Seyahat Etmek İçin Para Biriktirme Önerileri

2
3598

Seyahat etmeyi düşünenlerin en çok yakındığı konu bütçe. Birçok kişi seyahatin önündeki engel olarak maddi sebepleri gösteriyor. Birçok kişi de seyahat etmenin çok maliyet getirdiğini düşünüyor.

‘Seyahat edenler bu parayı nerede buluyor’ demeyi bir kenarı bırakıp, bazı küçük tasarruflarla seyahat etmek için bütçe ayarlamak düşünüldüğünden daha kolay. Seyahat etmek için ihtiyaç duyulan parayı biriktirmek için bu önerilere göz gezdirin.

Seyahat Etmek İçin Tasarruf Önerileri

10. Küçük tasarruflarla başlayın

Seyahat-Butcesi

Gündelik hayatta o kadar gereksiz şeylere para harcıyoruz ki. Sadece küçük harcamalardan vazgeçsek ya da kontrol altına alabilsek, büyük bir tasarruf tutarı ortaya çıkıyor. Öğle yemeğini evden götürmek, dışarıda yemek sırasında su almamak, abur cubur harcamalarını kontrol etmek bütçe için oldukça faydalı.

2 Yorumlar

 1. Hepimizin aktif veya pasif bir yerlerden bir geliri var. Öğrenciyseniz harçlığınız, çalışıyorsanız maaşınız, kendi işinizi yapıyorsanız dışarıdan gelen bir nakit akışınız var. Bu gelirlerinizi 50 30 20 kuralı ile verimli kullanarak para biriktirebilirsiniz.

 2. Tasarruf etmek, hem bütçemiz açısından hem de çevremiz açısından faydalı bir alışkanlıktır. Eğer siz de bütçenizi kontrol altında tutmak, harcamalarınızı kısmak, hayallerinizi gerçekleştirmek ve para biriktirmek için tasarruf yapma alışkanlığı kazanmak isterseniz, bu 3 yolu takip edebilirsiniz:

  1- Yeniden kullanın, tamir edin, takas yapın.
  2- İndirimleri, kampanyaları takip edin.
  3- İkinci el kıyafet alışverişi yapın.

  Bütçenizi kontrol altında tutmanız için izniniz olursa ben de hazırladığım makaleyi sizinle paylaşmak isterim: https://www.tarz2.com/butcenizi-kontrol-altinda-tutmaniz-Icin-3-yol

  Keyifli okumalar dilerim,
  sağlıcakla kalın.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz