En Özgür Hali: Café Tur

0
261

Seyahat etmek; yeni kültürleri tanımak, bambaşka dünyalara tanıklık etmek için en güzel aktivite. Farklı yaşamları görmek, yeni lezzetleri deneyimlemek, yaşadığımız yere ve kendimize olan bakış açımızı sorgulamak için de seyahat mükemmel bir reçete.

Birçok insan seyahat etmemek için bir sürü bahane yaratabiliyor. Yaşadığımız yerden bir süreliğine uzaklaşmaya karar vermek zaman zaman korkutucu olabiliyor. Güven alanını terk etmeye karar vermek, birkaç gün yaşadığı yerden farklı bir yerde zaman geçirmek için adım atmak için uzun bir ikna süreci gerekiyor.

Cafe-Tur-Logo

Oysaki yurtdışına gitmek sanıldığı kadar korkutucu bir durum değil. Farklı alternatifler sunan turların artması ve işini profesyonelce yapanların varlığı; herkesin beklentilerine göre turlara katılarak yurtdışı deneyimi yaşamasına imkan tanıyor.

Yalnızca yurtdışı turları sağlayan, Fransa orjinli Café Tur’un kişiye özel turları yeni bir başlangıç düşünenler ya da yurtdışı turlarında beklentilerine uygun hizmet almak isteyenler için en ideal seçeneklerden.

Dünya genelinde 340’ı aşkın destinasyona tur düzenleyen Cafe Tur alanda Türkiye’de en geniş alternatif sunan tur şirketi unvanını taşıyor. 16 yıldır bu işi yapan şirket, seyahat planı yapmak için uğraşmaya gerek kalmadan, gidilecek destinasyon için en iyi planlamayı yaparak, her şeyi seyahat yapacak kişi adına, onun beklenti ve taleplerine uygun olarak hazırlıyor.

Kalabalıktan Uzak Tur Deneyimi

Yurtdışı turlar denildiğinde birçok insanın aklına 50-60 kişilik kalabalık gruplar geliyor. Bu tip kalabalık etkinliklerde hem uyum sorunu yaşanıyor hem de grubun heterojen yapısı nedeniyle (yaş, beklenti, ilgi) buluşma saatinden gezilecek mekana kadar gerginlikler meydana gelebiliyor.

Ukrayna-Turlari-Kesfetsek

Bu tip olumsuzlukları engellemek ve kalabalık gruplarla dolaşmak istemeyenler için Café Tur’un turları en güzel çözümlerden biri. Türkiye’de ve dünyada bir ilk olarak, seyahat edecek kişinin tura başlamak ve bitirmek istediği tarihe uygun aralığı veren Café Tur, kontenjanın dolmasını bekleyen bir sisteme de sahip değil. Bu yüzden ‘aynı turu başkaları da alsın’, ‘kontenjan dolsun’ gibi kaygılarla uğraşmadan seyahate çıkacak kişinin belirlediği tarihte seyahate çıkma imkanı sunuyor.

Seyahat çıkacak kişilerin 2 gece ile 15 gece arasında tur planlayabildiği Café Tur’da 340’tan fazla destinasyon için esnek seçenekler bulunuyor. Ukrayna’yı görmek isteyen bir kişi Ukrayna turları kategorisinde sunulan alternatiflere göz atıp seçimini yaparken; yıllık izin zamanını ayarlayan ve seyahate çıkacağı zaman dilimi kesin olan bir kişi Kurban Bayramı Turları kategorisindeki alternatiflere bakabiliyor. Yani ister yalnızca tarih girerek, isterseniz destinasyon temelli bir arama yapabiliyorsunuz. Her ikisini tek seferde birleştirerek aramak da mümkün. Yani hem tarih hem de gitmek istediğiniz yer belliyse o zaman daha kolay sonuca ulaşabilirsiniz.

‘Yabancı dil bilmiyorum, otel rezervasyonunu nasıl yapacağım, gittiğim ülkede ulaşımı nasıl sağlayacağım, yemek seçiminde zorlanabilirim’ gibi endişeler kimsenin yurtdışına gitmesini engellememeli.

Hem bu endişeleri yaşamadan hem de kalabalık gruplara dahil olmadan, tamamen sizin seçiminize bağlı bir yöntemle tur planlamak oldukça kolay. Özellikle benim gibi küçük arkadaş gruplarıyla seyahate çıkmayı sevenlere uygun alternatifler sunan Café Tur’daki turların 365 gün kesin hareketli olması da önemli bir rahatlık.

Partner olarak 104 binden fazla otel, 260’a yakın havayolu firmasıyla çalışan tur sisteminde hayal gücü kadar tur alternatifi olması, sınırsız özgürlük alanı yaratıyor. Yalnızca kendimize zaman ayırmak istediğimiz, en özgür olacağımız anları başkalarının çizdiği sınırlara göre yaşamak seyahatin kalitesini düşürüyor. Seyahati kabusa çevirmeden, keyif ve özgürlüğün tadını çıkarmak için; yeni seyahat deneyimine çıkılacak yolda kuralları bizim istediğimiz gibi belirleyen ve her şeyi bizim adımıza halleden birinden yardım almak oldukça mantıklı. Şimdi gidilecek yer ve tarihe karar verme zamanı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz