Silifke Tekne Turları

Silifke, cennetin el verdiği bir Mersin ilçesi. Doğası, kuş cenneti, caretta carettaları, yöreye has lagos balığı ve kaya koruğu turşusu, küçüklü büyüklü adaları, koyları, mozaikleri, antik kentleri, kiliseleri ve mağaralarıyla hem yaz hem de kültür turizminin değeri yeteri kadar anlaşılamamış şirin ve popüler kültürün bozmadığı bir belde.

İonlar tarafından bir koloni kenti olarak kurulan Silifke, Cennet-Cehennem Mağaralarından gelen akıntıyla Mersin’e göre daha serin olan denizi, Boğsak, Tisan ve Dana Adalarının turkuaz ve berrak suları, Afrodisias ve Üç Güzeller mozaikleri ile Uzuncaburç ve Adam Kayalar gibi pek çok antik kent kalıntılarıyla tam bir turizm cenneti.

Silifke Tekne Turları ⛴️

Silifke, Mersin’in doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri ile öne çıkan ilçesi. Mutlaka görmeniz gereken yerleri olan Silifke’de bir de yapılacak şeyler var. Bunlardan en güzeli Taşucu Limanı’ndan hareket eden ve tüm Silifke kıyılarını, ada ve koylarını dolaşan yat turu yapmak.

2000 yılından beri bölgenin en seçkin otel ve acentelerine en kaliteli hizmeti veren Göktuğ Yatçılık’ın, Silifke-Taşucu yat programına katıldığınızda, bakir koy ve adaların her birini ziyaret edebiliyor, şanslıysanız bu bölgenin tek sahibi olan yunusları, caretta carettaları ve Akdeniz foklarını görebiliyorsunuz.

Taşucu’ndan yola çıktığınızda ilk istikamet olan Barbaros Koyu’nun ardından Dana Adası’nda keyifli bir öğle yemeği, Aphrodisias olarak da bilinen güzeller güzeli Tisan Koyu’nda meşhur mozaikleri ve antik kalıntıları gezdikten sonra Kösrelik Adası. Son durak olan Boğsak Koyu’ndan tekrar Taşucu’na dönüş rotasını izleyen tur, büyük gruplarda size özel programlarla da yola çıkabiliyor.

Mersin’den kalkan servisler, Mersin-Taşucu güzergahı üzerindeki bütün otel, pansiyon ve tatil sitelerinde duruyor. Büyük gruplar için Adana ve Tarsus’tan araçlar temin edilerek, misafirler tur sonunda yine aynı noktaya bırakılıyor.

Rehberlik hizmeti, çeşitli aktiviteler ve meyve ikramlarının da içerisinde bulunduğu tur fiyatları gayet uygun, üstelik öğle yemeği ücreti de dahil. 0-3 yaş arası çocuklar ücretsiz, 6-9 yaş arası çocuklara da yüzde 50 indirim uygulanıyor. Dilerseniz müzik, eğlence, animasyon, yarışma, davul ve köpük şovları da programa dahil edilebiliyor. Bütün sıcak-soğuk ve alkollü-alkolsüz içecekler yatın barında mevcut.

Dalış deneyimi yaşamak isteyenler için Dana Adası ve Barbaros Koyu’na dalış turları bulunan Göktuğ Yatçılık’ın aynı zamanda hava koşullarına göre 20-50 kişilik gruplarla, balığın bol olduğu yerlere olta balıkçığı turları da bulunuyor.

Ek olarak sıcak yaz gecelerinde mehtap ve disko turları adı altında, her gece 22.00 ile 24.00 saatleri arasında Taşucu Marina’dan hareket eden yatlar, konuklarına deniz üzerinde eğlence vadediyor.

Silifke’ye gelmişken Mersin ve Tarsus’u da gezmeyi ihmal etmeyin. Kilikya coğrafyasının yalnızca deniz ve güneşini değil, zengin tarihini öğrenmeden ve leziz mutfağını deneyimlemeden dönmeyin.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might also like